Погода в Бельгії


КЛІМАТ

Королівство Бельгія розташоване на заході Європи. Площа території держави становить 30,5 тис. Км2. Омивається з північно-західного боку Північним морем. Столиця Бельгії носить назву Брюссель, локалізується в центрі країни.

Територія королівства розділяється на три рельєфних зони. Морське узбережжя Бельгії займають рівнини, максимальна висота над рівнем моря становить 100 м. У центрі розташована «Середня Бельгія» - 100-250 м над рівнем моря. А південний схід належить Арденнской плоскогір'ю до 500 м з найвищою точкою країни 694 м.

Прибережна зона представлена піщаними дюнами і польдерами. У центрі країни погляду з'являться родючі грунти. А південний гірський регіон Бельгії покритий лісами. На півночі цього району розташований буковий ліс площею 5 тис. Га. Тут водяться кабани, козулі, білки, лані. У болотистій місцевості країни зустрічаються куріпки та фазани.

Клімат Королівства Бельгії помірний морський. Погода переважно похмура. Опади реєструються цілий рік. Випадає до 900 мм опадів на рік, а на півдні країни до 1250 мм.

Туристи вибирають час для поїздки в Бельгію в залежності від регіону. Популярні курорти заходу країни: Остенде, Брюгге, Гент; центру: Антверпен, Брюссель, Шарлеруа; північного сходу на морському узбережжі: Мідделкерке, Кнокке-Хейст. Вибирайте час подорожі після ознайомлення з погодними умовами в Бельгії по місяцях.


Погода в Бельгії в січні

У столиці Бельгії і на заході в січні температура повітря в нічний час коливається від 0 ° С до + 1 ° С, удень стовпчик термометра піднімається до + 5 ° С ... + 6 ° С. Вітряно, швидкість повітряних мас досягає 5 м / с, а в окремі дні реєструються пориви до 16 м / с. На сході Бельгії, в гірських регіонах, температура повітря рідко піднімається вище -2 ° С. У грудні особливо популярні гори Ботранж для гірськолижного спорту. Опадів випадає до 80 мм на місяць.


Погода в Бельгії в лютому

У лютому в Бельгії переважно тепла і волога погода. Денна температура повітря в центрі і на узбережжі коливається від + 5 ° С до + 6 ° С. Місцями показники термометра ростуть до + 8 ° С. У нічний час стовпчик опускається до позначки + 2 ° C ... + 3 ° С. Температура води в морі дорівнює температурі повітря. У «дощових» містах Бельгії (Антверпен, Льєжі) реєструє 40-50 мм опадів. В Арденнах температура повітря тримається в діапазоні 0 ° С ... -1 ° С. З боку Атлантики дмуть вітри зі швидкістю 5,2 м / с.


Погода в Бельгії в березні

У березні тепла течія Гольфстрім приносить в Бельгію весну. Середня температура повітря днем коливається від + 8 ° С до + 10 ° С, вночі показники знижуються до + 3 ° С ... + 4 ° С. У столиці стовпчик термометра піднімається до позначки + 10 ° С ... + 12 ° С. Тут реєструється 80 мм опадів. Швидкість повітряних мас становить 4 м / с, з тимчасовими поривами до 8 м / с. Температура води в морі досягає + 7 ° С.


Погода в Бельгії в квітні

У горах середня температура повітря знаходиться в межах + 5 ° С, а в центрі і на півночі повітря прогрівається до + 15 ° С. Гірськолижний спорт вже не актуальний. Кількість опадів у квітні знижується через південно-західних вітрів, реєструється до 30-50 мм опадів. Пориви вітру коливаються від 5 м / с до 12 м / с. Вода в морі прогрівається до + 9 ° С ... + 10 ° С.


Погода в Бельгії в травні

У травні реєструє 5-8 дощових днів. Середня кількість опадів в країні досягає 30-50 мм в місяць. Швидкість вітру становить 4-10 м / с. Середня температура повітря в Антверпені, Генті, Брюсселі днем знаходиться в діапазоні + 16 ° С ... + 18 ° С, вночі знижується до + 8 ° С. Температура води в морі становить + 12 ° С ... + 13 ° С.


Погода в Бельгії в червні

Червень Бельгії переважно похмурий. Реєструється до 60-70 мм опадів і 5-6 дощових днів. Вітри вщухають, середня швидкість становить 3-8 м / с. Температура повітря в світлий час доби піднімається вище + 18 ° С. В Остенде прохолодніше, + 17 ° С. Вночі стовпчик термометра опускається до позначки в + 10 ° С ... + 12 ° С. Вода в морі прогрівається до + 15 ° С ... + 16 ° С.


Погода в Бельгії в липні

Липень - пік туристичного сезону в Бельгії. Температура повітря в денний час коливається від + 18 ° С до + 22 ° С, вночі знижується на 5-7 відміток. Середня норма опадів становить 40-70 мм в місяць, реєструється 4-5 дощових днів. Вода в морі прогрівається до + 19 ° С. Пляжі заповнюються туристами. Вітряно. Повітряні маси досягають 12 м / с.


Погода в Бельгії в серпні

У серпні спостерігається 4-6 дощових днів, випадає до 79 мм опадів (у Остенде). Середня температура повітря удень становить + 21 ° С. В Остенде і Шарлеруа - + 20 ° С. У нічний час стовпчик термометра знижується до + 13 ° С ... + 15 ° С. Температура води в Північному морі перевищує позначку + 19 ° С. Вітри дмуть з тією ж швидкістю, що в липні, до 12 м / с.


Погода в Бельгії у вересні

Пляжний сезон в Бельгії короткий, і тому цінний. До кінця вересня температура води в морі знижується до + 17,6 ° С. Температура повітря вдень коливається в межах + 18 ° С ... + 19 ° С, вночі опускається до + 11 ° С ... + 13 ° С. Спостерігається 2-3 дощові дні, випадає до 42,5 мм опадів. Швидкість вітру не зменшується, досягає 13 м / с.


Погода в Бельгії в жовтні

У жовтні, як і в інші місяці, в Бельгії реєструються опади. За 3-5 днів випадає до 63 мм (в Остенде). Середня кількість опадів в країні становить 36-45 мм в місяць. Температура повітря вдень знаходиться в діапазоні + 13 ° С ... + 14 ° С, вночі показники знижуються до + 8 ° С ... + 10 ° С. Вода в морі остигає до + 14 ° С.


Погода в Бельгії в листопаді

У листопаді денна температура повітря не піднімається вище + 9 ° С. Вночі коливається в межах + 4 ° С ... + 7 ° С. Реєструється до 46 мм опадів. У гірських регіонах вже випадає сніг, але через плюсову температуру, покрив не тримається більше доби. Вода в морі остигає до + 10 ° С ... + 11 ° С. Вітри дмуть зі швидкістю 4 м / с, але зустрічаються пориви до 16 м / с.


Погода в Бельгії в грудні

Завдяки вітрам з Атлантики грудень Бельгії не характеризується сильними морозами. Швидкість повітряних мас становить 4-12 м / с. Погода переважно похмура, але дощі реєструються тільки протягом трьох днів, випадає до 53 мм опадів. Вода в морі охолоджується до + 8 ° С. Температура повітря вдень знаходиться в діапазоні + 5 ° С ... + 8 ° С, а вночі градусник показує + 3 ° С ... + 6 ° С.