У зв’язку з пандемією коронавірусу (COVID-19) деякі країни тимчасово закриті для туристів. Дивіться доступні напрямки і умови їх відвідування тут.

Гарячі тури

Рекомендовані готелі Індії

Перевірені готелі, які рекомендують наші найкращі менеджери.

Популярні напрямки

Про Делі

Делі - 15-мільйонне місто з 5000-річною історією. Він розташований на берегах Ямуни (Джамни) - притоки священної річки Ганг. У столиці Індії поєднуються історичні пам'ятки Старого міста і сучасна архітектура Нью-Делі. Мусульманські храми стоять поруч з индуистскими і християнськими, а контраст між життям в багатих і бідних районах вражає.

Індрапрастха (стара назва Делі) згадується в стародавньому героїчний епос Махабхарата. Місто було центром торгівлі між країнами Азії, тому часто піддавався нападам загарбників. Згідно з історичними даними, він був зруйнований і відновлений від 7 до 10 разів. У різні часи тут панували індуїсти і мусульмани (тюрки, моголи), християни (англійці). Панування різних династій вплинуло на становлення і розвиток Делі, що згодом став столицею і науковим центром Індії.

На тропічний клімат в Делі впливають мусони. Влітку теплий вітер приносить спеку і вологість, але навіть в липні і серпні рівень опадів не перевищує 50 мм на місяць. Кількість похмурих днів збільшується до 20-25, а в вересні опускається до 10.

Самий жаркий період в індійській столиці - з кінця квітня до середини липня. Температура повітря часто перевищує +40 ° С, вночі показник не падає нижче +27 ° С. Прохолодніше всього взимку, коли на місто насувається прохолодне повітря з Гімалаїв - + 15-22 ° С вдень, + 9-11 ° С в темний час доби. З грудня по лютий Індо-Гангська рівнину часто накривають тумани.

Відпочинок в Делі

Столиця Індії ділиться на дев'ять адміністративних районів. Величезний мегаполіс різноманітний, в ньому багатство сучасних кварталів межує з бідністю нетрів, прості бараки з цегли та бетону стоять упереміш з чудовими храмами - пам'яттю про минулі сторіччя. Відпочинок в Делі обіцяє туристу незабутні враження від відвідування пам'яток і знайомства з екзотичної місцевою культурою.

Урядові установи Індії розташовані в Нью-Делі. Ця частина міста була побудована в XX столітті, і відрізняється від решти території плануванням в європейському стилі, широкими зеленими бульварами, високими хмарочосами. Якщо ви шукаєте путівки в Делі з проживанням в готелях класу 5 * і великих мережевих готелях, зупиніться саме в Новому Місті.

Центральний регіон - діловий центр столиці, густо населений та галасливий. Уже в 7 ранку вулиці переповнюються автомобілями, моторикш і кудись поспішають пішоходами. У цьому районі розташований Старе місто - спадщина давньої династії Моголів, серце мусульманських архітектурних пам'яток. Тут знаходяться головна мечеть міста, Червоний форт і інші визначні пам'ятки. Практично в кожен екскурсійний тур в Делі включено відвідування Олдтауна.

У північному районі столиці зібрані найбільші освітні установи: кампуси, коледжі, школи. Кілька університетів знаходяться в західній міської частини, а на північному заході побудовані десятки торгових і розважальних центрів. Схід і північний схід переважно житлові, на південному заході розташовані індійські внутрішній і міжнародний аеропорти.

Для сімейної поїздки в Делі варто вибрати спокійний Південний округ.Тут знаходиться один з найбільш респектабельних районів міста - Хаус Кхас. Крім того, в цій частині міста є цікаві буддійські і ісламські храми, мавзолеї, великий зелений парк.
У Делі цікавий шопінг. У місцевих торгових центрах, магазинах і на ринках продається якісний одяг, хутра, спеції, шовк, ювелірні прикраси за невисокими цінами. З розваг популярні прогулянки на рикшах, атракціони, нічні і спортивні клуби. Під час проведення барвистих фестивалів з'являються гарячі тури в Делі. На місцевих стадіонах часто проходять міжнародні спортивні змагання.

Більшість туристів їдуть в Делі з жовтня по травень, коли погода комфортна (від +19 ° С до +30 ° С), і практично немає опадів. Влітку сонце нагріває повітря до +47 ° С, починається сезон дощів. У липні і серпні ціни на тур в Делі з України знижуються.

Путівник по Делі

Топ пам'яток:

 • Червоний форт Лал-Кіла - резиденція імператора Шах-Джахана, який правив в Делі в XVII столітті.
 • Ворота Індії - військовий меморіал з іменами індусів, які загинули під час воєн XX століття.
 • Усипальниця імператора Хумаюна - побудована за наказом його дружини. Входить до списку світової архітектурної спадщини ЮНЕСКО.
 • Кутб-Мінар - мусульманський мінарет в формі конуса, найвищий в світі.
 • Акшардхам - комплекс індуїстських храмів, внесений до Книги рекордів Гіннеса через свої розміри (94х106 м, 42 м у висоту).
 • Чандні Чоук - великий східний ринок, створений в XVII столітті. Один з найбільших базарів в країні, де торгують всілякими товарами.

Корисно знати:

 • Ціни в Делі невисокі, але не варто брати товар за повною вартістю. Поторгувавшись, ви зможете зробити покупку на ринку на 15-50% дешевше.
 • Чайові прийнято давати всюди: в кафе, таксі, готелі. Оплата обслуговування також може бути включена в рахунок.
 • В Індії варто ретельно стежити за гігієною і мити руки. Для цього на ринках в поділи встановлені спеціальні рукомийники.
 • Рух на вулицях столиці інтенсивне. Щоб швидше пересуватися по місту, користуйтеся послугами моторикш.
 • Квитки в метро дійсні тільки на тій станції, на якій були куплені. Тому не варто запасатися ними на кілька днів.
 • Краще придбати спеціальну туристичну картку для вільного проїзду протягом 1-3 днів.
 • Місцеві жителі можуть нав'язувати свої послуги, вимагаючи з довірливих туристів плату.