Реальні і не дуже мости

Яніна Роговська
08.10.2014
Для чого потрібен міст? Він наділений дуже строгим функціоналом - це можливість подолати ті чи інші перешкоди (вода, прірва і т.д.) Але інженерна думка ніколи не обмежувалася цим сухим функціоналом. Сьогодні ми оглянемо найнезвичайніші мости в світі.

Міст Нескінченності, Великобританія

3434_25.png

Дивовижний міст засвітився в багатьох фільмах. При цьому, він виключно пішохідний. Його назвали Стоктон в честь знака нескінченності, саме цей символ утворюється з відображення моста в воді і основної конструкції.

Місячний міст, Китай

3434_26.png

Міст виконаний з нефриту. Така форма досить типова для садів Китаю. Однак його розмір - не дуже типовий. Великий вигин був створений для того, щоб велика імператорська човен-дракон спокійно переміщалася під мостом. Споруда була зведена в кінці 18 століття.

Міст в горах Алішань, Тайвань

3434_27.png

Міст прихований в тумані і розташовується на величезній висоті над річкою. Щороку сміливі туристи проходять по ньому і діляться своїми враженнями. Менш сміливим залишається витріщатися і милуватися.

Міст Ракотцбрюке, Німеччина

3434_28.png

Дивовижний міст, немов з'явився з дитячих казок про похмурому лісі, чудовиськ і т.д. Хто архітектор все ще не відомо. Куди більше припущень, а ще більше - легенд. Одна з них свідчить, що якийсь архітектор уклав договір з дияволом і пообіцяв, що той зможе забрати душу першого, хто пройде по новому мосту. Але хитрий архітектор пустив по мосту собаку.

Міст з коренів дерев, Індія

3434_29.png

Дивовижний міст утворився природним шляхом через підвищеної вологості в штаті Мегхалая. Це міцна конструкція з коренів фікуса, довжиною в 16 метрів. Вона спокійно перенесе навіть ураган і повінь.

Міст Мойсея, Нідерланди

3434_30.png

Зазвичай мости будують над водою, а голландським архітекторам прийшла в голову більш оригінальна ідея - звести міст в самій воді і розділити невелике озеро на дві частини. Власне, чому міст отримав таке ім'я - вже очевидно.

Віадук Мійо, Франція

3434_32.png

Це найвищий у світі міст - 343 метра. За неймовірним мосту, який розрізає хмари, можна проїхати за 4 євро. Максимальна швидкість тут - 130 км/год.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!