Оптичні ілюзії, створені природою

Яніна Роговська
18.08.2014

Вогняний водоспад

Водоспад Хорстейл досягає у висоту понад півтора кілометрів. Знаходиться в Каліфорнії. Здалеку здається ніби розпечена лава стікає по скелі вниз. Насправді ж, цей водоспад нічим не відрізняється від інших своїх побратимів, а його «вогненність» пояснюється грою променів сонця. Крім того, Хорстейл стає вогненним тільки в кінці лютого.

jgnb.png

кам'яні хвилі

На кордоні штатів Арізона і Юта знаходяться неймовірні гірські освіти. Вони формувалися мільйони років, коли тут була пустеля, а замість гір - піщані дюни. Вони обточувалися вітром і повітрям і поступово перетворилися в тверду породу. Дощі, які постійно впливають на гори, надали їм химерний забарвлення.

jgnb_1.png

озеро Уюні

Справа в тому, що на цьому озері відсутня рослинність, камені і взагалі будь-які об'єкти. Саме тому тут так спотворюється сприйняття простору. У сезон дощів Уюні стає дзеркалом, що відображає горизонт. Таким чином, важко розібрати, де знаходиться горизонт.

jgnb_2.png

хмари Асператус

Неймовірної форми хмари, що створюють вид бурхливого в небі океану. Це вкрай рідкісний тип хмар, які з'являються виключно в певних погодних умовах. Хоча, вид у таких хмар дуже грізний - вони ніколи не стають причиною урагану або гроз.

jgnb_6.png

колодязь Якова

Колодязь, що імітує безодню. Цей дивний колодязь розташовується в штаті Техас. Насправді це артезіанська свердловина, глибина якої становить не більше 10 метрів. Вся справа в прозорості води, яка і створює ілюзію порожнього простору.

jgnb_3.png

Підводний водоспад

На острові Маврикій є свій «підводний водоспад». Насправді ж, це оптична ілюзія. Вся справа в піщаних відкладеннях, які знаходяться вздовж усього узбережжя острова. Вони і створюють вигляд величезного підводного водоспаду.

jgnb_4.png

дюни Намібії

Здалеку дюни Намібії нагадують картину експресіоніста. Насправді ж таку ілюзію створюють мертві дерева, захід сонця і червоний пісок дюн. Вся справа в грі світла і тіні.

jgnb_5.png

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!