Погляд з середини. Чим відрізняється мандрівник 2013 від мандрівника 2014 роки?

Олександра Яблонська
23.04.2015
Продовжуємо традицію нашої аналітичної рубрики. У цій публікації спробуємо порівняти мандрівників (клієнтів туристичних агентств) зразка «до» і «після». Мається на увазі та межа, та різниця, яка відокремлює 2013 від 2014 роки. Чи змінилося щось?

Візьмемо нашого клієнта в 2013 і клієнта 2014 році і порівняємо їх між собою. Подорожують зараз інші люди, або ті, хто подорожував, в цьому собі і зараз не відмовляє?

Підлога
pol.jpg

Особливих змін не спостерігається. На 1% більше дітей і на 1% менше чоловіків.

вік
year.jpg

Сильно великої різниці також немає. Хіба що подорожують молодих людей від 19 до 25 років в 2014 році стало більше аж на 4% по відношенню до 2013 року.

Типи купуються турів (градація залежить від суми, яку турист витратив на тур - в залежності від цього він зараховується до типу «економ», «стандарт», «ВІП» і «супер ВІП»):
type.jpg

Тут вже цікавіше. Бачимо, що тури типу «економ» знизилися аж на 14%, «стандарт» знизився на 4%, «ВІП» збільшився на 13% і «супер ВІП» також збільшився на 4%. Але, думаю, робити висновки про те, що люди, які купували тури типу «економ» подорожувати перестали, а люди, які віддають перевагу ВІП категорію, почали подорожувати додатково, буде не зовсім правильно. Просто вартість турів значно збільшилася, а градація за сумами турів залишилася колишньою. Саме тому ми бачимо збільшення обсягів більш дорогих категорій.

Співвідношення середньої вартості поїздки. Показує, скільки, в середньому, турист витратив грошей на подорож:

cost.jpg

А яка ж середня вартість поїздки у наших категорій? І тут спостерігаємо цікаву тенденцію: «Економ» сегмент почав витрачати більше в 2014 році, «стандарт» - трохи менше, «ВІП» - ще менше, ну а «супер ВІП» зовсім знизив ставки. Сама верхня категорія стала витрачати значно менше грошей на подорожі, і це при тому, що вартість на них значно збільшилася.

Які висновки можна зробити з цієї статистики? В принципі, мандрівники і типи мандрівників залишилися тими ж, тільки витрачати на подорожі в 2014 році вони стали значно менше. Що, в принципі, закономірно.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!