Кавказька кухня: пробуємо Грузію на смак.

Олександра Ткаченко
04.08.2017

Будь-який мандрівник може авторитетно заявити, що грузинська кухня найоригінальніша на всьому шовковому шляху, який з'єднував Європу та Азію. Століттями армії і купці з заходу і сходу перетинали цю компактну територію, що межує з Чорним морем. Не дивно, що в Грузії відчувається вплив Монгольської, Османської та Перської імперій.

1111qqq (3).jpg

Розуміння ключових інгредієнтів Грузинської кухні

Прогулянка по ринку Тбілісі - захоплюючий спосіб відкрити основні інгредієнти грузинської кухні. Головний ринок столиці називають дезертірскім в честь дезертирів з армії, які продали своє спорядження тут в 1920 році. Ринок являє собою автентичний місце, де можна придбати найсвіжіші продукти. Волоські горіхи і гранати є сусідами з пластиковими відрами, повними до країв барвистих спецій, а діжки бархатистого мацоні (грузинський йогурт) конкурують з шматками свіжого сиру сулугуні.

1111qqq (4).jpg

Сидячи на міцних табуретах, азербайджанські торговці продають свіжі трави, в тому числі кріп і естрагон. Тут м'ясники розрізають м'ясо на замовлення - баранину, свинину і телятину - для того, щоб приготувати рагу, хінкалі або для шашлику на грилі мтсваді. Невеликі ларьки пропонують придбати вузлуваті стручки чурчхели - горіхи і сухофрукти, покриті застиглим виноградним сиропом, а також пластикові пляшки з домашнім грузинським вином.


Любителям гастротурізма: де поїсти в Стамбулі !


  Класичні грузинські страви.

В якості неофіційного національної страви Грузії виступають хінкалі - варені пельмені, наповнені м'ясом, сиром або овочами. Правильно їх вживати, присипавши чорним перцем, взяти руками за «хвостик» з тіста. Потім потрібно обережно висмоктати соковитий ароматний бульйон всередині, перш ніж з'їсти хінкаліну повністю.

1111qqq (1).jpg

Якщо піти далі на схід, то помічаєш, що хінкалі нагадують знамениті шанхайські пельмені. По всій Грузії в кожному регіоні є свої власні автентичні хачапурі (пироги з сиром), але національним надбанням стало хачапурі по-аджарський з розплавленим маслом і яйцем. Також можна спробувати більш вишукані чакапулі, ароматні м'ясні палички, приправлені кропом, естрагоном і кислими сливами. Тут відчувається стійкий вплив сусіднього Ірану.

1111qqq (5).jpg

Маленькі булочні починають свою роботу з раннього ранку, щоб приготувати м'які ароматні коржі на вигнутих глиняних стінах грузинської печі, що нагадує індійський тандур. Цей аромат свіжоспеченого хліба давно став фірмовим ароматом Тбілісі. Навпаки історичного музею Тбілісі знаходиться одна з кращих пекарнею, де місцеві з самого ранку стоять в черзі за лобіані - коржами з фасолевой начинкою.

Де поїсти в Тбілісі

У всьому місті зустрічаються практично на кожному кроці маленькі закусочні - хинкальную. Тут за звичаєм, мінімальне замовлення складається з чотирьох хінкалі - стільки поміщається на одну тарілку. Виділити варто Пасанаурі , місце недалеко від жвавого проспекту Руставелі, а також невимушений « Фантастичний Дуган » Софії Мельникової. Хінкалі цієї жінки - сама копітка робота, можливо, у всій Грузії: хінкалі робляться в манері, прийнятої в північній гірській області Хевсуреті.

1111qqq (2).jpg

Щоб спробувати хачапурі, досліджуйте невеликі домашні пекарні або вирушайте в Махахелу , розташовану на околиці Старого міста. Незвичайне меню, що складається в основному з випічки, пожвавлюється декількома символічними салатами. Щоб спробувати унікальні страви, прямуйте в Барбарестан , де меню засноване на рецептах з куховарської книги 19го століття. Тут представлені приготовані різними способами баклажани з горіховим соусом і величезний вибір закусок з свіжоспеченим лавашем.

Джерело.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!