Повний гід з лижних видів спорту.

Марина Ткачова
03.11.2016

Ви плануєте вразити засніжені схили в цьому році? Якщо так, то ось вам лижі і всі можливі види їх спортивної експлуатації взимку. Справа за малим: вибрати місце для катання, підібрати спорядження, купити тур, зібрати валізи, вилетіти.


Порада! Гірськолижні курорти Словаччини відмінно підійду для початківців і не дуже досвідчених лижників.


Ну а поки, почнемо з простого: акробатичні лижі. Це, зрозуміло, жарт. wink Виконання будь-яких елементів в такому спорті зажадає від вас роки тренувань. Для занять вам будуть потрібні спеціальні лижі.

Гірські лижі.

Відразу варто сказати, що це олімпійський вид спорту. Складається він з п'яти дисциплін. Для кожної з них є свої особливі лижі. У 1931 році пройшов перший Чемпіонат світу в цьому виді, а в програму Олімпійських ігор (ОІ) вони були включені в 1936 році.

Біатлон.

Теж належить до числа олімпійських видів. Треба багато їхати на лижах і стріляти з гвинтівки. Робиться це по черзі - долаєте певний відрізок дистанції, після чого вогневий рубіж з п'яти мішеней. Незакриті мішені перетворюються в штрафи. В рамках найбільших міжнародних біатлонних змагань в наш час проводиться сім видів гонок. У програму ОІ біатлон включений з 1960 року.


Biathlon-006.jpg


"Як ось в біатлоні можна приїхати другим, якщо у тебе в руках гвинтівка?"


Лижні гонки.

І це олімпійський вид. У програмі з найперших зимових ОІ, які відбулися в 1924 році. Тут все гранично ясно - їдете на час певну дистанцію. Є кілька видів гонок і лиж.

Фрістайл.

У програмі зимових Олімпійських ігор відразу був представлений повітряної акробатикою і лижних балетом. Перші нагороди олімпійського гідності були розіграні в 1992 році на XVI зимових ОІ в Альбервілі (Франція). Зараз фристайл - це п'ять дисциплін.

Freestyle-skiing.jpg

Могул.

Є така дисципліна в лижний фрістайл. Горбистий схил, по якому спускаються спортсмени і два трампліни, на яких виконуються стрибки. Ці самі горби можуть бути заввишки до 1,2 м, сама траса довжиною не менше 250 м - такі олімпійські параметри. Оцінки судді ставлять за виконання поворотів, за стрибки і швидкість.

Катання на монолижі.

Не плутати зі сноубордом. На лижі стійка райдера, точніше його ступні, спрямовані уздовж дошки. На сноуборді вони стоять поперек. Ще для сноуборда потрібні спеціальні черевики.

Ньюскул.

Молодий ще дуже цей стиль. Однак, зовсім юний вік не заважає йому бути одним з найбільш видовищних у фрістайлі. Тут знадобляться спеціальні лижі - твін-тип. У них загнуті і перед, і зад - можна ковзати особою вперед і спиною вперед.

newschool.jpg

Лижне двоборство.

Вид спорту олімпійський. У програмі поєднує стрибки на лижах з трампліну та гонку. Його ще називають «північною комбінацією». У програмі ОІ з 1924 року. Сучасне лижне двоборство - це один стрибок спортсмена з трампліну і лижна гонка на десять кілометрів вільним стилем.

Стрільба з лука на лижах.

Щось схоже на біатлон. Але, якщо у вас цибуля, з біатлоністами краще не сперечатися) Можна мішені вражати в статичному положенні, а можна спробувати і на ходу. Загалом, удачі!

Скіборди.

Скібордінг - зимовий вид спорту. Для нього треба спеціальні лижі - вони короткі (до 130 см) і для них не потрібні лижні палиці. З ними можна виконувати різні трюки, а ще їх зручно носити, возити.

Скібоб.

Це що ще таке? Відповідаємо - рама від велосипеда (дуже схожа), кермо і лижі. Є навіть Міжнародна федерація скібоба і проводяться чемпіонати світу. Спробуйте, вам сподобається. На таких «санках» з лижами вам запропонують покататися під час зимового відпочинку в Польщі .


skibob.jpg

Скіджорінг.

Тут буду потрібні не тільки лижі. Собаки, коні, авто-мото техніка вам на допомогу. Ви на лижах і тягне вас хтось або щось з перерахованого вище.

Стрибки на лижах з трампліна.

Олімпійський вид спорту з 1924 року. Стрибають як чоловіки, так і жінки. Олімпійський трамплін у чоловіків - 125 і 95 м, у жінок - 95 м. Суддями виставляються бали за дальність стрибка і техніку його виконання.

Сноукайтинг.

Такий собі вид спорту. Можна використовувати лижі, сноуборд або навіть ковзани. Вас тягне кайт - великий керований повітряний змій.

Змагання на швидкість (гірські лижі).

Спуск зі схилу на спеціальних лижах 2,4 м завдовжки. А 1992 році на іграх в Альбервілі під час тренування загинув один зі спортсменів, що стало причиною виключення виду з числа олімпійських. Швидкість, яку лижник набирає під час спуску може перевищувати 200 км/ч.

Спідглайдинг.

Схоже на парашут спеціальне крило (глайдер) тягне вас з пристойною швидкістю і відриває від землі.

Телемарк.

Стиль катання на спеціальних лижах. Такий стиль максимально близько повторює людську ходу. Напрямок руху ви задаєте, повертаючи п'яту. Тому в таких лижах кріплення щільно фіксує тільки носок.

Зимове п'ятиборство.

Включає в себе лижну гонку, стрілянину з пістолета, швидкісний спуск на лижах, фехтування на шпагах і кінний крос. Змагання проходять п'ять днів.

Фух! Усе. Якщо вам ще не стало погано від лиж, а навпаки з'явився інтерес випробувати той чи інший вид, то до справи. Додамо - особливу увагу приділяйте безпеки і розумно оцінюйте свої сили. Приємного відпочинку!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!