Гірськолижні курорти в Словаччині

Марина Ткачова
04.11.2016

Словаччина - дивовижна європейська країна, оточена надзвичайно красивою природою. Тут є всі можливості для зимового відпочинку, що може скласти конкуренцію альпійським курортам. А ще тури в Словаччину дуже популярні завдяки своїм доступними цінами.

словакія1.jpg

Погода в Словаччині

У Словаччині клімат помірно-континентальний, з холодною зимою і теплим літом. Навесні і влітку характерними є опади у вигляді дощів з грозами, а взимку - у вигляді снігу. Середній показник денної температури взимку близько 0 ° C, влітку - 25-27 ° C.

У північній частині Словаччини погода холодніше, особливо, де розташовані гори Татри. Тут холодна і сніжна зима, з температурою повітря до -20 ° C. На вершині гори Ломницький (2634 м над рівнем моря) можна побачити сніг навіть влітку.

Лижний сезон у Словаччині

Лижний сезон у Словаччині триває з грудня по березень, а в деяких регіонах з листопада по квітень. Багато курорти мають спеціальне обладнання для створення ідеального штучного снігового покриву. А це означає, що, не дивлячись на погодні умови, засніжені траси тут залишаються в ідеально доглянутому вигляді весь сезон.


vusokie tatru.jpg

Гори в Словаччині

Територія Словаччини на 71% покрита горами - це гірські хребти Карпат. Гірські масиви Високих і Низьких Татр мають свої найвищі точки на горах Герлаховський штит (2655 м) і Дюмбьер (2043 м). А ось гірський масив Мала і Велька Фатри трохи нижче Татр. Їх найвищі точки - гора Вельки-Кривань (1708 м) і гора Остредок (+1592 м). Словацькі Рудні гори - це ще один великий гірський масив в Словаччині, з найвищою точкою на горі Столиця (1477 м). У центральній частині країни знаходиться Словацьке середньогір'ї. Серед ланцюга цих гірських хребтів найвищою точкою вважається згаслий вулкан Поляна (1458 м), він же став в 1990 році заповідником ЮНЕСКО.

smokovec.jpg

Популярні гірськолижні курорти в Словаччині

Ясна, розташована в Низьких Татрах, є не тільки самим популярним, але і найбільшим гірськолижним курортом в Словаччині. Тут розташовані 22 підйомника і пролягають 24 траси, різного рівня складності, із загальною протяжністю 49 км. Для новачків зручні схили - гарантія успішного і швидкого навчання. Для професіоналів, тут є можливість відточити свою майстерність на поза-трасових з'їздах.

jasna.jpg

У село Штрбське Плесо, що знаходиться на березі однойменного озера, приїжджають з усіх країн любителі зимового відпочинку. Тут проходять змагання з зимових видів спорту, встановлені два трампліни для стрибків, є трибуни для глядачів, а у вечірній час траси додатково освітлені. На території курорту є 6 трас і 5 підйомників.

Гірськолижний курорт Семаківці об'єднує в собі аж 4 села: Новий, Старий, Дольний і Гірський Смоковець. З гори Гребієнок (1285 м) спускається довга санна траса - 2,4 км. А в цілому курорт налічує 7 трас і 7 підйомників.

Татранська Ломніца, регіон всіх зимових видів спорту, розташований на схилі Ломніцкого Штіта (2634 м). Центральне розташування, добре доглянуті схили і барвиста нічне життя роблять Ломницу надзвичайно популярною. Всього на даному курорті розташовано 7 трас і 6 підйомників.

Прекрасний зимовий курорт Велька Рача. Володар найдовшою дороги в Східній Європі для бобслею - 1300 м. Крім того, тут є 14 трас для спуску, 3 підйомника і 3 фунікулера.

Ще одним відмінно обладнаним словацьким гірськолижним курортом є Рогач. Погодні умови дозволяють зберегти сніговий шар починаючи з осені і закінчуючи пізньою весною. Тут розташовано 8 трас і 4 підйомника.

Мальовничий курорт Вратна долина може запропонувати 16 трас різного рівня складності і 17 підйомників. Крім звичних розваг тут можна покататися на санях з кінною упряжкою, а також подивитися, як проходять змагання на собачих упряжках.

Затишний гірськолижний курорт Дріеніца користується популярністю серед студентів, які з'їжджаються сюди з різних країн. Тут є 16 трас для спуску, протяжністю 14 км і 20 км трас для бігу на лижах. Крім того, влітку Дріеніца готова прийняти туристів для відпочинку в таборах рибного лову або збору ягід.

Гірськолижні курорти в Словаччині відрізняються не тільки чудовими гірськими пейзажами, а й конкурентоспроможними цінами. Особливо здивують приємні ціни на гарячі тури.

Високоякісні снігові траси для спуску мають тут лише одним недоліком. Вони настільки досконалі, що дуже складно зробити вибір, на який з них краще покататися. Сподіваємося, ви знайдете кращий варіант для проведення незабутнього зимової відпустки! Приємного відпочинку!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!