Все про таксі в Туреччині

Тетяна Шевченко
24.07.2019

Сервіс таксі в Туреччинідуже розвинений, адже сюди щороку приїжджають мільйони туристів, яким потрібен комфортний спосіб пересування по місту. Якщо розібратися у всіх нюансах користування таксі, ви зможете швидко і відносно недорого дістатися до пункту призначення. Про особливості виклику машини на курортах, «хитрощах» місцевих водіїв і тарифах розповідаємо в нашій статті.

Особливості турецького таксі

Офіційне турецьке таксі-це компактний автомобіль жовтого кольору з шашечками (винятком можуть бути хіба що трансфери від готелю). Тому якщо хтось просто підійде до вас на вулиці і запропонує підвезти, відмовляйтеся! Швидше за все це шахраї, як би дружелюбно вони себе не вели. «Ловити» машину на вулиці теж не варто, є кілька перевірених способів як замовити таксі в Туреччині:

  • вибрати авто на стоянці з табличкою «Taksi»;
  • скористатися кнопкою виклику, встановленої на стовпах в місті;
  • по телефону - якщо ви не знаєте англійської або турецького, попросіть адміністратора готелю замовити для вас таксі.

Варто бути готовим до того, що турецькі таксисти не відрізняються акуратною манерою водіння. Вони порушують ПДР, рідко користуються ременями безпеки. Замовивши машину в офіційній службі, а не у«приватника», ви будете знати куди звернутися у разі ДТП або подати скаргу на недбайливого водія. Заздалегідь скачайте на телефон перекладач, англійська та російська знають далеко не всі.

018-2-2.jpg

Про тарифи

Викликаючи машину, заздалегідь уточніть скільки коштує таксі в Туреччині, щоб пред'явлений водієм рахунок після закінчення поїздки не став для вас неприємним сюрпризом. Ціни відрізняються в залежності від міста. Вартість включає в себе посадку і оплату за відстань. Базовий тариф - 3-3,5 турецьких ліри + кожен пройдений кілометр - ще від 2 лір. Також враховуйте час простою. Якщо в Ізмірі він обійдеться в 18 лір за годину, то в Анталії вже 45 лір. Вартість таксі в Туреччині з аеропорту зазвичай фіксована.

Ціни вказані приблизні, у кожної служби таксі вони можуть відрізнятися, особливо в високий сезон. Перевірити тариф можна на стоянці таксі, вінтернеті, на сайті компанії, в додатку.

A-money-changer-counts-Turkish-lira-bills-at-a-currency-exchange-office-in-Istanbul.-Reuters.jpg

«Хитрощі» місцевих водіїв

Всі машини повинні бути укомплектовані таксометром, але це не означає, що водії завжди ним користуються. Якщо ваш таксист працює програмне забезпечення лічильник або намагається торгуватися на початку поїздки, проявіть наполегливість і попросіть все ж включити його.

На цьому«хитрощі»не закінчуються. Бажаючи заробити, водій може довго возити вас по місту,«вибудувавши»найдовший маршрут. Якщо ви з цим зіткнулися, дайте зрозуміти, що платити ви не будете. Уважно стежте за дорогою і вказівками навігатора.

Перш ніж оплачувати поїздку, уважно підрахуйте гроші і озвучте вголос, скільки ви даєте таксисту. Шахраї спритно змінюють купюри, і, користуючись незнанням іноземців, вимагають додати ще.

Водії можуть розповідати неймовірні історії - про зламаний або необнуленном лічильнику, про відсутність здачі, і навіть про те, що зазначений тариф - це ціна тільки за одного пасажира. Не давайте себе обдурити, а краще перед посадкою в машину обговоріть всі нюанси.

1-6-2.jpg

Пам'ятка туристам

  • Якщо за викликом приїхала машина в поганому стані, ви можете відмовитися від замовлення і викликати інше таксі;
  • чайові водіям давати не прийнято, але ви можете округлити суму. Наприклад, якщо поїздка вийшла в 16,7 лір, заплатите 17;
  • Туреччина - мусульманська країна, де особливе ставлення до жіночої статі. Важливо знати, що дівчатам не прийнято сідати на переднє сидіння поруч з водієм;
  • багажне відділення має обмежені розміри, оскільки у великих містах багато таксі працюють на зрідженому природному газі. Велика частина простору багажника зайнята великим резервуаром СПГ;
  • перед тим, як сісти в машину, запишіть або сфотографуйте її номера.

iStock-501973952_d_850.jpg

В якості альтернативи можна скористатися офіційним трансфером від готелю чи ресторану, громадським транспортом.Якщо бути уважним, виклик таксі в Туреччині дозволить дізнатися більше про нову країні. Це відмінна можливість поспілкуватися з місцевими жителями, дізнатися про цікаві пам'ятки і закладах.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!