Покупка нерухомості в Туреччині: детальний гайд

Мария Кицаева
26.03.2024

Дедалі більше українців звертають увагу на Туреччину як потенційне місце для інвестицій у нерухоме майно — квартири, вілли та інші види апартаментів. Це пов'язано з низкою «плюсів», таких як недорога нерухомість у Туреччині для українців, різноманітність пропозицій на ринку та привабливі умови для іноземних інвесторів. Крім того, не можна виключати такі важливі фактори, як політична та економічна стабільність у країні, сприятливий клімат та популярність Туреччини як туристичного напрямку.

Якщо ви замислюєтеся про те, як купити нерухомість в Туреччині, детальний гайд від «Поїхали з нами» допоможе вам розібратися в тонкощах процесу підбору та покупки, а відтак ухвалити виважене рішення.

купити нерухомість в Туреччині

Чи вигідно купувати: кілька важливих деталей

Купівля нерухомості в південній країні має низку незаперечних переваг. Наприклад, нерухомість у Туреччині на вторинному ринку представлена у величезній різноманітності, що дозволяє вибрати оптимальний варіант під ваші потреби. Те саме можна сказати і про первинний ринок. Якщо ви бували в Туреччині у справах бізнесу або просто на відпочинку, то, напевно, звертали увагу, скільки об'єктів постійно будується і здається готовими, як у великих курортних містах, так і в тихому «спальному» передмісті.

Важливим плюсом також вважається доступна ціна квартири в Туреччині. Зазвичай це не «захмарні» гроші. Стандартна вартість квартири-студії з однією спальнею може становити від 45 тис. USD.

Також купівля будь-якої за вартістю квартири в Туреччині дає українцям право на отримання посвідки на проживання. Сьогодні для наших співвітчизників тут створено пільгові умови. Саме тому будь-яка інвестиція у житлову нерухомість допоможе громадянам України оформити довгострокове ВНП (ikamet) терміном на 2 роки з можливістю продовження. А громадянство можна отримати за сумою угоди від 400 тис. USD.

недорога нерухомість в Туреччині

Що потрібно знати перед покупкою: вивчення ринку

Перш ніж розпочати пошук житла, важливо вивчити ринок. Ознайомтеся з регіонами, вартістю та правовими аспектами.

Регіони та ціни

Купити апартаменти, таунхауси та вілли в Туреччині можна у різних частинах країни, від курортних зон узбережжя до великих міст у центрі. Кожен регіон має свої особливості, тому ціна нерухомості може сильно відрізнятися. Наприклад, сьогодні ціни мають «розліт» від 45 тис. до кількох мільйонів доларів США. Тому спочатку визначте свій бюджет і розгляньте варіанти фінансування, включаючи кредити, якщо є необхідність.

Цікаво, що після землетрусу в 2022 році турецький ринок нерухомості швидко впорався з проблемами, що виникли, і до 2024 року повністю стабілізувався. Якщо все ж таки хвилюєтеся, як купити квартиру в Туреччиніі не потрапити під вплив природних або інших факторів, що не залежать від вас, вибирайте сейсмічно стабільні зони. Наприклад, підійдуть південне та західне узбережжя, а також Стамбул та прилеглі до нього райони.

Почати варто з пошуку відповідного об'єкта. Існують десятки ресурсів, включаючи сайти нерухомості, агенції та виставки, де можна ознайомитися з актуальними пропозиціями.

Правові аспекти

Продаж нерухомості в Туреччині регулюється законами, з якими важливо ознайомитись. Для іноземних громадян існує низка обмежень, але з правильно підготовленими документами це не є серйозними проблемами. Крім того, податки у Туреччині відносно низькі. Наприклад, під час реєстрації власності потрібно сплатити державі лише 4% від суми угоди.

Перед покупкою важливо провести ретельну перевірку об'єкту. Фахівці агентства зазвичай роблять усі експертизи заздалегідь до прибуття покупця. Це огляд нерухомості, перевірка документів, історії власності та стану інфраструктури у районі. Тому краще звернутися до професіоналів.

нерухомість у Туреччині

Відповіді на розповсюджені запитання

Якщо у вас ще залишилися непрояснені моменти, наші експерти підготували відповіді на найпопулярніші запитання. Наприклад:

Чи можна купити квартиру в Туреччині за 20000 доларів?

Так, на ринку Туреччини є варіанти недорогої нерухомості, які можуть бути доступні навіть за 20 тис. Однак варто враховувати, що вартість залежить від регіону, стану об'єкта та інших факторів. Краще не економити на такій покупці, адже як відомо скупий платить двічі. Найоптимальніші варіанти хороших невеликих квартир на вторинному ринку коштують від 45-50 тис. USD.

Які преференції дає купівля турецької нерухомості?

Насамперед це: можливість проживання особисто (постійно або під час відпустки), а також здачі в оренду (на тривалий термін або подобово через спеціальні інтернет-платформи). Крім того, серед можливих дій — подальший продаж об'єкта. Але є й неочевидні плюси.  
Наприклад, якщо одна з цілей вашої покупки — отримання виду на проживання, то тут немає обмежень за вартістю купленого вами об'єкта. Тобто, немає мінімальної суми інвестиції. Також є важливий момент для отримання ВНЖ для членів вашої родини. Для того, щоб вони теж змогли отримати документ, який дозволяє їм жити в Туреччині терміном до 2 років і в майбутньому претендувати на громадянство цієї країни, імена всіх мають бути вписані в ТАПУ (документ, що засвідчує право власності на нерухоме майно).

Що включено у вартість?

При купівлі турецької нерухомості вартість може включати податки, комісії агентів і навіть меблі. Завжди уточнюйте у продавця. Якщо купуєте об'єкт на первинному ринку, то зазвичай апартаменти здаються господареві вже з ремонтом, кухонним куточком, сантехнікою та укомплектованою ванною кімнатою.

Наскільки довгим може бути процес купівлі?

Процедура може тривати кілька тижнів. Це включає пошук об'єкта, погодження умов, перевірку документів і юридичне оформлення. Важливо розуміти, що це серйозне рішення, яке потребує підготовки та вивчення ринку. Однак за умови правильного підходу ваша турецька нерухомість — вигідний та надійний спосіб інвестицій у майбутнє.

З'явилися питання?
Ми з радістю на них відповімо

Гришук Наталія

Керівник відділу нерухомості за кордоном
Телефон
+38063-199-36-90
Месенджеры
Попередня стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!

Гарячі тури

«Поїхали з нами» рекомендує

Перевірені готелі, які рекомендують наші найкращі менеджери.

Статті які можуть Вам сподобатися