11 незвичайних місць, які варто відвідати в Хорватії.

Олександра Ткаченко
14.07.2017
Країна Хорватія сповнена дивних пам'яток, гідних уваги. Починаючи з пасажирських затонулих лайнерів часів Титаніка і закінчуючи слідами бронтозаврів. Частина цих цікавих місць розташована на суші, частина під водою.
 

Потонув корабель «Барон Гауч»


Розповідь про те, як пішов під воду елегантний пасажирський лайнер «Барон Гауч» під час Другої світової війни частково нагадує долю Титаніка. Свій останній шлях корабель почав з Котора, Чорногорія, прямуючи в порт Трієст. Судно перевозило біженців і військовослужбовців. Доля транспортного засобу дуже трагічна і пов'язана з дурною помилкою: в той час, як капітан корабля спав, його заступник обідав, недосвідчений стажист проігнорував попередження про мінному полі, закладеному австро-угорськими військами. Загинуло 147 чоловік. Лайнер зазнав аварії в 40 кілометрах від острова Бріуні. Це місце користується популярністю у дайверів Пули і Пореча.

upload-2014-06-23T081114Z_343457584_GM1EA6N18T701_RTRMADP_3_CROATIA-pic4_zoom-1000x1000-39471.JPG


Блакитна печера, Бішево


На малонаселеному острові Бішево, розташованому недалеко від Віс, знаходиться яскраве і вражаюче природне диво Хорватії. У літню пору тут проводяться екскурсії на кораблі, зокрема, з сусіднього курорту Коміжа. Доступна тільки з боку моря, Блакитна печера Бішево - грот з вапняку з отвором в підлозі, через яке в полудень проникають промені сонця. Ефект зберігається протягом двох годин, при цьому створюється враження, що печера світиться блакитним. Щоб перейнятися красою місця, відвідувачі досліджують також і підводну частину печери. В екскурсію включено пікнік на прилеглому пляжі.

brioni croatia.jpg


Про самих незвичайних місцях для відпочинку читайте тут !Бріуні


Приватні володіння післявоєнного лідера Тіто, острова Бріуні, дивним чином привабливі. Архіпелаг Фанаже, недалеко від Пули, становить частину національного парку Бріуні з 14 островів. На найбільшому, Великі Бріуні, зустрічаються рідкісні скарби: сліди динозаврів, римські і візантійські руїни і навіть перше в Європі поле для гольфу. Тіто пізніше створив власний сафарі-парк: тут зустрічаються слони, зебри, і інші тварини, яких подарували національні лідери європейських країн. Частина тварин досі живе на волі, а решта як опудал стали експонатами музею неподалік.

 

Екоцентр Капут Інсула


Розташований на незайманому острові Црес, Екоцентр Капут Інсула одночасно є унікальним природним заповідником і волонтерським центром. Ця установа спеціалізується на захисті та контролі популяції рідкісних грифів, які гніздяться неподалік. Ці птахи практично вимерли в континентальній Європі, і зустрічаються в деяких ареалах Криту, Сардинії і Гернсі.
Пройдіться по природним стежках через Трамунтану, спостерігається стерв'ятників, сапсанів та інших рідкісних птахів.

brioni.jpg

тунель Грік


Найдивнішою пам'яткою, яка знаходиться в столиці Хорватії, Загребі, вважається тунель Грік під укріпленнями Верхнього міста. Тунель довжиною 350 метрів створювався під час Другої світової війни як бомбосховище. На той час, коли будівництво завершили, руйнівні бомбардування Хорватії припинилися. На початку 1990-х років місце привернуло діджеїв і рейверов, які почали влаштовувати тут вечірки. Нещодавно його реконструювали і незабаром в тунелі відкриють Музей почуттів.

 

Залив Кандарола


Підіть по шляху спадкоємця британського престолу, найнявши човен на набережній острова Раб. Прибувши в затоку Кандарола, туристи потрапляють в місце, де Едвард VIII і його скандальна коханка Уолліс Сімпсон проводили час разом в 1936 році. Преса зафіксувала селебріті абсолютно оголеними, що встановило на пляжі нудистські традиції. Сьогодні популярний серед нудистів, пляж затоки Кандарола привертає авантюрних мандрівників.

rab.jpg

Мангусти на острові Млет


Зараз на острові проживає близько 1000 жителів і тисячі мангустів. Ця тварина була привезено з Азії більше ста років тому для боротьби з отруйними зміями. Після перемоги над гаспида, мангусти витіснили ссавців, які полювали на птахів. Зараз острів визнаний національним парком. Досліджуючи Млет уздовж єдиної магістралі, важко уникнути зустрічі з цими тваринами з Книги джунглів.

mlet.jpg

музей розлучень


Музей розлучень починався як одноденний проект, але несподівано полюбився туристам. Музей досліджує загадковий досвід закінчення романтичних відносин. Придумали цю експозицію художник Дрейзе Грубізік і Олинка Вістіка. Тут знаходяться несамовиті сувеніри, записки, листи і дрібнички, які залишаються після розставання.

museum of broaken.jpg

Peek & Poke, Рієка


В дивному місті Рієка розташований музей Peek & Poke з 2000 прикладами ранніх комп'ютерних технологій. Туристи тут побачать і старі калькулятори, і ігрові приставки і величезні термінали 1980-1990-х років. Найцікавіші експонати Nintendo Game Boy і Sinclair C5. Музей працює з жовтня по травень.
 

Печера Тіто


Перш ніж завоювати популярність туристів, Віс служив військовим форпостом. Географічна віддаленість і скелястий рельєф дозволили під час Другої світової війни національному лідерові Тіто заснувати в прихованих печерах штаб- квартиру. Під час бурхливого конфлікту 1943-44 років Тіто і його партизани планували тут напад на Гітлера. Сюди проводяться екскурсії. Штаб-квартира Тіто розташована на південь від Коміжа, поруч з Подшпілье.

sea organ zadar.jpg

Морський Орган Задара


Ближче до півночі, в центрі Задара, увагу гостей приваблює дивне явище. Через отвір, виконаний на кілька метрів вище від сходів, що ведуть в море, 35 органних труб видають звуки, які попереджають наближення хвиль. Нікола Бейсік створив цю чарівну установку.

Джерело.
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!