Вивчаємо пляжі Туреччини. Пісочок або галька?

Олександра Яблонська
14.08.2015

Слід почати з того, що Туреччина омивається аж трьома морями: Середземним на півдні, Чорним на півночі і Егейським на заході. Найбільша кількість курортів розміщено на березі Середземного моря, менш популярні курорти на Егейському узбережжі і практично в зародковому стані туристична інфраструктура на Чорному морі.

Коротенько зупинимося на тому, чим ці моря відрізняються один від одного, потім перейдемо до пляжів.

Середземне море - дуже прозоре і дуже солоне. За рахунок того, що воно розташоване на півдні Туреччини з досить теплим кліматом, воно рано прогрівається і пізно остигає (сезон купання - з травня по жовтень). Піку своєї температури море досягає в серпні, коли температура води знаходиться на позначці близько 30 градусів.

Егейське море - омиває береги Туреччини та Греції. Має велику кількість островів. Береги його в більшості своїй кам'янисті, обрамлені скелями і пустельними берегами. Вода також дуже прозора і солона. Температура води влітку досягає максимальної позначки 22-25 градусів.

Чорне море - з ним знайомі ми прекрасно. Глибоке, прозоре і не завжди тепле. Дно і пляжі, в основному, галькові. Галька може бути різних розмірів - від дуже дрібної до великих каменів. Чорне море досить глибоке - максимальна глибина - більше 2000 метрів. Особливістю його є відсутність життя на глибині більше 150 метрів - тому що вода на цій глибині і нижче насичена сірководнем. Вода в морі відрізняється зниженим вмістом солей. Це пов'язано з великою кількістю прісноводних річок, що впадають в нього. Це дуже непогано для дітей і людей, які люблять попірнати - не потрібно потім довго терти очі, щоб зменшити печіння від солі.

Температура води в Чорному морі не завжди комфортна. Максимально вода прогрівається до серпня, досягаючи температури 24 градуси. Загалом, не для мерзляков.

І все-таки про пляжах)

Пляжі Туреччини бувають декількох видів: галькові і піщані, великі плити, плити з насипним піском, понтони. Піщані пляжі зустрічаються рідше і користуються більшою популярністю у туристів, тому що вони більш зручні для відпочинку з дітьми. Та й дорослим, відверто кажучи, приємніше ходити по піску, а не ламати ноги об гальку і каміння.

Практично всі готелі, починаючи з 3 * та вище мають власні пляжі з парасольками, лежаками і барами і ретельно стежать за їх чистотою. Лише деякі готелі низького рівня не мають свого пляжу, а своїм відпочиваючим надають тільки безкоштовні лежаки і парасольки на муніципальних пляжах.

На муніципальних пляжах - вхід безкоштовний, додаткові послуги (лежаки, парасольки, напої, їжа) - платні.

Зупинимося докладніше на курортах Туреччини, розділивши їх на курорти Середземномор'я і Егейського узбережжя. Чорне море розглядати не будемо, тому що в даний момент пропозицій по відпочинку в цьому регіоні практично немає.

Курорти на Середземноморському узбережжі: Анталія, Кемер, Сіде, Аланія, Белек.

У цьому регіоні є як піщані пляжі, так і галькові. Добрими піщаними пляжами можуть похвалитися Аланья, Сіде і Белек.

Якщо говорити про Анталії , то основна частина готелів розміщена на скелястому узбережжі, тому з пляжами тут справа йде досить складно: це або великі бетонні платформи, або насипні піщані пляжі, або вбудовані в море понтони, з яких в море потрібно спускатися по сходах. До всіх цих пляжів потрібно спускатися - на ліфті або по сходах.

В Анталії є також широкий муніципальний пляж з білою галькою.

Селища Кудну і Лара можуть похвалитися широкими піщаними пляжами з м'яким золотим піском.

Незважаючи на нюанси з пляжами в більшості готелів, при розміщенні в місті є свої плюси: Ви завжди можете зайнятися шопінгом, піти в будь-яке кафе, ресторан, кіно, дискотеку та ін., В загальному, скористатися всіма благами курортного міста.

пляж Анталія

Белек - один з найдорожчих регіонів Туреччини. Тут розміщені найкращі готелі VIP і Deluxe класу. Пляжі тут широкі з м'яким дрібним піском і пологим заходом в воду. За чистотою тут стежать особливо ретельно, знаючи вимогливість своїх клієнтів. Багато пляжі Белека відзначені Блакитним прапором ЄС.

