Культура Бельгії


НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ Будинки і навіть у ресторані бельгійці найчастіше не замовляють повний обід, а їдять досить просто, але багато. При спілкуванні з місцевими жителями слід уникати критики королівської сім'ї і інститутів королівства, а також будь-яких тем, що стосуються міжетнічних відносин. Ознакою поганого тону вважається порівнювати Бельгію з Францією або копіювати місцевий акцент.

СВЯТКОВІ ДНІ
1 січня - Новий Рік
Квітень - Великдень
1 травня - День Трудящих
1 травня - День Відродження
Червень - Духів День
1 липня - Національний День
15 серпня - Assumption
1 листопада - День Всіх Святих
11 листопада - День Перемир'я
15 листопада - День Народження Короля
25 грудня - Різдво
26 грудня - День Боксу За кількістю найрізноманітніших святкових заходів Бельгія напевно випереджає більшість європейських країн.

У Брюсселі цікаві Національне свято з обов'язковими феєрверками і килимом з квітів на площі Трон, мальовнича процесія Оммеганг (29 червня -1 липня), свято Травневого дерева "Мейбоом" (9 травня), конкурс класичної музики королеви Єлизавети (весна) і фестиваль "Європалія ". У день Вознесіння Господнього в Брюгге проходить історична процесія "Свято Священної крові", в кінці серпня (через кожні 2 роки) - "Свято каналів", а також історичні костюмовані вистави. Один із найяскравіших свят країни - Карнавал в Бінш, проводиться перед Великим постом аж з 1394 г. Не менш цікаві процесії на честь Богородиці та народні гуляння в Льєжі (середина серпня). В Антверпені проходять річний міжнародний джаз-фестиваль "Джаз Мідделхейм", музичний фестиваль "Вілрейк" (середина серпня), Концерти дзвону в соборі Богоматері (з травня по вересень щонеділі після полудня) і ін. В Остенде проводиться безліч різних фестивалів і свят - фестиваль фотографії (в період Пасхи), фестиваль карикатур (15 червня-15 липня), ринок антикваріату (серпень), Міжнародний фестиваль феєрверків (третій тиждень серпня), щорічний конкурс-пробіг старих автомобілів, конкурс на кращий замок з піску, турнір по пляжного волейболу, змагання з триатлону та ін. Фландрія славиться своєю міжнародної "Ярмарком мистецтв" в Лінарте (зима), "Квітковим кортежем" (друга неділя вересня) і знаменитими дзвіниці концертами в Мехелене. У серпні-вересні тут проводяться "фестивалі Фландрії" (в червні-вересні - Брюссельський, а раз на два роки - Загальноєвропейський). Історична релігійна процесія "Хансвейк" проходить в неділю перед днем Вознесіння по всій Фландрії. У Генті обов'язково слід відвідати "Гентський святкування" (20-е числа липня) - масові гуляння та різноманітні святкові заходи, що тривають цілий тиждень. В останній уїк-енд червня на Ринковій площі Ауденарде проводиться Свято пива Андріана Брувер.