Інтерв`ю з Олегом Куликом, директором компанії «Поїхали з нами»

Марина Ткачова
01.09.2016

Перший день осені - це чудовий час, щоб підводити підсумки минулого літа і будувати плани на майбутній сезон. Ми поговорили з директором мережі "Поїхали з нами" Олегом Куликом про те, як пройшло літо для компанії, і чого турагентства "Поїхали з нами" очікують від осені.

кулік.jpg

Літо для турагентів було спекотним у всіх сенсах. Як закінчилося літо для компанії «Поїхали з нами»?

Набагато краще, ніж в минулому році. Навіть якщо говорити не тільки про літо, а про останні 8 місяців, то загальний обсяг туристичних послуг, що ми надали туристам, виріс на 65% в порівнянні з минулим роком. Такого зростання не було з 2013 року. Навіть в 2013 році приріст був менше, ніж в цьому році. І це на тлі того, що ринок в загальному виріс на 35-40%. Чому так сталося? Начебто немає економічних передумов, щоб так виріс потік українських туристів за кордон, вірно? Начебто, у людей не з'явилося більше грошей.

Як так, на тлі падаючого ринку, погіршення економічного становища, наші співгромадяни знаходять можливість відпочивати за кордоном? Цьому є кілька логічних пояснень.

По-перше, середня вартість відпочинку в валюті в порівнянні з минулим роком зменшилася на 10-15%. В першу чергу подешевшала саме Туреччина, яка влітку займає левову частку в виїзному туризмі і є абсолютним лідером серед всіх країн. Влітку в Туреччині відпочиває більше українців ніж у всіх інших країнах разом узятих. Так що відпочивати в доларах стало дешевше, ніж було в минулому році. А в зв'язку з тим, що девальвація гривні влітку цього року не набагато більше, ніж про минуле, десь на 5%, то виходить, що відпочинок в гривні в середньому став дешевше, ніж в минулому році. Дивно, але факт. З іншого боку, наші співвітчизники вже звикли до цін, до долара по 25 гривень, а не по 8. І вартість товарів і послуг вже сприймається по-іншому.

По-друге, в минулому і позаминулому році велика кількість туристів, хто вважав за краще відпочивати в тій же Туреччині або Єгипті, вирішили заощадити і вирушили на українські курорти. Вони зіткнулися з тим, що відпочинок в Україні менш привабливий, і не менш дорогий. І як доказ, в цьому році ми спостерігаємо збільшення попиту на відпочинок за кордоном.

Звичайно, мова йде про середній клас і вище. Якщо людина планує витратити на сімейний відпочинок до 10 тис грн, тоді потрібно шукати варіанти відпочинку тільки в Україні. Від 20 тис. Грн вже можуть бути хороші пропозиції по Туреччині навіть для двох дорослих + дитина. Тут позначається велика собівартість перельоту в структурі турпакета. Але якщо говорити про тривалий відпочинок, коли потрібно, наприклад, не на тиждень вивезти дітей на море, а на місяць, то у Туреччині в ціновому відношенні конкурентів немає взагалі.

Наведу приклад. Цього літа хотів організувати дружині і дітям відпочинок в Україні. З урахуванням того, що молодшій дитині всього півтора року, вирішили перестрахуватися і далеко не їздити. Почали прораховувати варіанти в Бердянську. Більш-менш непоганий готель 3 * обходиться в 1400 грн на добу зі сніданком. Якщо брати ще обіди, вечері, трансфер і розваги, то сума перевалює за 50000 грн за місяць. За ці ж гроші можна сміливо брати тур до Туреччини в готель 5 *, все включено, і було б навіть дешевше. Це про співвідношенні цін в Україні і в Туреччині.

В Бердянськ ми не поїхали, в Туреччину теж, звозив дітей в Карпати відпочити. У Карпатах ситуація така ж. Всі хороші готелі на найближчі місяць-два вже були заброньовані.

 

Цього літа зросла кількість туристів з України на турецьких курортах. Чи була Туреччина найбільш затребуваною країною і серед клієнтів «Поїхали з нами»?

Звісно. У будь-якому випадку у нас зростання по Туреччині в 2,5 рази в порівнянні з минулим роком. Взагалі, виросли всі напрямки, крім Болгарії. Болгарія - єдине туристичний напрямок, яке в цьому році просіло. Просіло тому, що Болгарія завжди вважалася недорогим варіантом відпочинку. Туди, в основному, багато їздили, щоб заощадити. В цьому році, з урахуванням того, що Туреччина подешевшала, а Болгарія - НЕ подешевшала, кількість туристів до Туреччини збільшилася, а в Болгарію зменшилася.


Особливість цього року полягала в наступному. Є дві країни, відпочинок в яких істотно дешевше, ніж в інших країнах. Це Туреччина і Єгипет. Але ті кілька мільйонів росіян і європейських туристів, які не поїхали відпочивати на турецькі і єгипетські курорти, вирушили по інших напрямках. Тому, у всіх інших країнах, які влітку популярні серед українських туристів, таких як Болгарія, Чорногорія, Греція, Іспанія, Хорватія, Туніс, Кіпр, в цьому році було багато відпочиваючих з Європи і особливо з Росії. Так що тури в ці країни навіть трохи подорожчали, а в готелях не було вільних місць. А по Туреччині та Єгипту було багато хороших пропозицій.

Як ви вважаєте, чи потрібно очікувати, що тури в Туреччину подорожчають на вересень-жовтень у зв'язку з поновленням чартерних рейсів з Росії до Туреччини?

Подорожчають, це однозначно. Вони подорожчають навіть в тому випадку, якщо російські туристи масово не полетять до Туреччини. Адже на турецьких курортах сезон триває до середини жовтня. Я там відпочивав в листопаді, і іноді була хороша погода. У будь-якому випадку, вересень - це оксамитовий сезон. І турецькі готельєри, безсумнівно, будуть прагнути на ньому заробити. Я впевнений, що ціни на вересень однозначно виростуть в порівнянні з літніми.

Говорити на скільки саме подорожчають тури в Туреччину восени, складно. Але це буде не менше 10-15%. Може навіть потрібно очікувати подорожчання на 30%. Подивимося.

Які плани у «Поїхали з нами» на осінь?

Єгипет буде напрямком №1. У співвідношенні ціни конкурентів у нього немає. Єгипет також постраждав за рахунок відсутності російських і європейських туристів влітку. І багато єгипетські готелі зробили ставку на арабських туристів. Так що якою буде сезон - складно сказати. При виборі єгипетського готелю однозначно потрібно буде консультуватися з менеджером, обговорювати не тільки зірковість, харчування, але і контингент відпочиваючих. Запитувати у туристів, які тільки повернулися, яка там атмосфера в окремих готелях, якість сервісу.

Крім Єгипту наступними за популярністю будуть ОАЕ, Шрі-Ланка, Таїланд, Індія. З екзотичних напрямків - Танзанія, куди туроператор TPG відкрив чартерну програму. Обов'язковими будуть автобусні екскурсійні тури в Європу, тури на гірськолижні курорти. Та взагалі багато всього буде. Осінь буде насиченою. Але найдешевшим напрямком буде Єгипет.

Олег, дякуємо Вам за розмову.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!