Працевлаштування за кордоном. Це реально?

Олександра Яблонська
28.07.2015

Криза в країні вдарив практично по всіх сферах людського життя: жити стало важче, хворіти стали частіше, грошей стало значно менше. Багато з підприємств припинили свою роботу: багато «дрібних» бізнесів збанкрутували, великі бізнеси скоротили своє виробництво, штат і зарплати. І якщо у великих містах ситуація хоч і погіршилася, але залишилася цілком терпимою (в принципі, роботу знайти можна, а на пропоновану зарплату якось вижити), то в багатьох регіонах країни з працевлаштуванням стало зовсім туго: люди залишилися без роботи і без доходів . Всі ці фактори спровокували відтік людей з країни - на заробітки в інші країни. І це закономірно - адже оплата праці в інших країнах на порядок вищі за ті зарплат, які сьогодні пропонують вітчизняні роботодавці.

Далеко не всі країни зараз співпрацюють з Україною по найму людей на роботи. Це тому, що схема роботи з ними не налагоджена - немає законодавчої бази, досвіду найму та ін. Але є і країни, які із задоволенням беруть на роботу наших співгромадян. З Україною готові працювати Ізраїль, США, Канада, Австралія, Об'єднані Арабські Емірати, але неперевершений лідер в цьому плані - Польща. Усередині країни склалася така ситуація, що вони самі переживають відтік людей - поляки їдуть працювати в Європу, і Польща, в свою чергу, наймає фахівців з інших країн, щоб підтримувати виробництво в країні на належному рівні.

90% пропонованих в Польщі вакансій - це вакансії для робітників спеціалізацій.

Умовно всі пропозиції можна розділити на 3 частини:

  1. Роботи, які не вимагають ні знання мови, ні особливої кваліфікації.
  2. Роботи, які вимагають знання мови, досвіду роботи.
  3. Пропозиції для офісних співробітників, які потребують навичок і знання мови (невелика кількість).
Оплата в Польщі погодинна. Всі роботодавці будуть озвучувати Вам зарплату за годину. І ніяких тобі оплат за «просиджування» цілого дня на одному місці. Всі результати фіксуються, задаються плани у вигляді певних обсягів. Чи не справляєшся - отримуєш менше.
Часто роботодавець оплачує проживання (зазвичай це гуртожиток) та харчування (повністю - сніданок/обід/вечеря або тільки обід). Але є вакансії, в яких здобувач сам оплачує все це, роботодавець може йому лише допомогти знайти житло. Цей момент потрібно обов'язково уточнити заздалегідь, тому що оплата житла в Польщі може стати вагомим мінусом у Вашій зарплати.

Робочий день - 10-12 годин, вихідний зазвичай один - неділя. Особливо такий графік практикується для пропозицій першої категорії - для людей без особливої кваліфікації. Це такі вакансії, як збір ягід лохини, чорниці, полуниці, грибів, оброблення тушок птиці, риби та ін., Офіціанти, прибирання номерів в готелях, робочі на будівництво, прибирання територій, упаковка і сортування різних товарів і ін.

По цих роботах Вам також можуть запропонувати оплату за обсяг (наприклад, за зібрані кошики ягід або за прибрані номери в готелі).

Але це того варте - якщо Ви відчуваєте в собі сили і готові працювати багато (використовуючи переробки, за які часто платять більше) - то можете заробляти до 30000 грн./Міс., Що, погодьтеся, за нинішніми мірками зарплат в Україні не так уже й і мало. Середній показник: від 14000 грн.

Загалом, якщо говорити про такі пропозиції, - перед поїздкою потрібно добре зважити всі «за» і «проти» - дозволить Вам здоров'я 12 годин займатися важкою фізичною працею?

Якщо Ви не готові до настільки напруженому графіку, серед вакансій першої категорії нескладно знайти і вакансії з фіксованим робочим днем (8 годин) і оплатою. Зарплата в цьому випадку буде менше (зазвичай вона складає близько 2000 злотих (це в перекладі на «наші» - близько 12 000 грн./Міс.), Але і працювати Ви будете в досить спокійному режимі. Такі пропозиції є на виготовлення фаршу, закачування консервів, роботи на будівництво, прибирання території, підстригання газонів тощо.

Дуже багато пропозицій для людей з кваліфікацією. І пропозиції із зарплати дуже різні. Польща з радістю приймає наших швачок, столярів, зварювальників, водіїв, кухарів. Але будьте готові підтвердити свою кваліфікацію на перевірці в Польщі. Вам можуть запропонувати «зварити» якусь конструкцію або зробити табуретку. За деякими спеціальностями потрібні сертифікати міжнародного формату.

Для цих людей графіки роботи вже більш лояльні (не рахуючи водіїв далекобійників), а зарплати коливаються від 14000 до 35000. Остання цифра цілком досяжна для водіїв-далекобійників з ненормованим робочим днем.

Ну, і третя категорія: офісні працівники. Польща шукає в Україні операторів колл-центру. Від них вимагається знання мови/мов і досвід роботи на аналогічній посаді. Платити готові від 14000 грн. у місяць. Додатково пропонують проживання, різні види заохочень, медичну страховку.

Що ж потрібно зробити, щоб все-таки потрапити на роботу в Польщу. Для початку потрібно знайти досвідченого і надійного посередника, який допоможе на всіх етапах оформлення. Ці послуги в Україні платні, тому Вам варто продзвонити кілька компаній, що займаються працевлаштуванням за кордоном, і вибрати ту, яка найбільше Вам підходить.

Ви підписуєте з ними договір і Вас чекають наступні етапи:

  1. Разом з менеджером, який Вас веде, Ви підбираєте вакансію і компанію, в якій Ви хочете працювати. Швидше за все, поки буде оформлятися запрошення і віза, цієї пропозиції вже не буде, і Ви будете знову щось підбирати. Але зробити це необхідно, щоб розуміти Ваші переваги, а Ви побачили, які вакансії пропонуються роботодавцями.
  2. Менеджер замовляє для Вас запрошення від польського роботодавця, без якого Ви не зможете оформити візу.
  3. Після отримання запрошення (а це 2-3 тижні), Ви за допомогою менеджера записуєтеся в консульство на отримання робочої візи (попередньо проплатив необхідний консульський збір). Зараз є проблема з термінами записи на отримання візи - записатися можливо лише протягом 2-3 місяців з моменту запиту. Черги ...
  4. Чи отримуєте візу.
  5. Знову з менеджером переглядаєте вакансії і робите остаточний вибір.
  6. Менеджер допомагає Вам придбати квитки в місто, в який Вам необхідно відправитися.
  7. Ви виїжджаєте, прибуваєте до Польщі і приступаєте до роботи.

Найчастіше роботодавці зустрічають своїх працівників на вокзалі. Але, якщо немає, то Вам необхідно запастися картою мобільного зв'язку, яка буде діяти в Польщі. А попередньо, в Україні, уточнити всі деталі, як Ви зможете дістатися до місця роботи.

Як Ви бачите, процес оформлення не надто складний, але досить тривалий, за рахунок черг на подачу візи в візових центрах.

Але, якщо Ви поставили перед собою мету, - наберіться терпіння і воно обов'язково буде винагороджено!

Удачі у всіх Ваших починаннях!

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!