5 світових пам`яток, загадки яких до цих пір не розгадані

Олена Буравцова
28.04.2017

У наш час здається, що сучасний світ як ніколи відкритий для вивчення. Дослідження космічного простору, функціональні гаджети і 3D-технології - ми довели, що можемо все. Складно уявити, як жили на Землі до технічного прогресу наші предки.

Хоча людство і зробило крок далеко вперед, багато таємниць стародавнього світу до сих пір розгадати нам не під силу. Величний Стоунхендж, стародавнє поселення майя, помпезна Петра, грандіозна Теракотова армія, мовчазні «жителі» острова Пасхи - хто і яким чином створив ці легенди, вчені з'ясовують донині. Ми розповімо вам про найбільш вражаючих місцях, появи яких приписують позаземної характер.

Обсерваторія з монолітів Стоунхендж (Великобританія)

Навколо мегалитического споруди ходить безліч припущень в колах дослідників. В різні часи створення обсерваторії приписували то чарівникові Мерлину, то древнім римлянам, а деякі сучасні вчені вважають, що Стоунхендж - святилище друїдів. Згідно з останніми даними, за віком Стоунхендж трохи молодше пірамід в Єгипті. Імовірно його побудували чотири тисячі років тому.

Стоунхендж.jpg

Розташоване в Уілтшірском графстві, будова складається з 82 кам'яних брил. Конструкція не боїться сейсмічної активності через платформ, які були придумані, щоб пом'якшити підземні поштовхи.

Кому б не прийшла в голову ідея спорудити з брил обсерваторію, до сих пір не ясно, як камені, кожен з яких важить по 5 тонн, перенесли сюди з каменоломні Карн Гоедога, розташованої в 250 кілометрах.

Загублене місто майя Тікаль (Гватемала)

Тікаль - акрополь древнього племені майя з площею 1600 гектарів. На його території, загубленої в джунглях, є палаци, житлові приміщення, поля для ігор і ставки, створені штучно. Особливо вражає в стародавньому місті споруди, схожі на піраміди. За припущеннями вчених, ці кам'яні будинки виконували функції наукових центрів, кладовищ, церемоніальних місць, а саме місто довгий час служив столицею Мутульского царства.

Тікаль Гватемала.jpg


На сьогодні в Тикале залишилися 6 великих пірамідальних храмів, королівський палац, кілька резиденцій і кам'яні стели. До нашого часу не знайшлося припущень про походження слова «тікаль». Старовинне поселення отримало другу назву - Місто голосів, яке пояснюється тим, що навіть шепіт тут віддається глухою луною.

У наш час місто Тікаль вважається частиною національного парку і входить в список світової спадщини ЮНЕСКО.

Заховані в скелі загадки Петри (Йорданія)

Серед червоних пісковиків посеред пустелі розташовано стародавнє місто Петра, вирізаний прямо в скелі. За припущеннями археологів, місто побудували набатейци - древній народ Йорданії.

Потрапити в місто незнаючому туристу не так-то просто. Петра захована у вузькому каньйоні Сик, а зі сходу на захід шлях до міста перегороджений обривами. Зайти на територію міста можна, подолавши вузькі ущелини на півдні або на півночі - і погляду відкриється дивовижний фасад Ель-Хазне.

Петра.jpg

Храм Ель-Хазне був побудований в якості усипальниці царя Арефа IV Філопатр. Незрозуміло, які технології були на озброєнні у набатейцев, але виточити в скелі велетенський фасад з колонами заввишки 40 метрів під силу тільки досвідченим різальникам. Можна лише здогадуватися з якими труднощами зіткнулися творці, адже в ті часи не було матеріалів для будівельних ваг. Можливо, їм доводилося спускатися по скелі на мотузках.

Якщо ви хочете побачити більше пам'яток, варто спланувати подорож до Йорданії з докладними маршрутами, щоб дізнатися все про цю дивовижну країну.

Завмерла в часі Теракотова армія (Китай)

Знаменитий китайський мавзолей Цинь Шихуанді зберігає на своїй території 8 099 глиняних статуй воїнів і коней. Гробниця була названа в честь першого імператора Китаю. Так як жителі піднебесної вірили в загробне життя, свого правителя вони поховали з усією армією, слугами і наложницями, щоб він був оточений підданими і в новому світі.

Теракотова армія за приблизними даними була створена скульпторами в 200-і роки до н.е. Несхожі один на одного воїни, а також їх коні виконані в натуральну величину і відточені до найдрібніших деталей. Здається, ось-ось пролунає заклик до бою, і військо прокинеться від сну, кинувшись в бій. Сьогодні все статуї з глини зберігаються в склепах недалеко від місця поховання імператора Цинь Шихуанді.

Розкопки на території музею почалися відносно недавно - в 1970-х роках. Вони ведуться з особливою акуратністю, щоб уникнути пошкоджень і по інший більш загадкової причини. Згідно з легендою, в останню путь Цинь Шихуанді повинні супроводжувати потоки ртуті, заховані під землею.


Раніше ми писали про 5 найменш відомих чудеса античного світу


Таємничі статуї острова Пасхи (Чилі)

Коли і як в Тихому океані з'явився маленький острів Пасхи вченим не відомо. Зате вдалося з'ясувати, звідки пішла назва цього загубленого клаптика суші посеред безкраїх вод. Перші згадки про появу на острові людини датуються 1722 роком. До тутешніх берегів пристало судно голландських мореплавці, а сталося це в першу пасхальну тиждень. Так місце стало називатися островом Пасхи.

Природа маленького відрізка суші досить незвичайна - тут мало зелені, зате є пустеля в центрі острова і безліч вимерлих вулканів. Але найбільше дивують величезні кам'яні ідоли, сама наявність яких на острові посеред Тихого океану викликає подив.

Моаі.jpg

Виходячи з аналізу, статуї були створені приблизно в X столітті в честь полінезійських богів або місцевих вождів. Кам'яні монолітні моаї, на думку дослідників, неодноразово переміщалися і переверталися. Кожна статуя важив 9 тонн, а висота найбільшою з них досягає 19 метрів. Дослідникам залишається тільки здогадуватися, яка сила витесала ці завмерлі особи з каменю і розставила їх по всьому острову.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!