12 речей, які потрібно зробити в Стамбулі

Марина Ткачова
13.02.2017

Найчастіше відпочинок в Стамбулі обмежується вивченням кількох пам'яток, прогулянкою по ринках і пляжним відпочинком. Всі свої секрети місто відкриє тільки тому, хто перейметься його духом і зрозуміє звички його мешканців. За допомогою раннього бронювання турів до Туреччини, ви зможете завчасно спланувати цікаву, вигідну поїздку в колишній Константинополь і своїми очима побачити місто, в якому змішуються східна і західна культури.

Ми підкажемо 12 речей, які неодмінно варто зробити в Стамбулі, щоб перетворити відпустку на суцільне пригода.

Здійсніть прогулянку під вітрилом і проведіть захід на поромі між двома континентами

Особливо здорово відвідати Стамбул під час вітрильної регати і побувати на човні однієї з команд-учасниць. Вчасно гонки вітрильники розвивають швидкість до 53 км/год. Прекрасні краєвиди подарує круїз по Босфору. За 5 годин ви побачите більшість палаців і мечетей міста. Якщо хочете просто зробити пару фото з води, катайтеся на громадському поромі.

вітрильна регата.jpg

Заблукаєте в Стамбулі

Не будуйте маршрути, а просто ходите по місту. Так, ви знайдете самі незвичайні і приховані місця, а також познайомитеся з цікавими людьми.

Поторгуйтесь на Гранд-базарі

Торги - це практично святий процес для турецьких продавців. Завжди наполягайте на знижки. На Гранд-базарі ви знайдете безліч унікальних речей по приємні цінами.

grand_bazaar.jpg

Відчуйте себе султаном в турецьких лазнях

Після години обтирання спеціальної отшелушивающей рукавичкою (кесе) ви відчуєте себе чистіше, ніж будь-коли. Остаточно розслабитися допоможе розпивання чаю після процедури. Коштує таке райська насолода близько 50 $. На завершення, можна вбратися як султан в Галатської вежі.

Відвідайте Блакитну мечеть і собор Святої Софії

Повірте нам - це неймовірно потужний досвід. Знайдіть хороший путівник по собору Святої Софії, щоб обійти його повністю і побачити візантійську мозаїку, що є сусідами з ісламської каліграфією. Візит в Блакитну мечеть сплануйте так, щоб потрапити туди не під час молитов.

блакитна мечеть.jpg

Побувайте на чайній фабриці

Саме в Стамбулі ми дізналися, як виробляється чай. Виявилося, що це тривалий і копіткий процес, який вдосконалювався протягом тисячі років. Чорноморський регіон - чудове місце, щоб побачити виробництво в дії. Здається, що чай в Стамбулі п'ють скрізь і все. Обов'язково спробуйте яблучний, гранатовий і чорний його сорти.

Здійсніть перехід через турецькі Альпи на узбережжі Чорного моря

Одна із захоплюючих причинкупити тур в Стамбул - це можливість піднятися на висоту понад два кілометри і заночувати там. За цією пригодою вирушайте зі Стамбула в долину Айдер. Там ви зможете пити воду з чистих струмків, є гірський мед і насолоджуватися красою природи.

Побачте середньовічний замок Zilkale в долині бур

У міру наближення, здається, що цей замок з'являється через хмари. Після його дослідження вам неодмінно захочеться спробувати турецьке сирне фондю. Не відмовляйтеся від цієї ідеї, адже це ласощі божественно.

Відвідайте «село птахів» і послухайте древній свистячий мову

Допоселення Кушка (Kuşköy)досить складно дістатися, але воно того варте. Село знаходиться в горах між містами Трабзоні і Гіресуні. Протягом століть її жителі використовували свистячий мову (куш дили), наслідує мелодійним інтонацій турецької мови. Він дозволяє спілкуватися на великих відстанях. Людина, що знаходиться в декількох кілометрах від нас на вершині пагорба, стрибав по колу на одній нозі у відповідь на наш свист.

Приручити яструба

Сотні років ці красиві і горді птахи полювали в турецьких горах. Місцеві жителі щороку ловлять яструбів і навчають. Через кілька місяців їх повертають в природне середовище, щоб вони залишалися дикими.

Рушайте на Прінцеви острова

Це розсипи маленьких клаптиків землі в Мармуровому морі. Саме на островах Принців знаходяться кращі оглядові майданчики, що дозволяють оцінити масштаб Стамбула. Та й гуляти по ним суцільне задоволення: тінисті вулички, свіжий вітер і ніякого шуму автомобілів.

адалари.jpg

Побувайте в палаці Топкапи

Чотириста років тут жили султани зі своїми наложницями. Це був час інтриг, недалекоглядності, надмірностей і дипломатичних воєн. Шикарний палацовий комплекс відкриє вам всі секрети гаремів.

У різні періоди історії Стамбулом намагалися опанувати перси, греки, венеціанці і римляни. Місто завжди гордо і люто зустрічав ворогів. Сьогодні турецька перлина невпинно завойовує наші серця і радо приймає гостей. Стамбул гідний вашої уваги!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!