Введення обов`язкового медичного страхування: що дає і як скористатися?

Олександра Яблонська
09.06.2015

У туризмі існує поняття обов'язкового медичного страхування. Є, звичайно, і інші види страховок - про них ми поговоримо докладніше в наступній статті. У цій же - трохи детальніше розглянемо: що ж таке ця обов'язкова медична страховка, ким оформляється, скільки коштує, що дає і як отримати компенсацію?

Зазвичай, Ви навіть не знаєте, що вона у Вас є. При оформленні туру ця страховка оформляється автоматично і видається Вам разом з пакетом документів. А все це тому, що вона є обов'язковою в нашій країні (що закріплено в Законі України про обов'язкове страхування громадян, що виїжджають за кордон (медичному і від нещасного випадку).

В основному, медична страховка оформляється туристичним оператором, що надає тур, і передбачає медичну допомогу або подальшу компенсацію витрат у разі, якщо з Вами щось трапилося в чужій країні.

Страховий поліс складається з:

 1. Бланка з даними туриста і умови страхування з підписом і печаткою страхової компанії.
 2. Докладної програми страхування, де розписано, які випадки є страховими, а які ні. Також там зазначено, що слід робити в разі настання страхового випадку.
 3. Контакти - куди людині потрібно звернутися відразу при настанні страхового випадку.

Сума компенсації за страховкою залежить від країни, куди Ви прямуєте. Також від цього залежить сума страхування. Тому в кожному конкретному випадку вартість страховки і сума компенсації буде різною.

В яких випадках виплачується компенсація? Що необхідно робити?

Якщо Ви розумієте, що страховий випадок настав (Ви захворіли/отримали якусь травму та ін.), Вам необхідно відразу зв'язатися з компанією, яка вказана в страховому полісі як контактна особа. Якщо Ваш стан настільки важкий, що Ви не можете цього зробити відразу, - як тільки Вам стане краще, необхідно пред'явити медпрацівникам страховий поліс і зв'язатися з представником.

Як проводиться виплата компенсації:

Варіант 1: Ваша страхова компанія виробляє компенсацію витрат медичному закладу, який надав Вам медичну допомогу.

Варіант 2: Якщо Ви самі оплатили медичні послуги - і зробили все за правилами - страхова компанія компенсує Вам Ваші витрати після пред'явлення ним усіх необхідних документів протягом не більше 30 днів з моменту повернення з подорожі.

У цьому випадку, до Заяви Ви повинні додати такі документи:

 1. Паспорт (необхідно буде пред'явити при отриманні компенсації)
 2. Страховий поліс (оригінал)
 3. Телефонні рахунки, які підтверджують той факт, що Ви зверталися до представників, зазначених в полісі (оригінал)
 4. Рахунки за отриману Вами медичну допомогу (деталізовані, оригінал)
 5. Квитанції, що підтверджують факт оплати Вами послуг з надання Вам допомоги (із зазначенням прізвища пацієнта і його діагнозу)
 6. Інформацію про лікувальні процедури та дати проведення.
 7. Медичні рецепти з печаткою, на яких написані назви ліків та прізвище доктора
 8. Касові чеки, що підтверджують придбання медикаментів.

Так, нелегка це робота - отримати компенсацію за страховкою ...

До того ж, страховик має право на відмову в компенсації якщо Ви не передзвонили в сервісну компанію і не повідомили їм про необхідність надання Вам медичної допомоги і Ваші витрати склали більше 150 євро.

Якщо все благополучно, і всі документи Ви зібрали, то Страхова компанія зробить компенсацію Вам протягом десяти банківських днів з моменту подачі заяви та документів по курсу НБУ на день виплати. До слова, сума компенсації не може перевищувати 1000 євро.

Ще важливо розуміти, що стандартна медична страховка має багато обмежень, саме тому в окремих випадках є сенс оформляти додаткову медичну страховку, про яку ми поговоримо в наступній статті.

Будьте здорові smile

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!