Туристичне страхування. Чи можна щось застрахувати додатково?

Олександра Яблонська
09.06.2015

Останні кілька десятиліть страховка щільно увійшла в наше життя. Якщо раніше ми навіть собі уявити не могли: що це і для чого потрібно, то зараз вже починаємо трохи розбиратися в цьому. Але все одно, якщо в Європі, наприклад, люди самі цікавляться - як і де можна оформити додаткові страховки, ми продовжуємо страхування наполегливо ігнорувати. Звичайно ж, наш принцип «авось пронесе» спрацьовує в багатьох випадках. Але ось в тих небагатьох, коли він не спрацьовує, виявляється, що лікті кусати вже пізно, і доводиться нести непомірні витрати. У нас прийнято, якщо страховка нав'язана з-під палки (наприклад, автоцивілка або обов'язкове медичне страхування в пакетних турах), то вже гаразд, - ми його оформимо. А адже в кожній області існує ряд страхувань, які за невеликі гроші можуть захистити нас від неприємних ситуацій.

Отже, які додаткові страховки можна оформити, вирушаючи в подорож? Їх не дуже багато:

  1. Страховка від невиїзду
  2. Додаткова медична страховка
  3. Страховка від невиходу візи
  4. страховка багажу
  5. Страховка від банкрутства оператора.

Страховка від невиїзду. У туризмі все строго - оператори мають свої договори, правки в які вони не вносять. Тобто турист або приймає договір, який пропонує оператор для підписання, або відмовляється від подорожі. У цих договорах чітко прописані умови відмови від бронювання. Тобто, наприклад, Ви підписали договір і оплатили свій тур. Якщо після цього Ви захочете від нього відмовитися - в силу вступає система штрафів. І чим ближче дата вильоту, тим штраф більше. А якщо до вильоту залишається тиждень - штраф сягне розміру 100% (а в «високий» сезон - червень - вересень 100% штраф Вас чекає при будь-якій кількості днів до вильоту). Операторів теж зрозуміти можна - такі ж умови їм виставляють готелі - відмовляєшся від бронювання - заплати штраф.

А відмовитися Ви можете з будь-якої причини: захворіли Ви, захворів хтось із рідних, посварилися з попутником або супутницею - та хіба мало що може статися. Перестрахуйтеся - страховка від невиїзду дозволить Вам повернути свої гроші, якщо Ви відмовитеся від подорожі (правда, причини в страховці також обумовлюються).

Додаткова медична страховка. Ми вже розглянули в попередній статті обов'язкове медичне страхування. Одним з його недоліків є досить велика кількість обмежень, за якими страховка не виплачується. Наприклад, Вам нічого не компенсують, якщо Ви отримали травму, займаючись будь-яким професійним або любительським видом спорту (а так хочеться політати на дельтаплані!). Якщо Ви взяли участь в бійці, а ще, не дай Бог, в стані алкогольного сп'яніння - Ваш випадок навіть не розглядатимуть. Також страховка не буде діяти якщо Ви по необережності обгорите на сонці або якщо Ви на останніх термінах вагітності і Вам потрібна акушерська допомога. Загалом, обмежень дуже багато. І краще оформити додаткову страховку, включивши туди ті пункти, які Вас цікавлять.

Страховка від втрати багажу. Тут все просто: якщо в аеропорту пропав Ваш багаж - Ви довго і нудно будете подавати до суду на аеропорт і шукати зниклий валізу, або отримаєте відшкодування за страховкою, яку Ви завбачливо оформили.

Страховка від невиходу візи. Про візи ми вже писали. Це складна і заплутана система людських взаємин і спонтанних рішень. Буває так, що буде чи не буде у Вас віза залежить від настрою консула. Питання в тому, що ніколи і ніхто не дасть Вам 100% гарантії, що віза буде оформлена. Завжди були і будуть відмови. Особливо Ви опиняєтеся в зоні ризику, якщо у Вас «чистий» паспорт - в ньому немає ще ніяких відміток. Цим «грішать» шенгенські візи - ось де люблять відмовляти найчастіше. Хоча, ще в Америці. На видачу візи ще впливає ряд факторів - чи є у Вас діти, сім'я, робота, майно, доходи та ін. Та ін. Та ін. І буде дуже прикро, якщо Ви не зможете полетіти або поїхати в оплачений тур тому, що Вам посольство не оформили візу. Підстрахуйтеся, якщо Ви перебуваєте в зоні ризику.

Страховка від банкрутства оператора. Це нововведення на ринку туризму. Початкова проблема полягає в тому, що оператори банкрутують, не виконуючи своїх зобов'язань. Тобто Ви гроші заплатили агентству, агентство - оператору, а оператор в свою чергу збирає гроші і оголошує, що він банкрут. Благо, якщо Ви не встигли відлетіти. А якщо Ви перебуваєте в чужій країні і Вам говорять - вибачте, готель не сплачено - просимо на вихід. Що найстрашніше - в цьому випадку не сплачено і переліт назад, на Батьківщину. Такі сумні випадки тільки за 2014 рік було двічі. І не з найдрібнішими туристичними операторами. У неприємній ситуації опинилися сотні людей.

Ми, розуміючи всю тяжкість таких випадків для наших клієнтів і мережі (ми понесли серйозні втрати, рятуючи наших туристів в інших країнах і повернувши їх на батьківщину за свій рахунок, не кажучи вже про нерви наших туристів), звернулися до страхових компаній з проханням розробити вид страхування «страховка від банкрутства оператора» або «страховка від невиконання оператором своїх зобов'язань». Але отримали відмови, тому що при банкрутстві оператора виникає такий обсяг страхових компенсацій, які страхові не готові взяти на себе. Тому ми створили її (страховку) самостійно. І тепер Ви можете в офісах мережі оформити її при оформленні будь-якого туру. В цьому випадку, навіть якщо з оператором щось трапиться, Вам будуть повернуті Ваші гроші або усунуті всі незручності, пов'язані з банкрутством, якщо Ви перебуваєте за кордоном.

Ось, напевно, і всі страхові продукти, якими зараз можливо скористатися, плануючи подорож.

Використовувати їх чи ні - тільки Ваше рішення. Але, як то кажуть: «Береженого Бог береже» smile

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!