Шрі-Ланка: дивовижна країна з цікавими традиціями та звичаями

Марина Ткачова
29.04.2016

Вирушаючи в подорож на Шрі-Ланку , ми шукаємо не тільки красиві готелі і чисті пляжі. Ми хочемо більше дізнатися про світ і краще зрозуміти себе. Тому пропонуємо вам ознайомитися з традиціями та звичаями на Шрі-Ланці, щоб краще розуміти цю прекрасну екзотичну країну.

Привітання на Шрі-Ланці


Традиційне вітання на Шрі-Ланці - це невеликий кивок головою, який супроводжується складанням рук в традиційний молитовний жест. Зазвичай так вітаються більш старші люди. Таке вітання обов'язково в храмах і монастирях. У повсякденному житті сучасні ланкійці вітаються звичним нам рукостисканням.

Важливо! Вітаючись, ніколи не торкайтеся до людини лівою рукою. На Шрі-Ланці взагалі не прийнято нічого робити лівою рукою - ні брати їжу, ні вітатися, ні вручати подарунки. Ліва рука для ланкійців вважається «нечистою», вона призначена тільки для гігієнічних потреб!

hello.jpg

Релігія - важлива частина життя на Шрі-Ланці

На острові найважливішою релігією вважається буддизм. Його сповідують 70% жителів. Рівна кількість прихильників у індуїзму, ісламу та християнства - по 10%. Взагалі, на Шрі-Ланці дуже лояльно ставляться до будь-яких вірувань. Ланкійці не вважають, що одна релігія може бути головнішим або правильніше інший. Тому на острові біля доріг ви можете зустріти маленьку статую Будди, а поруч з ним - статую Христа. Тільки ось Христос на Шрі-Ланці умиротворений і відчужений, як Будда. Ніяких розп'ять і мук!

Важливо! На острові є правило - не важливо, яку релігію ви сповідуєте, але необхідно шанобливо ставитися до Будди, дотримуватися традиції і правила поведінки в храмах і монастирях. Не можна фотографуватися, повернувшись спиною до Будди, тим більше - піднявшись на пам'ятник. Уважно дивіться за дітьми. По відношенню до Будди ланкійці не прощають навіть невинні дитячі пустощі.

Обов'язково залишайте чайові, якщо вони не включені в рахунок автоматично

У великих готелях і ресторанах чайові часто вже включені в рахунок. У всіх інших випадках, якщо ви залишилися задоволені обслуговуванням, обов'язково залиште не менше 10% чайових. Не забувайте, що на острові, наприклад, гіди і носильники багажу, працюють тільки за чайові. Чайові прийнято залишати таксистам і просто місцевим жителям, які підказали вам дорогу.

Важливо! Щоб зробити приємне ланкійці ви можете подарувати йому невеличкий сувенір. Як і з чайовими, жителі Шрі-Ланки не чекають великого винагороди. Наприклад, в готелі та ресторані вас подякують за цікаву запальничку, а жителі острова будуть раді незвичайної і красивою авторучці.

Дорожній рух на Шрі-Ланці керується всього трьома правилами

Для пересування по острову зручно орендувати мопед або велосипед. Тільки уникайте самостійно водити транспорт в жвавих містах. Дорожній рух на Шрі-Ланці підпорядковується всього трьох правил:
  • Правий той, у кого більша машина.
  • Правий той, у кого дорога машина.
  • Завжди має рацію той, хто нахабніше і у кого гудок голосніше.
Тому, європейцям, які звикли до інших правил дорожнього руху, складно адаптуватися на дорогах Шрі-Ланки.

Важливо! Громадський транспорт на Шрі-Ланці - це численні автобуси. Будьте обережні, водії автобусів - справжні екстремали. На зупинках вони злегка пригальмовують, а пасажирам доводиться вистрибувати на ходу. Так, двері, як в цілому і вікна, в громадському транспорті на Шрі-Ланці не зачиняються!

sri-lanka-4.JPG

На Шрі-Ланці не прийнято торкатися незнайомих жінок

На острові ви неодноразово побачите, як чоловіки обіймаються або триматися за руки. Це звичне для ланкійців прояв дружби. Жінки на Шрі-Ланці неохоче торкаються до чоловіків, які є членами сім'ї. Тому, жінка-адміністратор готелю сама запропонує вам потиснути руку, якщо вважатиме це за доцільне. А щоб обійняти жінку на вулиці або щоб сфотографуватися з нею, необхідно запитати дозволу.

Прийнято залишати пожертвування, перед тим, як відправитися в дорогу

На Шрі-Ланці ви зіткнетеся з тим, що є платні дороги. Але у ланкійців є своя приємна традиція - залишати пожертвування храму Будди перед тим, як відправитися в дорогу. Коли ваша відпустка закінчиться, і ви будете їхати з готелю в аеропорт, обов'язково покладіть кілька рупій в спеціальну скриньку біля дороги.
 
Коли будете залишати гостинну і радісну Шрі-Ланку, не забудьте купити собі і друзям справжній цейлонський чай. Шрі-Ланка - найбільший в світі виробник чаю після Індії і Китаю. Ця маленька країна виробляє 10% світового обсягу чаю. Ви обов'язково знайдете там сорт чаю, яким захочеться пригостити друзів!
srilanka tea.jpg
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!