Топ 5 міст, які доводять, що майбутнє вже настало

Олена Буравцова
12.05.2017

Є в світі міста, які ніби зійшли зі сторінок фантастичних книг. Космічні хмарочоси, дивовижні технології, динамічний ритм життя змушують задуматися про те, що світ стрімко крокує вперед. Зовсім скоро високотехнологічні будівлі і смарт-роботи перестануть кого-небудь дивувати, а в космічні подорожі можна буде відправитися прямо з дому, замовивши літаюче таксі.

Пропонуємо вам підбірку топ-5 вражаючих міст світу, де знають толк в технологіях. Їх великі уми вже стали на крок ближче до інновацій, але не забувають оберігати природну спадщину і передавати знання молодому поколінню. Хто знає, можливо наступне ваше подорож відбудеться в напрямку цих вражаючих куточків світу.

1. Розкіш в кожній деталі: Дубай (ОАЕ)

Популярний арабський емірат грає роль головного центру технологій Близького сходу. Плануючи поїздку в Дубай , туристи знають, інновації - це не щось дивовижне, а стиль життя міста. Тут дивує все - безпілотні поїзда метро, пальми на сонячних батареях, футбольні майданчики на верхніх поверхах хмарочосів і, звичайно ж, велична Burj Khalifa, що стала візитною карткою емірату. Сьогодні вежа визнана найвищою будівлею в світі - її протяжність становить 828 метрів.

дубай 7.jpg

Готелі, торгово-розважальні моли, офісні центри і будівлі топових компаній, таких як Etisalat, Oracle, IBM - кожна будівля відрізняється індивідуалізмом. До речі, в Дубаї вже будують будинки за допомогою 3D-принтера. Office of the Future, який знаходиться в центрі міста, був «надрукований» з ініціативи Dubai Future Foundation і вже готовий до використання.

2. Вище, швидше, зручніше: Тайбей (Тайвань)

Один з найбільш густонаселених мегаполісів світу з кожним роком зростає, але не розширюючи свої кордони, а вгору. Тайбей - відносно молоде місто, де мало старовинних пам'яток архітектури, але багато ультрасучасних висоток. Статус символу міста і найвищого будівлю Тайбея належить хмарочосу Taipei 101. Він тягнеться до неба на 509 метрів і являє собою 101-ий поверх з офісами, ресторанами, магазинами, спа-салонами і клубами. Вежа була зведена в 2003 році і на той час вважалася найвищою спорудою в світі. Засобом пересування по хмарочосу з алюмінію, скла і сталі служать високошвидкісні ліфти. Вони розганяють до 60 км/год, долаючи висоту від п'ятого поверху до оглядового майданчика на 84-му за 39 секунд.

тайбей.jpg

3. Центр інновацій та бізнесу: Республіка Сінгапур

Сінгапур - місто-держава, що займає місце лідера серед розвинених мегаполісів Азії. Величезний внесок в еволюцію міста вніс прем'єр-міністр Лі Куан Ю. Будучи кілька десятиліть тому необлаштованість місцевістю, завдяки ініціативам Лі Куан Ю і активному фінансуванню Сінгапур перетворився на найкомфортніше місце на землі для ведення бізнесу. Зараз держава всіляко присікає корупцію. Доходи міста і рівень життя населення дозволяють назвати його одним з найбагатших у світі.

ліс супердеревьев.jpg

Поряд з архітектурними досягненнями - починаючи станцією метро Expo в космічному стилі, стадіоном Sportshub, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса за найбільший в світі купол, і закінчуючи знаменитим готелем Marina Bay Sands - влада Сінгапуру розвивають і еко-проекти. Серед них - гаї з метеликами, житлові квартали на альтернативній енергії, парк Gardens by the Bay з сонячними батареями і системою збору дощової води.


Читайте також: Екскурсії між перельотами, IMAX, масаж - «дивацтва» аеропортів світу


4. В знаннях - сила: Сідней (Австралія)

Один з найбільших міст Австралії вражає не тільки новаторською архітектурою. Влада Сіднея не бояться робити ставки на розвиток науки і технологій, а також мотивувати молоде покоління самим створювати своє майбутнє. Сідней займає п'яте місце у світі за доступністю онлайн-освіти, де у вільному доступі можна пройти навчальні курси прямо в інтернеті. Австралійське місто також відомий біотехнологічним виробництвом, яке становить 11% від загальної промисловості міста.

Сідней.jpg

5. Місто вітрів і амбіцій: Чикаго (США)

На розвиток програми Array of Things урядом США було виділено $ 3,1 млн. План спрямований на «смарт-стрибок» в найближчому майбутньому Чикаго. Array of Things - це мережа сенсорів, які збирають дані про якість повітря, шум, погодних умовах. Програма допоможе вирішити екологічні проблеми, рівень транспортної завантаженості і шуму, запобігти впливу природних катаклізмів.

чикаго станція.jpg

Технології в Чикаго використовують і для боротьби зі злочинністю. Не так давно місцева влада витратили $ 1 на сенсори, які встановлені в небезпечних районах міста. Датчики реагують на стрілянину і через спеціальний додаток повідомляють поліцейських про бійки.

Передбачається, що до кінця 2017 року м досягне рівня провідних інтелектуальних центрів світу з використання «розумних» технологій.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!