5 причин, чому греки люблять Ступу. І не тільки греки.

Олександра Ткаченко
07.07.2017
Через навколишнього гірської місцевості, півострів Мані греки вважають щодо диким і віддаленим. Серед оливкових гаїв, на узбережжі, нижче скелястих вершин гірського хребта Тайгетос, чия найвища точка (Профітіс Іліас) знаходиться на висоті 2407 м, розташована Ступа. В оточенні трьох блакитних бухт, це місто пропонує спокійний відпочинок від шуму мегаполісу і дає можливість долучитися до культури Греції , спробувати знайти дріад і німф серед буйства зелені.

1. Вдохновляющая на творчість природа

«Найбільш великий за життя британський письменник подорожей» Патрік «Падді» Фермор (1915-2011) вибрав околиці Ступи для того, щоб провести свій залишок життя на півострові Мані. Мандрівник побував в багатьох країнах і описав безліч своїх пригод, але тільки тут зміг знайти спокій. Кардаміли, які знаходяться недалеко від Ступи, стали Фермора будинком.

kardamily.jpg

І це не даремно: середньовічні вежі і церква 18 століття, що тоне в кипарисах - найкраще місце для того, щоб пізнати себе і знайти натхнення. Патрік Фермор описав свою любов до цього місця в книзі «Mani: Travels in the South Peloponnese». Так що, озброївшись цим посібником, можна перейнятися такою ж ніжною любов'ю до півострова Мані, як це зробив автор.

patrikfermer.jpg

2. Комфортабельні пляжі Калогріі

У 15 хвилинах ходьби від Ступи знаходиться чарівний пляж Калогрія. Тут є все для комфортного відпочинку: шезлонги, парасольки, майданчики для волейболу, кілька ресторанів і кафе. Це відмінне місце, якщо ви вирішили провести відпустку всією сім'єю: тут можна взяти напрокат каное і відчути себе моряком, впокорюючим Іонічне море.

kalogria-beach-2.jpg

Якщо ви віддаєте перевагу більш відокремлений відпочинок, максимально наближений до природи, то варто звернути увагу на північну частину Ступи. Тут, в 10 хвилинах ходьби, знаходиться пляж Дельфиния. Півмісяцем з сірої гальки берегова лінія врізається в морську гладь, це місце дуже подобається любителям дайвінгу. Через те, що морське дно раптово провалюється всередину, цей пляж не рекомендують для відпочинку з маленькими дітьми.


Про шикарних пляжах для любителів ніжитися під сонцем читайте тут !


3. Руїни замку Мурцінос

Замок Мурцінос - це цілий комплекс будівель початку 18 століття. Він зберігся в дуже хорошому стані і є одним з найпривабливіших туристичних місць на узбережжі Іонічного моря. Церква Св. Спиридона була побудована трохи раніше, а її дзвіниця велично підноситься над руїнами.

mourtzinoscastle.jpg

Тут можна долучитися до історії Греції. Адже саме в замку Мурцінос клефтов Колокотронікс спланував наступ на Каламату з метою звільнення від турецької влади. Адже довгий період часу ця країна була під гнітом Османської імперії, і тільки в 1821 році почалася боротьба за незалежність Греції. І почалася ця так звана грецька революція саме з замку Мурцінос.


4. Можливість наблизитися до природи в ущелині вирос

Якщо вам набридло ніжитися на шовковому піску пляжів Ступи, околиці Кардама вже не надихають, а екскурс в історію вам не цікавий, можна добре провести час організувавши похід в ущелині вирос. Воно ідеально підходить для розважального одноденного пригоди (маршрут займає 6-7 годин).

viros-gorge01.jpg

Рухаючись вглиб країни в напрямку найвищих гір, можна знайти протоптані пішохідні стежки, що ведуть через скелясті трав'янисті ландшафти і сільські села до самотніх візантійським церквам і сільським деревенькам. Ущелина вирос закінчується у Кардама торф'янистої рівниною, по якій химерно розкидані величезні білосніжні валуни, обпалені сонцем.

5. Чарівні печери в Ареополісі

Екскурсії трохи далі від Ступи включають в себе печеру Дірос біля Ареополісі, в яку можна потрапити тільки на човні. Від виду цієї печери просто захоплює дух: вона величезна, всіяна, немов зубами сталагмітами і сталактитами різних форм і розмірів.

diroscave.jpg

Також, недалеко від Аерополіса знаходиться укріплений візантійський місто Містрас, розташований на крутому схилі з невеликою кількістю чарівних церков, які в даний час оголошені Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.

mistra-2.jpg
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!