пляж Белек

Кемер - напевно, один з найкрасивіших курортів Туреччини. Тут, зовсім поруч з містом, розкинулися високі гори, вкриті пахучими хвойними лісами. Все це, в поєднанні з кам'янистими гальковими пляжами регіону і найчистішим морем, де на глибині навіть кількох метрів відмінно видно дно, створюють незабутнє враження.

Пляжі, в основному, галькові, з крупною галькою. Але, наприклад, в районі Кириши - галька дрібна і дуже гостра до такої міри, що без спеціального взуття тут не обійтися.

Деякі особливо багаті готелі зробили для своїх клієнтів в Кемері широкі і зручні насипні пляжі з піску.

Також тут є приватний пляж з насипним піском Moon Light, куди може потрапити кожен бажаючий за окрему плату.

пляж Кемер

Сіде - місто на півострові. У самому Сіде і його околицях - піщані пляжі. Захід в море досить крутий і покритий дрібною галькою. Трохи далі можна зустріти і галькові і скелясті, і піщані насипні пляжі.

Аланья - найпівденніший курорт Туреччини на Середземному морі. Купальний сезон тут триває довго - більше півроку, з травня по жовтень, за рахунок більш теплого клімату.

Особливістю Аланії є вулканічний тип узбережжя, тому тут не рідкісні природні плити і великі і дрібні камені в воді.

Зустрічаються і піщані пляжі, але захід у море навіть на піщаному пляжі може бути кам'янистим або з великими валунами, покритими слизькими водоростями. Тому потрібно бути гранично обережними, щоб не поранити ноги чи не підсковзнутися.

пляж Аланья

Курорти на узбережжі Егейського моря: Мармарис, Бодрум, Ізмір, Кушадаси, Фетхіє.

Пляжі Егесков узбережжя, в основному, галькові.

Мармарис - тусовочна столиця Туреччини. Сюди їдуть все ті, хто хоче активного і гучного відпочинку. Гуляння в Мармарисі не припиняються ні вдень ні вночі, а інфраструктура міста «заточена» під нескінченні розваги.

У самому Мармарисі пляжі піщані, з насипним піском, тому вхід в море все одно гальковий. Зустрічаються і чисто галькові пляжі.

Спокій в Мармарисі починається тільки в передмісті (Ічмелер). Саме там починається тиша, природа і чисті піщані пляжі. Ще далі, якщо від'їхати на відстань 20 км, розкинулася бухта Турунч. Прекрасна блакитна вода, чистий і м'який пісок, тихий сімейний відпочинок - ось відмінні риси відпочинку в цьому регіоні.

пляж Мармарис

Бодрум - місто, який відрізняється від всіх Турецьких міст. Тут відчувається вплив Греції - зникає строкатий східний стиль, змінюючись стриманими біло-синіми фарбами. Пляжі Бодрума в основному або галькові, або платформи з насипним піском. Зустрічаються і чисто піщані пляжі. Дістатися до них, в основному, можна по сходах або ліфтами.

пляж Бодрум

Море в цьому місці глибоке, причому глибина починається через кілька кроків після заходу в море.

Фетхіє - місто на стику двох морів Середземного і Егейського. Тут можна зустріти як галькові пляжі, так і піщані. Зустрічаються також піщані пляжі з дрібною галькою.

Пам'ятка курорту - блакитна лагуна біля селища Олюденіз. Там же розташований «Черепаший острів» - смуга дрібного білого піску, далеко йде в море. Також тут Ви знайдете безліч бухт або лагун.

Кушадаси - клімат тут досить сухий, з моря дме легкий бриз. Саме тому тут не буває сильно жарко. Але тому ж сезон на цьому курорті дуже короткий - з кінця травня по початок вересня. Пляжі як піщані, так і бетонні плити.

Як Ви бачите, Туреччина представлена величезною кількістю типів пляжів, в одному регіоні їх може бути кілька: і піщані, і галькові, і скелясті, і величезні плити. Тому, при виборі готелю не забудьте поцікавитися - який же пляж саме у цього готелю, особливо якщо Ви їдете з дітьми і тип пляжу і захід у море дійсно важливий для Вас і Ваших діток.

Якщо ж Ви вибрали готель з галькові пляжем, - прихопіть з собою спеціальне взуття - легкі гумові тапочки, які кріпляться до ноги, щоб не поранити ноги об гострі краї каменів, пробираючись до води.

Прекрасного відпочинку та гарного настрою!

Завжди Ваші, «Поїхали з нами».

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!