5 найпопулярніших музеїв світу

Анжела Богаченко
13.12.2014
1. Британський музей, Великобританія

asas_5.png

Є одним з найбільших музеїв світу. У ньому представлена історико-архітектурна частина Великобританії. Всього в музеї 94 галереї (загальною розміром 4 км). Примітно, що антиквар Роберт Коттон передав у спадок музею свою колекцію книг, яка була першою сходинкою у створенні Британської бібліотеки. Заснований музей у 1753 році і сформований з колекції експонатів вченого Х. Слоуна. Відвідайте Британський музей і ви побачите рідкісні археологічні, а також етнографічні колекції з мільйоном старовинних артефактів історії. Тут проводяться зустрічі клубу для дітей «Юні друзі Британського музею» і «Ночі в музеї» (діти проводять всю ніч в музеї, з пізнавальними історіями і іграми). Найбільша колекція - єгипетська. Довжина її галерей - 92 метри.

2. Лувр, Франція

asas_6.png

Трохи більше 106 тис. Квадратних метрів світового мистецтва в центрі пульсуючого Парижа - і все це про Лувр. Він є найвідомішим серед музеїв Франції і один з найпопулярніших світових музеїв. Розділений на три крила - Денон, Рішельє і Сюллі, в яких знаходиться 8 відділень. Все переплетено між собою широкими залами і зручними переходами. Тому не варто лякатися Лувру і чіплятися за перші відчуття заплутаності простору - все дуже раціонально. Навіть не намагайтеся за один день пробігти весь музей - він величезний. Середньостатистичний турист не встигає глянути все шедеври, тому дотримуйтесь за спеціальними вказівниками - вони ведуть до основних робіт Дюрера, Вермеєра, Леонардо Да Вінчі, Рубенса і ін. Зупиніться у творів мистецтва, які ви давно мріяли побачити на власні очі, і насолодитеся спогляданням їх багатовікової краси.

3. Метрополітен-музей, США

asas_7.png

Метрополітен-музей - найбільший в США. Заснований американцями в 1870 році і розташувався в яскравому Нью-Йорку. Містить найбільшу колекцію творів мистецтва світу. Постійні експонати музею - це об'єкти від періоду античності і арт твори наших днів. Прогулюючись широкими кімнатами музею, ви повинні обов'язково звернути увагу на картини Дега, Тінторетто, Родена, Боттічеллі і Рембрандта. Але не забувайте і про відносно сучасних авторів, виставлених в галереї. Тут можна знайти експонати періоду середньовічного мистецтва, старовинні музичні інструменти, історичні костюми, прикраси та зброї. Самою знаменитим і часто відвідуваним відділом музею є секція американського декоративного мистецтва. У ній знаходиться колосальна кількість творів мистецтва - їх налічується понад 12 тисяч.

4. Ермітаж, Санкт-Петербург

asas_8.png

Найбільший музей на території Росії - це, звичайно ж, Державний Ермітаж. Він є одним з найбільших художньо-історичних виставкових галерей світу. Основоположником початкової колекції предметів музею була хто інша, як правляча в той час імператриця Катерина II. Колекція складалася з її приватних покупок західноєвропейського живопису. Цікавий факт, що всі ці речі розміщувалися в спеціальному крилі палацу з назвою «Малий Ермітаж». Звідси і пішла сучасна назва музею. У 1852 році відбулося грандіозне відкриття музею для відвідування, і називався музей тоді «Імператорський Ермітаж». Ермітаж зараз містить більше 3-х мільйонів шедеврів світового мистецтва. На відміну від Лувра, пристрій Ермітажу більш складне - це архітектурний комплекс з 6 будівель (на чолі з відомим Зимовим палацом), розташованих поблизу берегів Неви. Експонати, представлені в музеї, беруть свій початок з періоду епохи кам'яного віку і закінчують традиційно нашими днями.
5. Музеї Ватикану

asas_9.png

Музеї Ватикану - це експозиційні скарбниці, розкидані по Риму. Колекції музеїв збиралися римсько-католицькою церквою не одне століття. 9 кілометрів - загальна довжина музеїв. Варто відзначити широкий спектр колекції - тут вам і загадкові мумії, і фрески Рафаеля, і бюст Папи Римського (з потертим до блиску носом), і навіть розписні глечики періоду етрусків! Кімната, розписана Мікеланджело, Боттічеллі, приводить у захват навіть самого скептичного туриста. В Григоріанському Єгипетському музеї ви можете подивитися на давньоєгипетські предмети минулого. І, звичайно ж, ніяк не можна пропустити найголовніше - Сикстинську капелу і станці Рафаеля.
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!