7 дивовижних міст на воді: чи не Венецією єдиної

Марина Ткачова
24.01.2017

Звання найвідомішого міста на воді намертво закріпилася за Венецією . Вона - скарб для мандрівників. Але в світі багато міст, оперезаних водними каналами, які варті уваги. Саме про них ми сьогодні і розповімо. Можливо, якийсь складе італійської перлині конкуренцію.

Брюгге, Бельгія

Це місто, з його готичними будівлями, недооцінений туристами. Він ніби застиг в 15 столітті. Брюгге пронизаний каналами, тому водна прогулянка - відмінний шанс познайомитися з ним ближче.

брюге.jpg

Канал Дайвер простягається між лавками антикварів і храмом Божої Матері. Канал Груні-Рей обрамлений деревами, а набережна Спіноларей заворожує видом на будиночки з красивими дахами. Брюгге не даремно називають «Венецією Півночі».

Бангкок, Таїланд

Це не тихий місто, а яскравий мегаполіс, підморгує вогнями, що заманює рекламою, зазивань ladyboys і сигналами моторикш. Вуличні торговці на кожному кроці готові нагодувати вас тайської локшиною і запропонувати сувеніри.

Прогулюючись по Бангкоку , ви неодмінно опинитеся на березі мальовничого каналу. У 19 столітті водних шляхів було більше, а тепер вони збереглися тільки в районі Тхонбурі, джунглях і центрі міста.

bangkok.jpg

Каналами часто користуються замість доріг. Довгі човна - це своєрідні «плаваючі таксі», на яких фермери, рибалки і туристи добираються в потрібну точку Бангкока. Канал Саен Саїб довжиною 18 км перетинає мегаполіс і прекрасно підходить для знайомства з місцевими пам'ятками.

Тигре, Аргентина

Щоб доїхати до Тигре, потрібно сісти на поїзд в Буенос-Айресі. Життя містечка підпорядкувала собі річка Парана, в дельті якій він розташований. Замість музеїв, будівлі в ньому займають школи веслування і спортивні клуби. Набережні оснащені металевими поручнями і висвітлені старенькими ліхтарями.

tigre.jpg

Місто знаходиться на крихітних островах з рибальськими центрами, кемпінгами і миловидна віллами. Одні канали настільки великі, що за ним можна плисти на дуже містких човнах. Інші насилу дозволяють пройти маленьким яликах і обрамлені зеленню пишних верб.

Аннесі, Франція

Відпочиваючи у Франції , вам буде корисно знати, що у неї є своя Венеція. Це Аннесі. Освітлена сонячними променями, вода в каналах Аннесі, набуває блакитно-зелений колір і нагадує морську гладь. На березі розташовані заклади, кухарі яких дивовижно готують рибу. Тут можна смачно поїсти і наслухатися цікавих байок, які розповідають місцеві жителі. Адміністративні будинки й житлові будинки розміщені на острівці Пале-де-л'Іль річки Тиу, який за формою нагадує трикутник.

annecy.jpg

Гітхорн, Нідерланди

Це місто на заболоченій місцевості поряд з Амстердамом . У 12 столітті фермери збудували тут водні шляхи, щоб пожвавити торгівлю. Пройшли століття, але в Гітхорне ще збереглося більше 6 км каналів, що проходять під 150 дерев'яними мостами.

giethoorn.jpg

До самої води від будиночків тягнуться пишні яскраво-зелені галявини. Жителі старій частині Гітхорна і сьогодні користуються човнами через відсутність доріг.

Ель-Гуна, Єгипет

Стрімкий розвиток Ель-Гуни почалося в 90-і роки. Зараз це сучасне місто, який слабо асоціюється з пірамідами.

el goune.jpg

Його канали наповнені водами Червоного моря, в лагуні якого він знаходиться. Готелі та вілли жовтуватого кольору зливаються з пустельними пейзажами. Добре, що в спеку можна охолодитися на прилеглих пляжах.

Вилкове, Україна

Це місто виноробів, каналів і завзятих рибалок розташований в Одеській області, в місці злиття Чорного моря і Дунаю. Стара частина Вилкове побудована на воді і зручна для переміщень на моторних човнах і своєрідних «гондолах».

вілково.jpg

Навколо каналів акуратні будиночки, невеликі городи і сади. Система водних шляхів займає близько 45% території міста. Тут на мулі і воді росте виноград сорту «Новак». Можна плисти і пробувати його на ходу, зриваючи прямо з кущів. А ще у Вилковому можна помилуватися природою Дунайського біосферного заповідника і поїсти смачної юшки.

Подорожі допомагають розширити кругозір, розвинути особистість і покинути вир рутини. Міста, в яких тисячі людей живуть з мінімумом грунту під ногами - привід запланувати цікавий тур. Світ величезний, і він чекає, поки ви відкриєте для себе всі його куточки.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!