10 найкрасивіших водоспадів у світі

Марина Ткачова
17.02.2017

Подорожі позитивно впливають на роботу людського мозку! Це, до речі, довели британські вченіА якщо врахувати щоденну завантаженість нашого мозку, то іноді настає такий момент, коли хочеться купити гарячий тур, зібрати валізку і вже на наступний день оговтатися подорожувати по світу, адже в ньому є стільки прекрасного.

Ми прочитали статтю
, яка нас надихнула. У ній описувалися найкрасивіші водоспади на планеті! Вирішили поділитися її перекладом з вами.

Насправді все водоспади на планеті влаштовані дуже просто. Навіть самі грандіозні каскади є прикладом закону гравітації. Але від одного їх величного виду завжди перехоплює дух. Доказом цього є слова Давида Лівінгстона, якими він описував водоспад Вікторія 16 листопада 1855 року:«З трепетом просуваючись до краю, я дивлюся вниз, в більшу щілину, утворену берегами Замбезі, - ніколи раніше очі європейця не бачили більш чудового явища. - Я ніби побачив летить ангела".

Далі ми розповімо вам про найзнаменитіших водоспадах в усьому світі, красу яких не раз описували в своїх творах відомі письменники і поети.1. Водоспад Кайетур, Гайана

Якби ви хотіли виготовити на замовлення досконалий водоспад, то він, швидше за все, був би схожий наводоспад Кайетур.Він розташований в північно-східній частині Південної Америки, де безперервний потік річки Потаро на великій швидкості падає з висоти 226 м. Така віддаленість додає йому пишноти. Найлегше дістатися до водоспаду на літаку. Але можна відправитися в подорож по суші. Від вас буде потрібно хороша фізична підготовка, адже триває це подорож три дні.

heaven-Kaieteur Falls.jpg

2. Водоспад Анхель, Венесуела

Водоспади Кайетур і Анхель відокремлюють лише 215 км. Швидкий потік річки Keреп спадає вниз з висоти 979 м (807 м - це безперервне падіння). Анхель - найвищий водоспад планети і головна гордість Національного парку Канайма. Сьогодні водоспад носить назву Керепакупаі-міру, в зв'язку з офіційним перейменуванням в 2009 році.

angel.jpg

3. Водоспади Ігуасу, Бразилія і Аргентина

Величезний комплекс, що складається з 275 водоспадів, є найкрасивішою кордоном на планеті. Бурхливі води річки Ігуасу з'єднують території двох сусідніх держав - Бразилії та Аргентини. Ігуасу відзначився серед інших водоспадів не своєю висотою (82 м), а значною шириною - 2,7 км.

brazil-iguazu.jpg

4. Водоспад Тугела, Південна Африка

Формально, Тугела нижче водоспаду Анхель на 31 м. Але багато хто сумнівається в правильності цих даних і вимагають провести заміри заново. Тугела займає друге місце, серед найвищих водоспадів на планеті, а також є головною визначною пам'яткою Південно-Африканської провінції Квазулу-Натал.

waterfall-tugela.jpg

5. Водоспад Вікторія, Замбія

Водоспад Вікторія - це один з 7 чудес світу. Він має висоту 108 м і ширину 1708 м. Сміливці можуть поплавати в "басейні диявола", який розташований на краю вершини водоспаду. Але можна оглядати водоспад перебуваючи і на безпечній відстані від води.

victoria falls.jpg

6. Ніагарський водоспад, США і Канада

Висота Ніагарського водоспаду складає всього 51 м. Ніагарський водоспад настільки малий, що, відвідавши одного разу водоспади Ігуасу, Елеонора Рузвельт всклікнула: "Бідна Ніагара!".

niagara-falls.jpg7. Браун Фолс, Нова Зеландія

Браун Фолс - король Національного парку Фьордланд в Новій Зеландії. Його висота сягає 836 м, що дозволяє йому знаходиться в десятці найвищих водоспадів.

waterfall-browne-falls.jpg8. Віннуфоссен і Мардалсфоссен, Норвегія

Європа теж може пишатися водоспадами, які змогли вразити своєю красою весь світ. Водоспад Віннуфосен є найвищим в Європі (865 м). Вируючі води цього гігантського красеня постачає льодовик Віннуфонн. У 50 км від Віннуфоссен розташований його молодший брат - водоспад Мардалсфоссен (705 м).

waterfall-norway.jpg9. Деттіфосс, Ісландія

Висота водоспаду Деттіфосс всього 45 м, але це не завадило йому заробити йому репутацію самого потужного водоспаду в Європі. Цікаво, що з річки Йекюлбсау-ау-Фьедлюм до підніжжя водоспаду Деттіфосс спадає понад 200 тонн води в секунду.

waterfall-Dettifoss.jpg10. Іс Чуал Алуінн, Шотландія

Це найвищий водоспад Шотландії. З двухкаскадной 200-метрової висоти гір Сазерленда спускається потік води, який впадає в озеро БЕАГ. Дістатися до водоспаду можна на позашляховику, який зможе проїхати по гірській місцевості, а також на катері, допливши до озера БЕАГ.

waterfal Chual Aluinn.jpgВодоспад - це чудове творіння природи, яке підкорює всіх своєю могутністю і прекрасними пейзажами. Цю красу неодмінно потрібно побачити своїми очима, тому не втрачайте часу і вирушайте подорожувати, адже в світі так багато прекрасного!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!