Що можна привезти з Індії?

Анжела Богаченко
19.12.2014
Вибір сувенірної продукції Індії - нескінченний і треба розуміти, що пам'ятних предметів доведеться привезти чимало, тому що завжди згадуєш в останній момент про тітку \ дядька \ бабусю \ троюрідну сестру, які будуть раді сувеніру, але ти забув купити їм щось. Це «щось» має бути ще унікальним і вкладатися в твій бюджет.
Так давайте розглянемо деякий з того, що можна захопити з собою в валізах.

Індійський чай і купу спецій
asas_10.png
Історія чаю в Індії не така давня - їй всього 150 років і почалася вона з завезення чайних кущів Англії. Ця подія в історії було настільки вдалим, що тепер у всьому світі знають цілющі властивості індійського чаю, з його тонізуючий ефект, а мудрі знання про виготовлення його передаються, як родове скарб. Чай - це ще і недорогий подарунок, який можна купити в туристичній крамниці і на плантації, де збирають чайні листки. На відміну від наших країн, чай в Індії дуже дешевий і доступний і можна купувати його кілограмами (головне, що б було куди складати). Також побалуйте своїх близьких напоєм «масала» - чай зі спеціями.
Так ось, ви, напевно, пам'ятаєте чудовий фільм з Айшварією Рай «Спеції»? У ньому було показано широке буйство фарб спецій. Хороший вибір подарунка для господині, якій можна привезти ароматну корицю, пряну кукркуму, коріанд, шафран або приємний фенхель. Рекомендація - купуйте чаї та спеції тільки на продуктовим ринках, а не сувенірних (щоб уникнути інфекцій).

Індійські статуетки і сакральні символи
asas_11.png

Для батьків, бабусь, дідусів, та й просто друзів буде приємним сюрпризом на полиці індійська статуетка. Купуйте їх бажано в Делі, столиці Індії, тому що там вони дешевші і якісніші. В інших курортних містечках продається та сама продукція від перекупників, але за подвійною ціною.
Навмання і щастя традиційно привозять слоника з піднятим догори хоботом. Матеріал, в якому можна його знайти різний, але найчастіше це: мідь, деревина, глина або скло. Популярними символами також є Бог Ганеші (для залучення багатства) і долоньки «Намисто» з вирізаною або намальованою символікою різних божеств. Але купуйте таке тільки тим людям, кому це буде дійсно цікаво з естетичної і міфологічної точки зору.

Текстиль - килими, тканини
asas_12.png

Унікальна річ, з чим в першу чергу асоціюється Індія крім спецій, це килими з рослинними орнаментами. Деякі ткачі в Кашіміре гарантують, що їхні вироби проживуть більше 200 років. А по індійській легенді часів правління династії Моголів - килим спочатку поміщали посеред вулиці, даючи можливість пройтися по ньому людям, коровам і слонам. Після всіх випробувань килим ставав м'якшим, і його повертали до палацу. Але пам'ятайте, хороший вовняний килим - задоволення недешеве.
З тканин можна придбати покривало з бавовни з автентичним етно-візерунком, вишиту грілку для чайника, футболки, балахони і звичайно шовкові шарфи всіх кольорів веселки, розшиті бісером.

Прикраси - дорогоцінні й напівкоштовні
asas_13.png
Вибираючи біжутерію собі або іншим, подумай - чи добре вона поєднується з одягом і чи подобається за кольором того, для кого вибираєш. Ти ж розумієш, що кольорове кольє з дорогою інкрустацією може так і залишитися лежати в шафі, якщо одягнути його ні з чим? В Індії дуже популярні в продажу браслети для ніг і рук, які кріпляться на пальці. Будьте уважні до якості і металу, з якого виготовлено виріб. Цікавим для подарунка традиційним браслетом ідеально підійде «Наваратна» (прикраса на руку або кулон на шию). Складається він з 9 дорогоцінних каменів, які символізують планети. Тому називають його також «астрологічним».

Ефірні масла і пахощі
asas_14.png
Якщо хочете подбати про своє здоров'я і близьких людей - придбайте масла, які мають унікальні цілющі властивості. Часто їх застосовують Аювердіческій медицині і вже не першу тисячу років, гармонізуючи 3 параметра «дош»: капхи, піти і вати. Продаються масла в красивих колбочках, як правило, прикрашених бісером і камінцями.
Також рекомендуємо придбати «індійські арома-палички». Вони коштують недорого, мають сильний аромат і спектр вибору запахів дуже широкий. Це часто запахи прянощів або рослин, але можна зустріти компілюють композиції і суміші з запахом квітів, фруктів, деревного сандалу і т.д. Використовують для исцеляющих ритуалів, а також пахощами залучають в будинок успіх і багатство.
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!