Де покуштувати устриці в Парижі

Александра Ткаченко
12.09.2017

Сезон устриць (час, коли вони легко доступні й чудові на смак) триває з вересня по квітень. Гурмани, правда, звикли очікувати жовтня, коли в меню з'являються вишукані та смачні сорти. Це пов'язано з тим, що літо — чудовий час для того, щоб маленькі молюски набрали вагу, а в зимову та осінню пору менше проблем з бактеріальними інфекціями. Французи люблять устриці. І якраз пік вживання цих ласощів потрапляє на святкування Нового року і Різдва. Тому, вирушаючи у Францію восени, обов'язково покуштуйте цей вишуканий делікатес!

Розмір має значення

Класифікуються устриці за розміром. Купуючи цей делікатес, зверніть увагу на номер від 0 до 5 для об'ємних устриць і від 0 до 6 для устриць з плоскою раковиною.

EG6A9293-Edit_2048x2048.jpg

І тепер трохи детальніше.

Fines — устриці середнього розміру

Spéciales — устриці трохи більшого розміру, і свіжіші ніж fines

Fines de Claires — устриці fines, які провели два місяці в Marennes-Oléron, фільтруючи чисту воду через свої соковиті тіла. Щільність на квадратний метр їх досить велика — до 20 штук.

Spéciales de Claires — устриці, які дозрівали в Marennes-Oléron теж протягом двох місяців, але вони мали більше простору ніж fines de claires.

Pousse en Claires — вважається устрицею з низькою щільністю (5 устриць на один квадратний метр). Ці великовагові устриці вирощуються в спеціальних басейнах протягом чотирьох місяців. Вони виростають солодкими й м'ясистим.


Пробуємо країни на смак: читайте тут про Іспанію!


Устричні регіони

Як і букет вина, так і смак, і текстура устриці глибоко залежить від місця вирощування. Адже кожне водоймище має свої особливості: різний мінеральний склад, інтенсивність припливу і відпливу, температура, солоність. Все це впливає на смак устриць, у зв'язку з тим, що ці тварини — фільтратори. Смак буде змінюватися від сезону до сезону щороку в будь-якому місці з-за того, що постійними не можуть залишатися ні флора і фауна, ні частота випадання опадів.

oysters-with-pickled-ginger-dressing-85422-1.jpeg

Аквітанія: Аркашон — знаменита затока на південному заході поблизу Бордо, де устриці живуть в природному середовищі. Фермери поміщають в воду червоні цеглини. Устричний молодняк в сезон розмноження захоплює каміння з усіх боків. Потім люди збирають такий улов і поміщають в більш глибокі водойми, де устриці відгодовуються і ростуть до потрібних розмірів. Іноді м'ясо молюсків набуває зеленого відтінку через водорості.

Нормандія: Північний Захід славиться глибоководними устрицями з узбережжя півострова Cotenin, ласощами з Isigny і горіховими устрицями з Saint-Vaast. Солодкуваті устриці можна покуштувати з узбережжя Utah Beach.

Бретань: тут знайдете устриць з плоскою раковиною, яких, як правило, вирощують на місцевому узбережжі. Туристам пропонують покуштувати такі сорти: Cancale (фірмова, солона), Paimpol (соковита і м'ясиста, вирощується на глибоководних фермах), Belon (знамениті устриці з однойменного гирла в Південній Бретані, які дозрівають в солонуватій воді). Великих молюсків покуштуйте в Saint-Brieuc, Morlaix і затоці Brest.

Західне узбережжя: Ile de Ré, Noirmoutier, Baie de Bourgneuf, Pornic, і Beauvoir-sur-Mer — місця вирощування невеликих, але смачних устриць.

Лангедок: Bouzigue відзначений як місце з надзвичайно чистою водою, так що делікатесних молюсків можна вживати прямо на місці.

Marennes-Oléron: тут покуштуйте устрицю Ile d'Oléron, а також сорт Charente зі спеціальних водойм. Ці устриці дозрівають в спеціальних очищувальних басейнах. Іноді синьо-зелені водорості з навколишніх вод надають м'якоті молюска незвичайний відтінок.

oysters-with-soy-and-finger-lime-dressing-67306-1.jpeg

Як правильно ласувати делікатесом

Устриці практично ніколи не промивають (для збереження унікального смаку), часто розкривають безпосередньо перед вживанням і завжди поміщають на лід. У Франції, як правило, молюсків подають, не перерізаючи м'яз-аддуктор, завдяки якій тварина прикріплюється до раковини. Вважається, що це дозволяє довше зберегти устриці свіжими. Візьміть спеціальну вилку й акуратно відокремте м'якоть від оболонки. Додайте лимонного соку або устричного соусу, або відмовтеся від всіх приправ і проковтнути цей делікатес за один присід!

seafood-oysters-full.jpg

Де покуштувати найсмачніші устриці в Парижі?

Le Baron Rouge — бар поставляє устриць з Бретані. У закладі дуже незвичайний дизайн, тому ви ніколи не забудете свою першу устрицю в цьому закладі!

Le Mary Celeste — хороші коктейлі, відмінне вино, і дикі устриці, які подаються зі злегка пряним азійським соусом. У сезон можна потрапити на щасливі години, коли устриці стоять по 1 € кожна.

La Cabane à Huitres — Френсіс Дюбург вирощує устриці в спеціальних водоймах і потім доставляє їх до цього закладу. Обов'язково варто покуштувати ці молюски.

Джерело.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!