Як студенту побувати за кордоном, подивитися світ і грошей заробити?

Олександра Яблонська
26.03.2015
Ще років 20 тому подібна перспектива здавалася нереальною. Закордон була чимось недоступно-казковим і нереально далеким. З тих пір пройшли роки, і ми вже не можемо уявити своє життя без закордонний-паспорта і, як наслідок, подорожей, польотів, відвідування інших країн. Можливість подорожувати з'явилися у всіх - від малого до великого. Лети - не хочу - аби гроші були. А як би зробити так, щоб за подорож ще й доплачували? Це можливо, якщо: 1. Ви студент, 2. Вчіться не на останньому курсі, 3. Чи знаєте англійську на рівні не нижче Intermediate (це означає «середній»). Якщо Ви ставитеся до розряду студентів, які зараз подумали: «Ось говорила мені мама - вчи англійську!», То Вам потрібно ще підтягнути мову. Але це знову ж таки відмінний стимул! Півроку напружених занять - і ось він! Довгоочікуваний Intermediate! Тепер Ви готові до підкорення нових горизонтів. Тим більше, що Ви підете в Америку, в англомовне середовище, де відточити свої навички буде простіше-простого. Подібні програми є також для Німеччини, якщо Ви вивчаєте німецьку мову.

Ваше подорож триватиме 4 місяці - період літніх канікул. З них 3 місяці Ви зобов'язані працювати, і цілий місяць дається Вам на те, щоб помандрувати, відпочити, підтягти англійську, в загальному, на те, що вважаєте за потрібне. Звичайно, якщо Ви захочете працювати всі 4 місяці - ніхто Вам цього забороняти не буде. А захотіти Ви можете цілком, тому що мінімальна заробітна плата в США - 7,25 доларів на годину. Ви ж можете отримувати 8-9 доларів на годину, і за весь період заробити від 5000 доларів з дуже лояльним графіком - 40-годинним робочим тижнем. Ви можете працювати більше і заробляти більше, якщо захочете. Але це залежить від того, навіщо Ви вирушили в Америку - заробити грошей, відпочити або помандрувати.

А де ж я буду жити? Один, в чужій країні, без мами і тата - запитаєте Ви. Деякі роботодавці забезпечують житлом. Але якщо немає, то Ви без зусиль зможете знайти собі житло, гуляючи по місту, і переглядаючи таблички на будинках «for rent». Це не складно і не дорого.

Звичайно, розраховувати на те, що Ви будете працювати менеджерами, економістами або аналітиками не доводиться. Роботи будуть самі нехитрі: продавці, прибиральники, офіціантки, хостесс, готельний персонал, робота в парках розваг. Але це, врешті-решт, непогані гроші постійна практика мови.
Для студентів - це відмінна можливість відірватися від батьків, підтягнути мову і заробити пристойні гроші, для батьків - виховати в своїх дітях самостійність і навчити їх заробляти гроші своєю працею і піклується про себе.

І бояться тут абсолютно нічого - ця програма знаходиться під патронатом Державного департаменту США. Вакансія підбирається ще в Україні, після чого проводиться інтерв'ю з роботодавцем. Якщо результати влаштовують обидві сторони, то підписується трудовий договір. До того ж, щороку за цією програмою літає близько 11000 українських студентів! І хто спробував раз - вже чекає наступного року, щоб знову відправиться в подорож.

Що стосується фінансових витрат: Вам потрібно буде оплатити програму організатору (туроператор або турагентство) - це близько 1400 доларів, візу (попередньо зібравши всі необхідні документи) - близько 160 доларів і квитки на літак - від 750 доларів. Всі ці гроші Ви легко відпрацюєте в рамках програми.

У будь-якому випадку, воно того варте! Вчіться, організовувати і скоряйте нові висоти!
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!