Автобусний тур в Угорщину. слушні поради

Марина Ткачова
04.10.2016

Їдемо в Угорщину. Це дуже багатогранна і цікава країна. Вона подарувала світові танці і видатних композиторів. Тут з'явилися світлі кубик Рубіка, автобус «Ікарус» і кулькова ручка. А ще в місцевій мові 25 відмінків. Угорщина ж туристична - це спа-курорти і розваги на воді, яхт-клуби і виноробні, старовинні замки і кулінарні шедеври.Тут сонячні промені гріють місцевих жителів і приїжджих одна тисяча дев'ятсот сімдесят дев'ять годин на рік. За цим показником Республіка перша в Центральній Європі.

угорщина обложка.jpg

Першою точкою вашого туру по країні повинна стати столиця - Будапешт . Це місто вичавлює максимум з можливого, щоб завоювати звання туристичної столиці Європи. Кого-то він вабить духом старовинного імперського міста. Кого-то - нестримним веселощами і гучними вечірками. З кожним днем тут з'являється новий привід для поїздки. Загалом, Будапешт - пропозиція, від якої не можна відмовитися.


будапешт зіма.jpg

Ось деяка інформація, з якої ви не пропадете в Угорщині.

Валюта

Національна грошова одиниця Угорщини - угорський форинт (HUF). На цінниках позначається Ft. Приймають до оплати і долари з євро. Але, все-таки краще мати форинти. У разі оплати іншою валютою курс для туриста буде неприйнятним.

форінти.jpg


На 03.10.2016 в Україні по курсу НБУ за 100 гривень вам дадуть 1070 форинтів.


За 100 доларів ви отримаєте 27756 форинтів. Гроші в Угорщині можна поміняти в банках, обмінних пунктах і в деяких готелях на ресепшені. Банківські відділення працюють з 8 до 16.00. У суботу та неділю вони, як правило, закриті. У столиці та інших туристичних місцях можна знайти відкритий обмінник і в вихідний.

Шопінг

Центр його в Будапешті. Безліч ринків та інших місць, де чекають туриста. З корисних дрібничок варто придбати Кубик Рубика.

кубик рубіка.jpg

Це найбільш продавана іграшка всіх часів і народів. Її ви зустрінете в будь-якій сувенірній крамниці.

Для любителів страв заморських теж знайдеться багато чого. Гастрономія країни представлена дуже широко і має славні традиції. Найпочесніше місце в меню угорців займає свинина. Годувальниця угорського народу - свиня породи «Мангалиця». А вироби з її м'яса також користуються популярністю у приїжджих гостей.

Паприка - спеція, яка зараховується до одного з символів країни.

перець в венгріі.jpg

«Палінка» - горілка, виготовлена з винограду, яблук, абрикос, груші або сливи. Дуже популярний угорський напій. До рангу національного зарахований бальзам «Унікум». Це біттер.

Фарфор Herend. Виготовляється вручну. Варто дорого, але вироби з нього дуже красиві і елегантні.

фарфон.jpg

Неодмінно варто заглянути в один з кондитерських магазинчиків. Там ви знайдете гори марципану в самому різному виконанні: від цукерок до марципанового лікеру.

Вашій увазі списочок ринків і магазинів в Будапешті:

  • центральний ринок - розташований неподалік від Моста Свободи - самого південного моста через Дунай в місті;

  • West End City Center - молл, в якому можна купити як продукти, так і одяг. Можна там знайти і розваги. Розташований поруч із Західним залізничним вокзалом;

  • «Ечер» - барахолка на околиці міста;

  • Gouba Art Market - працює тільки по неділях. Там майстри пензля і ремісники пропонують купити їх творчість. Місце дуже колоритне і вважається однією з яскравих пам'яток в Будапешті.


Варто взяти до відома одну річ. Якщо ви придбаєте щось на двох з останніх ринків, то для вивезення цього зкраїни вам потрібно буде отримати роздільну папір Музею прикладного мистецтва Будапешта.


небезпеки

Як і для будь-якого туристичного напрямку Європи неприємності в Угорщині для туриста можуть вилитися у вигляді крадіжки або шахрайства. Злочинність в столиці перевищує середній рівень по країні.

Будьте уважні в громадському транспорті і ресторанах. "Відводять" найчастіше сумки, гаманці та мобільні телефони.

Ті, хто вояжує на особистому транспорті, що не знижуйте пильності на бензоколонках і світлофорах. Якщо раптом вас обікрали, не панікуйте.


Номер поліцейського департаменту 107.


Майже всі диспетчери в тих чи інших екстрених службах, включаючи поліцію, говорять англійською. Однак, рівень його залишає бажати кращого. Домовляйтеся по телефону повільно і виразно. Інший варіант - зайти в будь-яке суспільне місце і попросити про допомогу з викликом потрібної вам служби.

Є ще Угорський Національний Туристичний центр. Там говорять по-російськи: 317-98-00.

Працює він без вихідних з 9 до 19 по буднях і з 9 до 16 у вихідні дні.


112 - єдиний номер виклику екстрених служб за образом і подобою американського 911.


104 - швидка медична допомога, 105 - пожежні служби.

А взагалі, перед тим, як відправитися в подорож зробіть кольорові копії всіх документів. Електронні варіанти скиньте собі на пошту або в хмарне сховище. Зробіть пару кольорових фото як на документи. Гроші бажано розкидати по декільком кредитним карткам і не носити їх в одному місці. Готівкові гроші теж бажано розбити на дрібні суми і зберігати в різних місцях.

Загубилися або відстали від групи

Не панікуйте. Можна взяти таксі і показати водієві картку готелю. Як варіант можна повернутися до того місця, від якого ви пам'ятаєте дорогу. Карта і навігатор в вашому електронному девайсе можуть допомогти. Можна вдатися до допомоги перехожих (запитати дорогу) або поліції.

Посольство України в Угорщині знаходиться за адресою: Угорщина, 1125, р Будапешт, вул. Іштенгеді, 84/Б. Телефон + 36 1 422 41 18.

Подорожуйте сміливо і нічого не бійтеся. З будь-якої ситуації є вихід, а пригоди в дорозі - це новий досвід і спогади.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!