Погляд зсередини: куди люди вже не літають?

Олександра Яблонська
02.04.2015

Хочемо представити Вашій увазі рубрику «Погляд зсередини». Що це за рубрика? У ній ми будемо давати Вам ті чи інші статистичні дані з туристичного ринку. І навіть необов'язково статистичні - швидше, інформацію, яка може бути Вам цікава і якою ми володіємо. Працюючи на ринку з 2005 року, ми, з висоти 10-ти річного досвіду, бачимо багато. Ми виросли з 3 агентств в мережу, що складається з 200 офісів. За час роботи пройшли через вогонь і воду: стикалися з проблемами, великими і малими і зараз можемо сказати: ми вже дещо в цьому розуміємо;)

Сьогодні пропонуємо Вам поговорити на тему: що змінилося в перевазі людей за останні 5 років. Здається, що 2010 рік був ще вчора. Але останній рік змінила все в нашій країні: ми стали біднішими, сумніше, дорослішими, серйознішими. Ми стали більш згуртованими і ... ми змінили свої звички і уподобання, ми перебудувалися під реалії сучасності. Так би мовити, адаптуються або загине той. Так що говорити про статистику за 5 років не доводиться. Є статистика «до» і є статистика «після».

Що можна сказати однозначно: подорожувати стали менше. В даний час багато людей прицінюється до турам, але не купує. Адже потрібно розуміти, що ціни в туризмі пряміше нікуди прив'язані до долара і євро - вони йдуть в ногу з курсом і навіть випереджають його - адже операторам потрібно закупити валюту, щоб розплатитися з зарубіжними партнерами, і, до того ж, врахувати можливі коливання курсу в протягом дня (закласти невеликий додатковий ризик). Ось і виходить, що курс у операторів вище, ніж курс продажу на міжбанку. Відповідно, звикнутися з цінами на тури поки психологічно важко не тільки туристам, а й працівникам туристичного бізнесу теж.

Але парадокс у чому: ось, начебто, відпочинок - це перша стаття, на якій можна економити. «Обрізали» відпустку в бюджеті - і зберегли гроші на інші потреби. Але що відбувається: відпочинок - це позитивні емоції, це відновлення, це час з коханими людьми. Відпустка - це те, заради чого ми, по суті, проживаємо черговий рік нашого життя. Купальники починаємо підбирати ще взимку і мріємо про те, як все разом будемо плескатися в чистому теплому морі. А якщо прибрати емоції з нашого життя, то що від неї, від життя, залишиться? Ось і виходить, що все одно багато відпочинку економити не хочуть.

Але звернемося до чисел: давайте подивимося динаміку кількості туристів з 2010 по 2015 рік. (Відносні величини):

Кількість туристів 2010-2015.jpg

З 2010 од 2013 рік спостерігаємо постійне і стрімке зростання. Добробут людей збільшується, все більша кількість людей отримують можливість подорожувати. 2014 рік, за логікою і за відсутності негативних факторів, повинен був злетіти вгору за показниками, але ми бачимо невеликий спад. 2015 рік (орієнтовний прогноз) ми не тільки зупиняємося в розвитку, а й відходимо далеко назад. На жаль.

Середній чек. Бачимо картину, що відрізняється від тенденції в кількості туристів до: 2014 рік за кількістю людей був практично аналогічний 2013 році, а ось за середнім чеком спостерігаємо падіння. І це при тому, що курс долара вже значно підвищився і тури подорожчали. Тобто люди подорожували, але вибирали тури подешевше. 2015 рік: на тлі значного зниження кількості туристів ми спостерігаємо підвищення середнього чека. Тобто в 2015 році багато людей із середнього сегмента відмовилися від подорожей, залишилися тільки люди з високим рівнем доходу. Але судити про весь 2015 рік ще рано - все покаже літній сезон.

Динаміка середнього чека в турізме.jpg

Динаміка переваг по країнах (Топ-10 найпопулярніших країн):

Динаміка переваг туристів по странам.jpg

Динаміка переваг туристів по країнам 2.jpg

Попит практично на всі країни впав, крім України, що не може не радувати. Нам потрібна була криза, щоб звернути увагу на свою країну J. Як не дивно, попит тримається на рівні ще на Францію (спантеличені?).

За найпопулярнішим напрямками:

Єгипет - бачимо хороший зростання в 2014 році і невелике падіння в 2015. Але все ще може змінитися до кінця 2015 року.

Туреччина - переживала падіння і в 2014 і в 2015 році. Швидше за все це пов'язано з відсутністю «бюджетних» пропозицій по цій країні. І в минулому році і в цьому Туреччина була досить дорогою.

Греція, Чехія, Арабські Емірати - спостерігаємо перманентне зниження попиту.

Болгарія - дала хороші результати в 2014 році за рахунок бюджетних і дуже цікавих пропозицій, але в 2015 році попиту поки немає. Але і літо ще не настало. Тільки літо покаже попит на цю країну в цьому році. Трохи заважає цій країні бути лідером продажів дорога віза.

Чорногорія - аналогічно Болгарії. У 2014 році було досить багато цікавих пропозицій, що дозволило цій країні «вирости» в кризовий рік.

Таїланд - екзотична країна, не дуже дешева за рахунок тривалого і, як наслідок, дорогий переліт. У 2014 році показала значне зростання. Швидше за все через зростання її популярності серед мандрівників.

Тобто ми бачимо, що поки що в цьому році не хочуть летіти в Грецію, Болгарію і Чорногорію. Але точно можна буде сказати ближче до сезону - травень - червень.

Готуємо ще інформацію для Вас!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!