Що подивитися восени під час туру в Іспанію

Марина Ткачова
07.09.2016

Іспанія - батьківщина Колумба і Веласкеса, Далі і Пікассо. Напевно, не вистачить і життя, щоб повністю вивчити цю маленьку яскраву країну з величезною кількістю природних багатств.

Осінь - відмінний час для туру в Іспанію . Адже в цю пору тут відкривається вся краса іспанського життя. Переїжджаючи з одного місто в інший, ви потрапляєте зі свята в свято. Це дійсно так, тому що восени в Іспанії проводиться дуже багато фестивалів. Фієста - традиційний національний свято, на якому обов'язково потрібно побувати. Такі гуляння часто супроводжуються парадами, маскарадами, карнавалами, традиційною музикою і танцями, і, звичайно, феєрверками. А восени свято стає ще більш атмосферним, адже в цю пору вже немає палючого сонця, але повітря все ще наповнений теплом.

фіеста.jpg

Ми підготували для вас список найяскравіших свят у Іспанії, які плануються на цю осінь. Так що не сумуйте про завершення пляжного сезону, а поспішайте на зустріч новим емоціям!

фестиваль фламенко

Де:місто Севілья.

Коли 8вересня 2016 року.

Тривалість:по 2 жовтня 2016 року.

Перший іспанська фестиваль фламенко відбувся в 1980 році. З тих пір його проводять раз на два роки. Кожен раз дати відкриття свята змінюються, стабільним залишається тільки місце проводження - Севілья. Це місто, розташоване на берегах річки Гвадалквівір. Він вважається колискою фламенко.

фламенко.jpg

Фламенко - це національний південно-іспанська фольклорний набір: музика і танець. Він представлений в дуже багатьох різновидах. Часто такі танці супроводжуються грою на перкусійні ящику, гітарі, кастаньєти. Також для ритму використовують і звичайне ляскання в долоні. Варто відзначити, що в 2010 році фламенко увійшло в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Севілья дуже вірно зберігає старі традиції цього мистецтва. Тому тут рідко можна почути фламенко з якимись нововведеннями. Подібні виконавці мають можливість виступати на інших не менш яскравих національних заходах. А на Севільському фестивалі можна почути тільки старе справжнє фламенко.

Приємно, що туристи можуть не тільки подивитися і послухати фламенко, а й спробувати себе в ролі виконавців. На фестивалі присутні представники іспанських шкіл фламенко. Вони готові навчити азам цього мистецтва за дуже короткий термін.

Міжнародний кінофестиваль

Де:місто Сан-Себастьян.

Коли:16, вересня 2016 року.

Тривалість:до 25 вересня 2016 року.

Міжнародний фестиваль кіно - це одне з найбільш широкомасштабних подій в культурному житті Іспанії. Проводиться такий фестиваль з 21 вересня 1953 року. Тому його відносять до одного з найперших подібних заходів. Раніше він називався Кінотиждень, але в 1957 році привернув увагу цінителів кіно і став справедливо вважатися одним з найкращих. Сьогодні цей конкурс названий четвертим за престижністю у світі кіно після Канн, Берліна, Венеції. Сюди щорічно приїжджають тисячі кращих акторів і режисерів, щоб завершити сезон всіх кінофестивалів, проведених в різних куточках світу. Конкурс завжди відбудеться в кінці вересня в Сан-Себастьяні, і триває трохи більше тижня.

У кінофестивалі, зазвичай, беруть участь не більше ніж 20 кінострічок. Їх прем'єри проходять в фестивальні дні. Найголовніші картини представляються у Палаці конгресів. Але на екранах кінотеатрів міста показують і інші фільми, які не входять в рамки конкурсу, але відносяться до фестивалю. Крім знаменитостей світу кіно, цей фестиваль цікавий і багатьом туристам. Щороку сюди приїжджають понад 100 тисяч глядачів, щоб зануритися в атмосферу різноманітних емоцій.

Переможців фестивалю вибирають на конкурсній основі, тому тут, звичайно, присутній журі. У його складі діячі культури, вже заслужили свою добру славу. Головним призом виступають «Золота раковина» і «Срібна раковина». Нагороджують окремо кожну номінацію: «Кращий актор», «Краща актриса», «Кращий оператор», «Кращий сценарист», «Кращий режисер». Звичайно, є і «Приз глядацьких симпатій», «Спеціальний приз журі» і кілька інших престижних нагород і премій.

Призерами цього фестивалю свого часу були такі знаменитості, як Девід Греко, Одрі Хепберн, Хайм Росалес, Стівен Спілберг, Франсуа Озон, Майкл Дуглас, Богдан шламу, Джулія Робертс, Аль Пачіно, Роман Поланскі та багато інших.

Це свято славиться воістину доброзичливою атмосферою. Цінується за те, що тут відкривають імена нових талантів, а не тільки показують, що вже відбулися зірок.

Міжнародний фестиваль джазу

Де:місто Барселона.

Коли:26, вересня 2016 року.

Тривалість:по грудень 2016 року.

