Відпочинок в Карпатах

Олександра Яблонська
27.03.2015
Україна: ось вона - рідна! Вся у нас під ногами! Повна загадок, таємниць і прекрасних місць.

А ми навіть про це не замислюємося. Багато хто з нас навіть не знають, що відпочивати можна і у нас, на рідній землі. Ми прагнемо кудись, відлітаємо в інші країни ... А Ви знаєте, яке повітря в Карпатах? І що бувати там можна не тільки взимку для того, щоб покататися на лижах. Які там ліси, озера, річки! Схоже, що це один з небагатьох шматочків недоторканою людиною природи. Потрапивши туди - Ви начебто потрапляєте в інший світ. Гучний мегаполіс залишається позаду, і Ви бачите дивну красу природи, відчуваєте це неспішне, ліниве протягом часу, який знімає втому, розслаблює і змушує забути про щоденні проблеми і стреси.

Карпати_5.jpg

Невеликі гірські селища зберегли свій колорит, традиції, костюми і кухню. Звичайно, відчуття, що цивілізація не торкнулася цих місць, немає. Але вони так уміло навчилися поєднувати блага цивілізації і принадність вікових традицій. Кухня цих регіонів проста, ситна і смачна: м'ясо, риба, каші, гриби, картопля, вареники. Але є в ній одна незаперечна перевага: вона створена з екологічно чистих продуктів.

Їжа в Карпатах.jpg

Карпати і Закарпаття - це земля, яка наділена цілющою силою. Крім найчистішого повітря і води в Карпатах багато цілющих джерел з різними мінеральними водами (близько 800 джерел). Мінеральні води Поляна-Квасова, Моршинська, Нафтуся, Ропа, Трускавецька родом звідти. Саме завдяки такій кількості цілющих джерел в цих регіонах розташовані різні лікарні та пансіонати. У наш час, напевно, ніхто не може сказати про себе: «Я абсолютно здоровий». Ми відчуваємо нездужання і болі, загострення хронічних захворювань і збої сну. Ми живемо в час надлишку інформації і дій. Ми весь час кудись поспішаємо і в підсумку ніколи і нічого не встигаємо. І лише небагато з нас здогадуються, що про себе потрібно піклуватися: правильно харчуватися і спати. І щорічно виїжджати в місця з чистою екологією, щоб під наглядом лікарів попити цілющої води, позайматися цілющим плаванням, підлікувати шлунок дієтичною їжею, позайматися лікувальною гімнастикою. Повірте, це потрібно не тільки хворим людям. Це потрібно і всім «відносно здоровим» людям (до речі, термін з сучасної медицини, замість терміна «здорові люди»).

мінеральні води.jpg

Але про лікарнях ми ще поговоримо в наступних постах. В Україні їх дуже багато, з різними спеціалізаціями. Ресурси нашої країни дають нам природні скарби, здатні вилікувати спектр різних захворювань.

санаторії Карпат.jpg

Але повернемося до Карпат.
Якщо взимку в Карпатах можна кататися на лижах, то що ж робити влітку і восени? Ви можете купатися в гірських річках і озерах і засмагати, збирати ягоди і гриби, ловити рибу або кататися на конях. Цей вид відпочинку підходить людям, які люблять природу і тишу.

Літо в Карпатах.jpg

Безліч невеликих готелів і приватних господарств готові запропонувати свої послуги. Тим більше, що літо вважається у них несезоном, тому ціни на проживання значно нижче, ніж взимку. Якщо говорити про готелі, то номери в них дуже затишні, чисті, акуратні, часто зроблені з дерева. За 250 - 500 грн. Ви зможете знайти хороший номер в готелі. У приватних господарствах ціни набагато демократичніше.

Так що не потрібно далеко бігти, щоб втекти від цивілізації :). Ви прекрасно зможете відпочити, набратися здоров'я і насолодитися тишею і в Україні.
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!