Труднощі перекладу: як замовити каву в Італії

Олександра Ткаченко
22.08.2017

Ароматний напій давно став частиною італійської культури. Неможливо уявити жителя цієї країни, яка б не вживав американо або еспрессо. В Італії навіть вітають один одного фразою: «Ну що, по каву?». Ті, хто з невідомих причин більше віддають перевагу чаю, відчувають себе мало не чужими в своїй країні.

Кава настільки став близький італійській культурі, що ідея не вживати цей напій може з'явитися тільки у іноземця. Вживання цього напою супроводжується ритуалами, які рівносильні пізнанню однодумців з якихось певними кодами.

andrew-welch-77146.jpg

Італійський культ кави давно вийшов за межі країни. І якщо співвідношення робусти і арабіки в суміші може варіюватися, то безсумнівно найкращими кофемашинами визнані італійські. Це дуже нагадує ситуацію, як китайські ресторанчики їжі розсипалися по всій Європі.

Тут, в країні, яка стала батьківщиною справжньою Арабіки, дотримуються десять заповідей Il Culto del Caffè.

1. Молоко вранці

Тільки вранці вживається кава зі збитими вершками, лате, латте макіато або будь-який інший варіант ароматного напою з молочними продуктами. Чашка такого напою вживається до їди і ніколи після.
Італійців буквально лякає думка пити гаряче молоко на повний шлунок. Іноді іноземці, які проживають тут досить тривалий час, порушують цей усталений порядок, викликаючи шок і здивування у місцевих жителів. Головне, вибачитеся перед бариста заздалегідь.

2. Простий вибір

В Італії малоймовірно, що мандрівника будуть турбувати муки вибору. Замовити м'ятний фрапуччіно в Італії - це те ж саме, що попросити односолодовий віскі з лимонадом в пабі в центрі Глазго. Існують буквально кілька винятків з дозволу, так би мовити, кавового синоду. У Неаполі замовте пінистий еспресо з горіховим кремом. У Мілані спробуйте незвичайний мароччино, свого роду капучіно навпаки. Він подається в маленькому стаканчику, який спершу посипають порошком какао, потім вливають гаряче вспененное молоко і вже після цього - доливають еспресо.

jakub-kapusnak-296859.jpg

3. Ніколи не кажіть «еспресо».

Мандрівникові ні в якому разі не варто вживати слово «еспресо». Це давно стало виключно технічним терміном, але не повсякденним. Еспрессо - це разова доза кави за замовчуванням, тому такий тип напою називають un caffè.


Дізнайтеся більше про Італію тут !


4. Подвійна проблема

Турист може замовити допіо (подвійний еспресо), якщо такий міцну каву припадає до смаку. Але італійці можуть не оцінити любителів напою. Місцеві жителі п'ють каву у величезній кількості, але маленькими порціями.

5. "Скажи це голосно"

Будьте готові голосно вигукнути своє замовлення, коли підійде ваша черга. Навіть коли бариста повернеться до вас спиною.

nousnou-iwasaki-45718.jpg

6. Кава по талонах

Якщо турист набуває кави в аеропорту, вокзалі чи в іншому туристичному місці, не дивуйтеся бариста, який зажадає від вас показати «квиток». Інакше доведеться заплатити додатково.

7. Ніде присісти

Італійці звикли вживати свій улюблений стимулятор на ходу. Потрібно мати дуже вагомі причини, щоб присісти за столик з чашкою кави. Будьте готові до того, що, ймовірно, спокійно випити свою дозу ароматного стимулятора доведеться присівши на тротуар.

pete-bellis-199842.jpg

8. Деякі люблять гарячіше

Будьте готові до того, що доведеться почекати, перш ніж насолодитися улюбленим напоєм. Інакше є висока ймовірність обпалити мову і губи. Якщо така перспектива не радує, то варто відразу замовити un caffè bollente - холодна кава.

9. Дозволені напої

Тут допускається вживання лише напоїв з Спеціальної кавовій трійці: еспресо, капучіно та латте. Є кілька варіацій латте: макиато або латте макіато - еспресо з молоком (тільки вранці), коррето: улюблений ранковий напій італійських будівельників, куди додають трохи коньяку або граппи; а також кава фреддо, зі збитими вершками. Також, замовте un caffè lungo або un caffè ristretto - в залежності від того, скільки води віддаєте перевагу в еспресо.

Джерело.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!