Гуляючи по дахах хмарочосів Нью-Йорка

Яніна Роговська
19.11.2014
Висока щільність населення в таких динамічних мегаполісах, як Нью-Йорк, задає свої правила. Люди змушені вигадувати нові способи розмістити ту чи іншу інфраструктуру для активного відпочинку. Часом для цього використовуються даху хмарочосів.

Урожай на даху
uiui_16.png

А ви вже чули про те, що останнім часом серед нью-йоркців стало популярно влаштовувати на дахах хмарочосів городи і посадки? В даному випадку, Brooklyn Grange - це вам не маленька посадка, це величезна ферма, де вирощують квасолю, томати, фенхель і багато, багато іншого. Просто роблять це на даху, в Квінсі. Більш того, продукція, зібрана на даній фермі активно продається в супер-маркетах міста, її використовують у приготуванні страв в кращих ресторанах Нью-Йорка. До речі, тут є своя складна система волонтерства та навчання. Навіть найменші можуть пройти курси фермера і кулінара за один день.

Йога на висоті 100 метрів
uiui_17.png

Влітку студія йоги Laughing Lotus проводить всі свої заняття на даху. Одне таке заняття (тривалість 1,5 години) коштує 16 $ і починається о 7.30, а тривають заняття до заходу сонця. Дивовижні види, панорама Великого Яблука і повна релаксація. Виявляється, відволіктися можна навіть в такому гучному мегаполісі.

Басейн над містом

uiui_18.png

У спекотну погоду нью-йоркці охолоджуються на ... даху. А, якщо бути точними - в басейні на даху. Є дуже бюджетні варіанти для всіх, де пропуск на весь день можна купити за 20 $. Є варіанти і для тих, хто вирішив зупинитися в п'ятизіркових Mandarin Oriental і The Empire.

Хмарочос-кінозал
uiui_19.png

Ще в 1997 році один житель нью-йорка вирішив показувати на даху свого будинку кіно. Власник квартири вигнав ентузіаста, а ідея швидко поширилася і знайшла втілення у великому кінотеатрі незалежного кіно Rooftop Films. Щорічно цей кінотеатр на даху приймає кращі кіно-фестивалі, транслює найактуальніші новинки авторського кіно і користується величезною популярністю. У холодну пору року перегляди проходять під навісом і з опаленням. Найчастіше вхід абсолютно безкоштовний.

наостанок

uiui_20.png

У Нью-Йорку вже давно заборонили використовувати грилі і барбекю на дахах. Але все цими правилами нехтують, адже дах для нью-йоркця, як для нас задній дворик. На даху жителі будинків виставляють шезлонги, коктейльні бари, там готують обіди і вирощують овочі. Більш того, деякі навіть вибудовують паркани, щоб розділити територію з сусідами.
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!