Віза - це страшне слово. Розбираємося ...

Олександра Яблонська
08.04.2015

Всі країни в світі діляться на 2 категорії:
1. Країни, на територію яких можна в'їхати без оформлення візи - так звані безвізові країни. Країна може бути безвізової не для всіх - всі країни визначають для себе: громадян якої країни вони будуть пускати вільно, без візи, а хто повинен пройти процес оформлення.
2. Візові країни. Країни, для в'їзду в які необхідно оформляти візи. Їх можна ще формально розділити на 2 групи: візи, які легко оформити і візи, які оформити важко. Наприклад, деякі візи можна купити прямо в аеропорту після прильоту, а деякі потрібно оформляти протягом місяця до вильоту зі збором великої кількості документів. У другому випадку Ви також можете зіткнутися з варіантом відмови. Але про це поговоримо докладніше.

Кожна візова країна має свої вимоги до туристів, документам і термінами. В принципі, візи можна пробувати оформляти самостійно в консульському відділі посольства країни, куди Ви збираєтеся їхати. Почати потрібно з того, що дізнатися адресу посольства, перелік необхідних документів та правила їх подачі, після чого почати процес оформлення. Але, в принципі, якщо Ви в своїх силах не впевнені чи не хочете витрачати стільки часу на цей процес, Ви можете звернутися до послуг агентств, які займаються візами. У багатьох з них існує поняття «візова підтримка». За цілком прийнятну плату вони допоможуть Вам підготувати всі необхідні документи, заповнити анкету, проінструктують за співбесідою та на нього запишуть. Ходити в цьому випадку в посольство Ви все одно будете самостійно, але Ваше агентство допоможе Вам у всьому. Якщо Ви вже зовсім не хочете нічого робити, замовте візу «під ключ». Але враховуйте, що вартість такого варіанту буде значно дорожче. В обох випадках можливі відмови. При відмові, як правило, гроші не повертаються і причини посольства зазвичай не пояснюють. Тому дізнайтеся заздалегідь у свого агентства, наскільки висока ймовірність відмови у Вашому випадку і тільки після цього приймайте рішення.

Що стосується туристичних віз, то, якщо Ви замовляєте тур в туристичному агентстві, вся підтримка з оформлення візи буде здійснюватися агентством. Вам потрібно буде зібрати всі документи, оплатити візу і чекати рішення посольства. В принципі, за туристичними візами відмови бувають рідко, але все-таки бувають, якщо вже Ви зовсім не відповідаєте їх параметрами.

Однією з найпопулярніших віз по праву вважається Шенгенська (країни Шенгенської угоди, зокрема, Європейські країни). Ось з нею пропоную розібратися трохи докладніше.

Шенгенська віза - це віза, яка дає право перетинати кордони країн, що входять в країни Шенгенської угоди, без додаткового прикордонного контролю. Це правило поширюється і на країни, які застосовують Шенгенська угода не в повній мірі: Андорра, Болгарія, Кіпр, Румунія. Ось у чому секрет популярності цієї візи: одна віза - і Ви можете відвідувати величезна кількість країн. Багато людей оформляють шенген на тривалий період (так звана мультивіза), щоб мати можливість безперешкодно переміщатися по світу. Щоб оформити шенгенську візу, Ви можете звернутися в посольство будь-якої країни, що входить до складу Шенгенської угоди.

Розглянемо основні правила, яким Ви повинні слідувати при оформленні:

  1. 1. «Правило першого в'їзду». Насамперед Ви повинні потрапити в країну, яка Вам візу видала. Винятком є випадки, корду Ви прямуєте через країну транзитом, і пунктом Вашого призначення є інша країна.
  2. 2. «Правило обмеження тривалості перебування». Найбільша кількість часу Вам необхідно провести в тій країні, яка Вам видала візу. Тобто якщо Ви плануєте основну частину часу провести в певній країні, то візу саме цієї країни Вам потрібно отримати. Якщо Ви плануєте провести в країнах рівні проміжки часу, то оформляйте візу тієї країни, в яку Ви в'їдете першою.
  3. 3. «Правило часу перебування». Час Вашого перебування розраховується з моменту перетину кордону шенгенської зони (не країни, куди Ви їдете) і до моменту виїзду з неї (Шенгенської зони). Так що правильно розрахуйте час.
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!