Літній відпочинок в Україні. Де відпочити? Азовське море.

Олександра Яблонська
30.06.2015

Цю статтю хочу присвятити Азовського моря. Ще з часів СРСР Азовське море було дуже популярним для відпочинку сімей з дітьми. І це цілком обгрунтовано: це море ідеально підходить для діток: воно дрібне і, відповідно, швидко прогрівається. Також цей факт робить його ідеальним для купання дітей - в деяких місцях можна йти 200 метрів в море, і вода не досягне навіть пояса. Плюс до всього, це море багате йодом, що дуже добре для дихальної системи, особливо якщо є проблеми з органами дихання, горлом (а у дітей, як відомо, вони є практично у всіх). В Азовському морі також є місця, багаті цілющими грязями, а на косах (Білосарайська, Бердянська, Арабатська стрілка) є лимани з прозорою і теплою водою.

Але не все так райдужно у відпочинку на Азовському морі. Реалії сучасності: деякі ділянки цього моря забруднені настільки, що там навіть в воду зайти страшно (наприклад, район м Маріуполя). Тому перш ніж їхати - уважно вивчіть питання.

І, звичайно, ще одне «але»: в цьому році не кожен зважиться туди їхати, тому що частина узбережжя знаходиться в безпосередній близькості від зони військових дій. І хоча очевидці кажуть, що на узбережжі все спокійно, особливо боязкі вважають за краще вибирати інші місця для відпочинку, наприклад, розглядають міні готелі Затоки .

Розглянемо Азовське узбережжя більш докладно. Місця, де можна відпочити: Маріуполь, Бердянськ, Приморськ, Кирилівка, Генічеськ.

mariupol.jpg

Маріуполь: велике промислове місто. Має кілька заводів, які забруднюють атмосферу і море. Тому відпочинок в місті краще не вибирати (хоча досить багато пансіонатів розміщено саме там). Розглядайте пансіонати і бази відпочинку на якійсь відстані від Маріуполя.
Кілометрів за 30 розташована Білосарайська коса. Ось там в море вже можна купатися. Та й там тихіше, ніж в місті - добре для відпочинку з дітьми.

berdyansk.jpgБердянськ останнім часом активно займався своєю інфраструктурою. І, в принципі, успішно. У місті побудований величезний і сучасний аквапарк, є розваги на будь-який смак і колір, величезна кількість готелів і пансіонатів на будь-який гаманець. «Тусовочна» молодь комфортніше буде себе почувати в місті. Для сімейних - поруч з містом є Бердянська коса - чисте море і пляжі, спокійна атмосфера, - прекрасний відпочинок.


primorsk.jpgПриморськ - маленьке містечко на березі Азовського моря. Туристична інфраструктура міста не надто розвинена, наслідком чого є невисокі ціни на відпочинок і досить спокійна атмосфера (мало дискотек, тусовочних місць тощо), що робить це місце ідеальним для відпочинку з дітьми. Пляжі розташовані на піщаній косі. Море дрібне і чисте, з пологим дном. Є ще одна цікава особливість цього місця: від моря пансіонати відокремлені досить широким лиманом (100 - 400 метрів), через який ведуть мости. Гуляти над лиманом дуже корисно - повітря насичене корисними мікроелементами.

kirilovka.jpg


Кирилівка - один з найпопулярніших міст для відпочинку на Азовському морі. Море на цій ділянці досить глибоке, що дозволяє і дорослим насолодитися купанням. Курортна інфраструктура розвинена добре - тому представлені розваги для будь-якого відпочиваючого. Пансіонати і бази відпочинку є як в самій Кирилівці, так і поблизу від міста.

Поруч з містом розташована коса Пересип, на якій розміщено велика кількість пансіонатів, дитячих таборів і баз відпочинку. В основному всі вони мають свої власні пляжі. Ця коса призначена більше для сімейного відпочинку.

Є й друга коса - Федотова. Вона має довжину в десятки кілометрів, і на ній розташована величезна кількість баз відпочинку. Є і розваги: атракціони, аквапарк, дискотеки, бари та ін. Ця коса - улюблене місце відпочинку молоді та тих, хто любить галасливий відпочинок.

genichensk.jpg

Генічеськ - невелике курортне місто з не надто розвиненою інфраструктурою. Як курорт місто почало розвиватися, коли на його території виявили геотермальні джерела з різними цілющими мінеральними водами: хлоридно-натрієвими і йодо-бромними. Самі жителі міста з задоволенням лікуються за допомогою цих природних багатств, і безліч туристів з'їжджається, щоб впоратися з багатьма хворобами: нервової, ендокринної та опорно-рухової систем, захворювань судин та ін. Відпочинок в Генічеську не коштуватиме дорого - до сих пір він залишається одним з найбільш прийнятних за цінами місць для відпочинку на Азовському морі. Також тут досить поширений туризм "дикунами".
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!