Погляд зсередини: Гарячі тури - коли і що «горить»?

Олександра Яблонська
03.04.2015

Напевно, на сьогодні немає більш затребуваного продукту в туризмі, ніж гарячі тури. Клієнти дзвонять, клієнти пишуть: «А чи немає у Вас чого-небудь палаючого?». Це питання, напевно, найпоширеніший, і менеджер по туризму чує його кілька разів в день.

Давайте розбиратися: що ж це таке, як і коли можна «зловити» найбільш вигідні ціни на тури?

Отже, гарячі тури - це тури, які «викидають» туристичні оператори на ринок, коли у них щось «горить». Це щось - в основному, авіапереліт. Оператори мають блоки місць на бортах літаків, які вони передплачувати. Якщо борт не заповнюється, оператор може понести чималі збитки. І часто він приймає рішення продати авіапереліт за низькою ціною, щоб заробити хоч щось, а не просто втратити гроші. Ось чому гарячі путівки - це завжди тури на найближчі дати. Оператор розуміє, що борт не заповнюється і приймає рішення про зниження ціни.

Гарячі тури можуть бути дуже вигідними для Вас. Зокрема, Ви ніколи не зможете досягти такої ціни самостійно, купивши окремо переліт і забронювавши готель. Комісія агентств на такі тури найчастіше теж знижена, тому зазвичай додаткові знижки і бонуси на такі тури не поширюються.

Є ще таке поняття, як «раннє бронювання». Зазвичай воно діє в березні. У цьому місяці можна забронювати тури зі знижкою до 40%. За автобусної Європі, наприклад, ціни на тури по ранньому бронюванню можуть бути нижче, ніж ціни на ці ж гарячі тури.

У туризмі існує певна закономірність: коли і що «горить». Залежно від сезону, Ви можете знайти дуже вигідні пропозиції по різних країнах. Якщо «горить» візова країна (Країни Шенгенської угоди), то Вам потрібно розуміти, що у Вас повинна бути діюча мультивіза. В іншому випадку, Ви просто не встигнете її оформити. Якщо Ви любите Європу - відкривайте собі мультивізу і ловите палаючі пропозиції.

На гарячі тури в Туреччину Ви можете розраховувати в середині жовтня - середині листопада. Сезон там вже закінчується і потік туристів зменшується. Знижуючи ціну, вони продовжують собі туристичний сезон. Також відпочинок в Туреччині вигідно бронювати у березні з раннього бронювання. В цей час оператори пропонують дуже вигідні ціни на Туреччину на весь наступний сезон (травень - листопад).

Гарячі тури в Єгипет . Єгипет часто «горить» влітку. Це пов'язано з тим, що літо в Єгипті вважається несезоном - там дуже жарко - до 50 градусів. Так що витримати цю спеку можуть тільки стійкі. А, наприклад, якщо Ви спробуєте забронювати Єгипет на травень, Ви здивуєтеся, наскільки дорогим він може бути. Травневі свята - всім хочеться купатися, а в Туреччині ще холодно).

Гарячі тури в Грецію - ціни падають з середини жовтня до кінця листопада. Знову ж таки, це пов'язано із закінченням сезону. До того ж, якщо Ви «ловите» Грецію по «палаючим», Вам знадобиться мультивіза.

Чорногорія «горить» в жовтні, коли там уже прохолодно.

ОАЕ - країна, де сезон - цілий рік. Тому, гарячих пропозицій по цій країні не дуже багато. Найчастіше, ціни знижують готелі не надто високого рівня або з невигідним розташуванням (далеко від аеропорту, моря та ін.). Тобто якщо Ви знайдете щось палаюче по Арабським Еміратам - ретельно вивчіть всі деталі з цього готелю.

Болгарія - в останні роки і так пропонує рекордно низькі ціни. Якщо Ви їдете на автобусі, тур Вам може обійтися зовсім недорого. Друге питання: вартість віз. Найчастіше візи для всієї родини можуть коштувати стільки ж, скільки сам тур. Загалом, за рахунок і так низької вартості, Болгарія практично не «горить».

Автобусна Європа - найвигідніше купувати тури по акції раннього бронювання. Гарячі автобусні тури до Європи можуть також бути дуже вигідними, але часто вимагають наявність мультивізи (обумовлено стислими термінами на підготовку до подорожі).

Будьте озброєні інформацією, - подорожуйте вигідно!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!