Дивовижні кордону між країнами

Марина Ткачова
28.11.2016

Ми подорожуємо за кордон, щоб побачити світ, розширити свої горизонти. Але іноді і кордон сама по собі може бути цікава. Давайте розглянемо, які цікаві кордону існують в наші дні.

Гаїті і Домініканська Республіка

В ході багаторічного конфлікту територію острова Гаїті розділили дві країни - Гаїті і Домініканська Республіка. На фотографіях з супутника НАСА дуже добре видно, що територія Гаїті набагато суші, на відміну від Домініканської Республіки , яка боролася за збереження своїх лісів.

гаїті і домінікана.jpg

Єгипет і Ізраїль

Після підписання єгипетсько-ізраїльського мирного договору в 1979 році, між Єгиптом і Ізраїлем офіційно з'явилася кордон. Вона є з числа тих, які дуже чітко видно з космосу.

Єгипет і ізраіль.jpg

США і Росія

Чукотський півострів від Аляски відділений Берингове протокою, на величезних просторах якого знаходяться острова Великий і Малий Діомід. Якраз між ними і проходить лінія кордону США і Росії. Ще ці острови відомі як Завтра і Учора, так як різниця в часі між ними становить 23 години.

сша і россія.jpg

Бразилія і Аргентина

Ігуасу - це неймовірної краси водоспади, які стали природним кордоном, що розділяє Бразилію та Аргентину.

ігуацу водопади.jpg

США і Мексика

Офіційна межа між США і Мексикою становить понад 3 тис. Км. Уздовж неї розташувалися 4 американських і 6 мексиканських штату. Самим часто перетинаються є перехід між містом Тіхуаною, мексиканського штату Нижня Каліфорнія і Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США.

сша і мексіка.jpg

США і Канада

Кордон між США і Канадою пролягла через досить цікаві місця. Наприклад, природною частиною їх межі став прекрасний Ніагарський водоспад. Також, світу давно відома бібліотека Хаскелл. На підлозі її читального залу протягнута світлодіодна стрічка, що відображає розмітку офіційної держкордону. Довжина усього кордону - 8891 км.

бібліотека.jpg

Коста-Ріка і Панама

Всі переходять кордон Панами і Коста-Ріки через міст, який був побудований над річкою Сіхаола. Він має всього одну смугу для руху, але служить переправою для легкових і вантажних автомобілів, а також пішоходів.

міст граніца.jpg

Франція і Італія

Дві досить колоритні країни -Франція і Італія , розділені кордоном із загальною протяжністю 488 км. Після підписання Шенгенської угоди, всі процедури пов'язані з перетином кордону максимально прохали. Ось як їх межа виглядає з космосу!

франція та італія.jpg

Нідерланди і Бельгія

Бельгійське місто Барле-Хертог і голландське місто Барле-Нассау - це один і той же населений пункт, крізь який історично пролягла лінія кордону Нідерландів і Бельгії. Для уточнення, номери будинків написані на табличках з прапором країни, до якої належить цей будинок. У цьому місті можна побачити дорожню розмітку, яка вказує, яка сторона вулиці відноситься до Бельгії, а яка до Нідерландам.

бельгія і нідерланди.jpg

Німеччина і Нідерланди

Кордон Німеччини і Нідерландів має досить незвичайний відрізок розмітки. Це проста металева смужка на підлозі в будівлі бізнес-центру. З двох сторін будівлі встановлені німецький і голландський поштові скриньки, а також несуть варту поліцейські. Але лист, яке відправили з голландської сторони будівлі, іноді може добиратися до протилежної німецької сторони протягом цілого тижня.

германію та нідерланди.jpg

Індія і Пакистан

Після багаторічного конфлікту Індії та Пакистану між ними з'явилася лінія кордону в 3000 км. Щодня, перед заходом сонця, на прикордонному переході Вагах проходить досить вражаюча церемонія. Вона полягає в урочистому параді прикордонників (який проходить одночасно з двох боків кордону), короткому рукостисканні солдатів і закриттям кордону на ніч.

індію і пакістан.jpg

Пакистан і Афганістан

Протяжність кордону цих двох країн складає 2670 км. Багаторічний прикордонний конфлікт зробив її однією з найнебезпечніших в світі.

Пакистан і афганістан.jpg

Болгарія і Туреччина

У 2013 році Болгарія почала будівництво 274-кілометрової болгарсько-турецького кордону. Вона являє собою 3,5-метровий паркан з колючим дротом. Таким чином, влада Болгарії намагаються запобігти потоку нелегальних біженців з Близького Сходу і з Північної Африки, які прибувають в країну.

болгарія і турція.jpg

Швеція і Норвегія

Свінесундскій міст - це 704-метровий арочний міст, що розділяє шведське місто Стремстад від норвезького міста халдеї. Міст має 4 смуги для руху і в день по ньому проїжджає близько 15 тисяч автомобілів.

швеція і норвегія.jpg

Англія і Шотландія

Протяжність англо-шотландської кордону становить 154 км. Від Північного моря країни розділяє 27 км річки Туїд. Залив Солуей-Ферт також розташований між країнами-сусідами і його південний берег відноситься до Англії, а північний - до Шотландії.

англия і шотландія.jpg

Китай і Корея

Китай і Північну Корею розділяє не просто 1420-кілометровий кордон, а й входять до її складу річки Ялуцзян і Туманган, а також гора Пектусан. Дві сусідні країни з'єднують багато мостів, але найбільш значущим з них вважається "Китайсько-корейська міст Дружби", який перетинає річку Ялу.

китай і корея.jpg

Португалія і Іспанія

Річка Гвадіана виступає в якості 100-кілометрової прикордонної лінії цих держав. Близько кордону можна побачити будівлю старого поліцейської дільниці, яка розташована в місті Віла-Реал-де-Сан-Антоніо (Південна Португалія).

Португалія і іспанія.jpg

Люди побудували кордону на землі і воді, а природа допомогла розділити деякі країни горами. Одні країни-сусіди лише умовно позначають лінію кордону, а інші вважають за краще відокремити свою територію високим парканом з колючим дротом. Але любителі подорожей знають, що перетинаючи кордону різних країн, завжди повертаєшся додому з морем позитивних емоцій і незабутніх вражень.

Поїхали з нами відкривати світ без кордонів!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!