Джазовий фестиваль в Барселоні - це одне з найвідоміших в світі іспанських заходів. Його проводять щорічно в осінню пору. До речі, в цей період в Європі проходить дуже багато джазових фестивалів. Серед них і Барселонський заслуговує на увагу цінителів музики. Він триває більше одного місяця і збирає найкращих музикантів світу. Вважається одним з найстаріших, перший раз був проведений в 1966 році. З кожним роком фестиваль все більше і більше розвивався, сьогодні він став важливою подією в культурі джазу. Щорічно в Барселону приїжджає понад п'ятдесят тисяч чоловік, щоб отримати насолоду від цього джазом.

Всесвітньо відомі зірки джазу їдуть на цей фестиваль не тільки показати свою майстерність, а й поспілкуватися з колегами, поділитися талантом. Саме тут дуже гармонійно поєднується світ колишніх заслужених виконавців з юними тільки спалахують талантами.

Головними залами є Sala Luz de Gas, Auditorio Nacional і Palau de la Música, але фестивальні концерти проходять на багатьох інших сценах міста або просто під відкритим небом. Серед них є як платні, так і безкоштовні вистави. Тому кожен глядач може вибрати: що йому до душі і по кишені, і насолодиться музикою.

джаз_1.jpg

Крім щоденних концертів, в рамки фестивалю входять і майстер-класи, зустрічі, перегляд фільмів про історію джазу.

фестиваль Пілар

Де:місто Саргоса.

Коли:8 жовтень 2016 року.

Тривалість:до 16 жовтня 2016 року.

У Саргосе щорічно проводиться святкування в честь покровительки цього міста - Богородиці Пілар. Час проведення урочистості приходить на ту тиждень, де випадає 12 жовтня - починається на вихідних до і закінчується в неділю після.

Напередодні свята в місто запрошується дуже поважний гість, як правило, відомий актор або режисер. І той зачитує жителям з будівлі мерії вихваляють мови про Саргосе.

Перший раз фестиваль був проведений в 1723 році, але офіційним державним святом став вважатися тільки з 1807 року. В рамках свята були спеціальні релігійні церемонії, народні гуляння і, звичайно, невід'ємна частина іспанського події - корида. Пізніше в програму були включені кінний парад і танцювальний конкурс. Але найважливішою церемонією цього фестивалю є Покладання квітів та фруктів. На свято приїжджає дуже багато гостей, щоб в яскравих барвистих костюмах покласти дари до ніг Діви Марії.

Цікаво, що дата фестивалю збігається з іспанським «Октоберфест». Тому в парках вас завжди чекають смачне пиво і різні закуски.

День святого Рафаїла

Де:місто Кордова.

Коли:24 жовтня.

Тривалість:1 день.

Рафаїл - це покровитель Кордови. Жителі міста дуже його люблять і шанують. Зображення зі святим можна побачити в місті всюди. Вони прикрашають колони, зустрічають нас в парках і проводжають за кордону Кордови. Найбільший пам'ятник розташований на мосту Гвадялклівір.

мост.jpg

Шанування архангела - це зовсім не жарт і не формальна дія. Жителі Кордови дійсно його дуже люблять і вірять, що він їх захищає. Багато і сьогодні називають своїх малюків хлопчиків Рафаель, вірять, що дитину чекає дуже хороша доля.

В цей день в місті проводять особливі богослужіння. Жителі вітають один одного, організовують фієсту, в якій можуть брати участь і туристи.

Але одного дня свята вам не вистачить, щоб оглянути всі визначні місця Кордови. Тут дуже багато пам'ятників, палаців, садів, що вражають своїм казковим видом і потопаючої розкішшю. Візьміть це собі на замітку, коли будете планувати тур.

День оливок та оливкової олії

Де:місто Баена.

Коли:9 листопада.

Тривалість:до 11 листопада.

Щорічно в Іспанії проводиться фестиваль оливок в честь закінчення збору врожаїв в оливкових гаях. Перший раз він був організований в 1998 році, і з тих пір став найбільшим в Європі. Чому саме Баена? Все просто. Це містечко - один з лідерів світового класу з виробництва оливкової олії. Вважається оливковою столицею Іспанії.

Історія вирощування оливкових садів почалася ще 7 тисяч років тому. Зараз вони займають площу понад 400 квадратних метрів. Олива - це унікальний продукт. На одну половину складається з кращого за характеристиками масла, а на другу - з ніжного і м'якого плода. Звичайно, збір такого врожаю - теж своєрідний ритуал. Оливки збирають в спеціальні мішки, при цьому їх не рвуть руками, а збивають відразу в ці мішки. Така робота проводиться на світанку, в обідню пору вже жарко, а оливки спеку не переносять.

На фестивалі люди дякують вищі сили за хороший урожай. У рамки свята входять танцювальні та музичні шоу, щедре застілля. На столах обов'язково представлені страви з оливками. Жителі міста хочуть, щоб гості гідно оцінили їх національні делікатеси. На фестивалі можна детально ознайомитися з усіма сферами, які пов'язані з вирощуванням цього продукту. Професіонали проводять майстер-класи, дозволяють побачити весь процес холодного віджиму олії.

Іспанія - дуже колоритна країна. Кожен турист знайде тут щось цікаве для себе. А ще іспанці - вкрай гостинні і доброзичливі! Це зробить ваш відпочинок ще більш приємним. Поїхали з нами, тому що у нас найкращі тури в Іспанію!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!