Кращі вина Балканського півострова

Олександра Ткаченко
11.08.2017

Південно-східний європейський півострів не завжди приходить на розум при обговоренні винних регіонів, але не варто помилятися: виноробні традиції тут мають глибоке коріння. Балканські вина зроблені з особливих сортів винограду, відомих далеко не кожному експерту. Під час правління комуністичного режиму вважалося, що виноробство зосереджено на кількості, але не на якості напою. У той же час маленькі сімейні виноградники роками відточували свою майстерність і технологію виробництва.

  Вранач: перлина колишньої Югославії

Найвідоміше вино - зроблене з сорту Вранач, назва перекладається з сербського як «чорний жеребець». Мільйони літрів цього насиченого червоного вина експортується з державної виноробні Чорногорії плантаж. На південь від столиці Подгориці розташована кавернозна печера Шіпчанік. Але любителям алкогольного напою варто податися на південь, на узбережжі озера Скадар.

wine-tasting-Bitola-Macedonia.jpg

У Крімовіце, найголовніше винному регіоні Чорногорії , розташовані десятки сімейних виноробства. Тут туристів готові вітати в скромному будинку Міодрага Лековіча. Будівля розташована серед руїн селища Годін 14-го століття. Мандрівники пробують витримане в дубових бочках сортове вино або надсилаються в виноробню Кліціч в селище Лімляни за келихом Світи Томи, названому на честь каплиці 7-го століття, розташованої на пагорбі неподалік.

Вранач - важливий місцевий сорт винограду для південних країн Балканського півострова. У 1980 році республіка Македонія виробляла дві третини всього виноградного сировини Югославії. Тому винний туризм тут більш розвинений, особливо в популярному регіоні Тиквеш.

Villa-Yustina-winery-Bulgaria-6e298c99e6a5.jpg

Брзанов - цікаве виноробне підприємство, яке практично не відомо туристам. Проте, на виробничих потужностях, розташованих в Скоп'є, засновники - Антоній Брзанов і Дмитро Стояновський - створюють хороші сміливі вина з Вранача і іноземних аналогічних сортів, таких як Темпранільо.

Klicic-Winery-Iliya-Klicic-Montenegro-a36583285248.jpg

У Раховече, винному регіоні Косово, що є сусідами з Македонією на півночі, також вирощують дивно чудовий Вранач. Область знаходиться всього лише в двох годинах шляху від Скоп'є, і прихистила 15 локальних виноробства. «Звичайно, існує велика конкуренція з великими виробниками вина, але ми знаходимо, що наш тяжка праця добре оплачується» - зазначає Газменд Дака, власник однойменної виноробні. Його продукт регулярно потрапляє в топ-3 переможців щорічного винного фестивалю в Косово.


Куди відправитися гастротурісту? Читайте тут !


Плавац Малі: червоне острівна вино Хорватії

Це вино ввібрало Далматинський сонце - стверджує про Плавац Малі Дюшан Йеліч, експерт з вин Балканського півострова. Серб досить багато часу провів, працюючи в виноробної промисловості Південної Африки, і каже, що все ще порівнює кожне вино з тим, яке пив його батько.

Vis-island-vineyard-Croatia_CS-5068a31387d0.jpg

Як і Вранич, Плавац Малі споріднений сорту Зинфандель. Всього лише один з 30 далматінськіх сортів, він найважливіший для регіону. У той час як Істрія, ще один винний регіон Хорватії, більш доступний для мандрівників, ніж острова. Охочих спробувати напій з цього чудесного сорти багато, але шлях до Далматинські острови неблизький.

Калмет: священне вино Албанії

Иллирийская виноробна традиція, яка вважається попередником Римської імперії на кілька століть, знайшла вихід в ароматному автентичному вини Калмет. Існують як червоні, так і білі сорти. За легендою, албанські виробники навіть платили податки Ватикану цим вином. Не так давно цю місцевість відвідав відомий енофіл, тато Франциск.

Kantina-Kallmeti-winery-Albania-cf6a6f378f4b.jpg

Цей сорт вирощують в житниці Албанії, в північному районі Леже. Кілька цікавих вин можна спробувати в однойменній виноробні Кантіно Калметі. Проте, найбільш вражаюче вино з цього сорту виробляє маленький винний завод, прикріплений до органічної фермі Ука, недалеко від столиці Тирани. Тут мандрівник може потрапити на екскурсію в винні погреби компанії і навіть спробувати напій з резерву.

Rajkovic-Winery-Serbia-83de4d03e106.jpg

Так що якщо вас цікавить дослідження винної карти Європи, чому б не впізнати Балкани ближче?


джерело

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!