Які країни воліли люди цього літа

Олександра Яблонська
09.11.2015
Хто сказав, що люди перестали подорожувати? Вони просто змінили напрямок!
Цікава статистика, літо 2015 р

Цілком очевидно, що криза змінила все в нашому житті: від нашого гардероба до нашого світогляду. Ми стали спритніший і навчилися адаптуватися. Нам доводиться від багато відмовлятися, особливо якщо це не речі першої необхідності. Але що для нас є відпочинок? Наскільки він важливий? Чи готові ми від нього відмовитися?

Давайте дізнаємося, чи дійсно люди перестали подорожувати з настанням кризи, промінявши море на дачу? І що змінилося в їх перевагах за останні пару років?

Для порівняння візьмемо тільки літні періоди, 2013 - 2015 років, захопивши докризовий, кризовий та глибоко кризовий періоди.

Ви здивуєтеся, але в 2014 році люди не лише не перестали подорожувати, а стали подорожувати більше в порівнянні з попереднім роком, і лише до 2015 року ми спостерігаємо незначний спад (4%) в кількості туристів щодо 2013 року.

Якщо говорити про гроші, то тут ситуація досить цікава: все 3 роки ми спостерігаємо зростання. 2015 рік відносно до 2013 року виріс на 25%. Але! З огляду на практично рівну кількість туристів і той факт, що долар виріс сосем нема на 25%, можемо зробити висновки про здешевлення поїздок. Тобто люди подорожувати не перестали, але стали витрачати на це значно менше грошей.

13-15.jpg

Отже, з кількістю і грошима розібралися. Тепер перейдемо до країн. Як змінилися уподобання? Стали бюджетні напрямки більш популярними або нічого не змінилося?

Не дивно, що першість все 3 роки за кількістю туристів утримують безсумнівні лідери і фаворити українського народу з пляжного відпочинку: Єгипет, Туреччина і Болгарія. Змінилася тільки їх частка в загальному обсязі продажів.

Тури до Туреччини - в 2015 році додали 7% в загальній частці туристів щодо 2013 року.

Тури в Болгарію - утримуються практично на одному рівні. Відсоток коливання становить всього 1%.

Тури до Єгипту показують тенденцію значного зростання - 10% в 2013 році, вже 17% в 2014 році і 18% в 2015 році. Це цілком закономірно - хтось відмовився від інших напрямків на користь Єгипту. Подивимося від яких.

Тури в Грецію з 13% (2013) в обсязі впали до 5% (2015). Ось що люди проміняли на Єгипет і Туреччину :)

Чорногорія втратила 3% своїх прихильників. І знову в Єгипет).

Туніс займав 5% в кількості туристів у 2013 році, а до 2015 - взагалі зник з десятки топових країн.

Іспанія, Кіпр і ОАЕ досить стабільні, займаючи свої 9% - 12% в загальній кількості, показуючи коливання близько 1%.

Закономірно: ні в 2013, ні в 2014 році в ТОП 10 найпопулярніших країн не було України. У 2015 році вона зайняла законні 2% в загальному обсязі туристів.

І ще один цікавий момент діє до: 2015 рік додав нам в топ Шрі-Ланку з 1% обсягу. Несподівано, правда? Секрет простий: деякі оператори цього літа пропонували цю країну по ну дуже цікавим цінами (за ціною, наприклад, якісного Єгипту). І як не спокуситися на таку пропозицію?

Висновки з вищесказаного зробити нескладно: ті люди, які подорожували, не відмовилися від своїх звичок і подорожують і по сей день. Але, з огляду на економічну ситуацію, вони стали вибирати більш бюджетні напрямки і витрачати, відповідно, менше грошей на свій відпочинок.

Відпочивайте побільше і приємних Вам подорожей!

Завжди Ваші, «Поїхали з нами»

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!