Історії успіху "Поїхали з нами" Павло Ніхамкін

Марина Ткачова
26.08.2016
Павло Ніхамкін - приклад енергійного і сучасного підприємця. 5 років знадобилося йому, щоб з посади менеджера з продажу туристичних послуг стати директором мережі "Поїхали з нами" в Казахстані. Ми поговорили з Павлом про перспективи туристичного ринку Казахстану, про його підході до бізнесу і дізналися, що потрібно робити, щоб побудувати успішну кар'єру в сфері туризму.
Павло обкладинка фб.jpg

Павло, ви вже профі в туристичному бізнесі. Скажіть, що дозволяє компанії «Поїхали з нами» залишатися лідером на ринку?

Зараз я керую мережею «Поїхали з нами» в Казахстані . Загалом, я взяв участь у відкритті та розвитку 3 офісів. І, якщо чесно, шалено пишаюся їх роботою! laughing Успіх «Поїхали з нами» - це не везіння, а закономірність. Ми ніколи не прагнули бути першими за кількістю обслужених клієнтів. Але ми завжди хотіли стати кращими за якістю послуг, що надаються. І само собою зрозуміло, що, чим краще ми працюємо, тим більше туристів хочуть їхати з нами.

Керуючи роботою мережі «Поїхали з нами» в Казахстані, ви можете сказати, які перспективи бачите для туристичного сектора цієї країни? З якими труднощами ви зіткнулися?

Туристичний ринок Казахстану зараз переживає кардинальні зміни. Раніше кожен міг бути і турагентом і туроператором. Не було чіткого поділу за видами діяльності.

Багато турагентства відкривалися з надією на що проходить потік туристів і особисті зв'язки, але час таких агентств пройшло, все більше і більше людей переміщується в інтернет. Тих, хто не вміє або не навчиться працювати в онлайн, з часом чекає сумний фінал.

Наша компанія сильно відрізняється на тлі інших туристичних фірм. Наприклад, багато турагентства досі зберігають базу клієнтів в Excel, замість CRM системи, у більшості немає системи продажів, аналізу результатів роботи менеджерів, виміру ефективності реклами, системи роботи з постійними клієнтами і інших інструментів, що дозволяють бути ефективними.

Найчастіше агентства навіть не дізнаються, чого хоче клієнт, і відразу починають пропонувати варіанти. Наша мета не тільки продати тур, а й якісно обслужити клієнта, запропонувати відпочинок його мрії, запам'ятатися. Щоб в майбутньому клієнт знав, що, звернувшись до нас, його почують, зроблять підбір туру і продадуть те, що він хоче купити, а не те, що потрібно продати менеджеру.

А труднощі - це персонал. Багато хто приходить з величезним досвідом просиджування штанів і з мінімальною ефективністю в роботі. Хочуть великий оклад і маленький відсоток від результатів роботи. Доводиться лопатити ринок, щоб знайти хороших співробітників.

Чи є у вас свій власний алгоритм успіху? Що потрібно робити для того, щоб стати кращим в туристичному бізнесі?

За підсумками 2015 року всі офіси, до відкриття яких мені пощастило бути причетним, отримали вищу категорію "PLATINUM". А також ми зайняли 1-е місце (бул. Лесі Українки, 24) і 3-е місце (пр-т Голосіївський, 70) в категорії "Кращі офіси Києва". (Внутрішній рейтинг офісів мережі «Поїхали з нами». - прим. Ред.)

Щоб досягти таких результатів, довелося багато вчитися. Я не пропускав жодного навчання, організованого центральним офісом, і додатково черпав знання з тренінгів і семінарів.

Успіх залежить від багатьох факторів: це і любов до того, чим ви займаєтеся, і корпоративна культура, і відмінно підібрана команда, і клієнтоорієнтованість і багато іншого.

Робота менеджера по туризму по плечу далеко не всім. На що ви б порадили звертати увагу новачкам?

Перш за все менеджер по туризму - це продавець, після чого «менеджер по туризму». Щоб стати професіоналом, необхідно багато вчитися. Читати книги з продажу, відвідувати семінари, тренінги, їздити в інфотур. План мінімум - пройти всі навчання, яке є у нас в компанії, а його там не мало. Важливо також не тільки знати, а ще й використовувати отримані знання. Ми в своїх офісах стежимо за тим, щоб максимально застосовувати стандарти роботи мережі, з цим у нас строго, тому і зарплати наших співробітників вище, ніж в середньому по ринку. Бувають місяці, коли менеджери отримують близько 1500 $ - 2000 $, а це, погодьтеся, не мало.
 
А за яким принципом ви будуєте взаємини зі своїми підлеглими? Ви строгий керівник або ідейний лідер для них?

Я віддаю перевагу демократичний стиль лідерства і не люблю відносини «начальник - підлеглий».

Я часто прислухаюся до думки колег, приймаю їх ідеї щодо поліпшення процесів, даю простір для творчості. Якщо співробітники показують результат, то мінімально втручаюся в процес роботи. Якщо результат низький, то допомагаю розібратися, що йде не так. Намагаюся бути більше наставником, ніж керівником.

І коли колеги підходять з невирішеними завданнями, я прошу їх спочатку самих придумати кілька варіантів вирішення цих завдань, а потім або погоджуся, або скажу свою версію. Інакше самостійно не навчаться думати. 

Який відпочинок віддаєте перевагу ви самі?

Мені подобається подорожувати, ходити в гори, виїжджати на природу.

А іноді просто повалятися «овочем» цілий день вдома.

Дуже часто мені складно переключатися з улюбленої справи на відпочинок і доводиться себе змушувати. Зараз працюю над балансом між роботою і відпочинком. 

З чого зазвичай починається ваш ранок?

З пробіжки, зарядки, планування дня і смачного сніданку smile .

Хто ваш авторитет в бізнесі?

Мені дуже подобаються такі особистості, як Річард Бренсон (раджу прочитати його чудові книги «До біса все! Берись і роби!» І «Втрачаючи невинність»), Михайло Дашкієв і Петро Осипов. Я багато чому у них навчився. Хто ще? Це Ілон Маск, Тиньков, Чичваркін, Рей Крок.

Можете поділитися своїми планами на майбутнє?

Стати туристичною компанією №1 на ринку Середньої Азії!

 

Дякуємо, що приділили час і бажаємо якнайшвидшого здійснення всіх планів!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!