Що за звір такий - біометричний паспорт? І навіщо він взагалі потрібен?

Олександра Яблонська
26.03.2015
У всіх на вустах останній «писк моди» вітчизняних ОВІРів - біометричний паспорт нового зразка. Що ж дійсно нового нам пропонують, і наскільки це нове нам необхідно? Для початку розберемося з формою.

Існує думка, що це пластикова карта - це зовсім не так. Біометричний паспорт зовні мало чим відрізняється від звичного нам паспорти - це така ж синя книжечка з 32 сторінками. У ній є перша пластикова сторінка з даними про людину і сторінки, де ставляться позначки і візи. Зовнішніх відмінностей небагато - відмітка біометричного документа на обкладинці, папір і оформлення внутрішніх сторінок і вбудований електронний чіп. Вам не вдасться його розгледіти, але, незважаючи на це, він там є і містить на собі велику кількість інформації. Вся ця інформація про Вас: ПІБ, електронний підпис, фотографія, відбитки пальців тощо. - все те, що дозволяє безпомилково Вас ідентифікувати. Що дає цей чіп? Його наявність практично виключає можливість підробки. Навіть якщо фотографії та написи будуть змінені, за даними на чипі буде виявлено невідповідність даних, і обман буде розкритий. Загалом, розумне винахід розумної цифровий сучасності.

Такі документи вже введені в ряді країн і їх наявність у гостей країни істотно скорочує час проходження митної служби, а також автоматично усуває зайві питання до Вас.
Введення біометричних паспортів - це обов'язкова вимога Євросоюзу в разі, якщо буде запроваджено безвізовий режим між Україною і країнами Європи. Тим самим вони убезпечать себе від в'їзду людей за підробленими документами і спростять в'їзд всім іншим.

Вартість же оформлення біометричного паспорта від оформлення звичайного документа відрізняється всього на 50-100 грн. Тому, висновок один: якщо Ви вирішуєте - який тип паспорта оформляти - оформляйте біометричний.

Приємних подорожей!
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!