ТОП-6 пам`яток Бодрума

Олександра Ткаченко
18.10.2017


Туреччина займає шосте місце в світі за популярністю туристичних напрямків завдяки субтропічного клімату на узбережжі, гірськолижним курортам взимку, гарячих джерел і багатої історії. Країна омивається чотирма морями: Середземним, Егейським, Мармуровим, Чорним. Так, на Егейському узбережжі розташований курортне місто Бодрум , який популярний завдяки м'якому клімату, комфортної температури води з квітня по жовтень, а також безлічі історичних і архітектурних пам'яток. Для бажаючих відпочити на цьому курорті є можливість купити тури онлайн в Туреччину з вильотом з Києва!

Замок св. Петра


Вирушаючи на відпочинок до Туреччини, відвідайте Замок Святого Петра, споруджений в VI столітті архітектором Піфіем. У його будівництві використовувалися зелені вулканічні камені і мармур. Фортеця охороняли лицарі різних національностей, і чим і пов'язані назви веж замку:


- англійська вежа;
- Французька;
- Німецька;
- Італійська;
- Іспанська.

4617fa3393331c7ffa24a049c28aaca7.jpg

Фортеця надійно захищалася від нападів завдяки рву, оглядових майданчиків, зубчастим стін з отворами, з яких на загарбників виливали розплавлене масло.
Сьогодні в стінах замку працює музей підводної археології.


Шукаєте що подивитися в Абу-Дабі? Топові пам'ятки дивіться тут !


Музей підводної археології


У 1973 році в Бодрумском замку відкрито музей, де представлені артефакти з дна Середземного і Егейського морів: амфори, античні монети, вази.
Музей оснащений мультимедійними дисплеями, що підсвічують знахідки. Також на території розташована склодувна майстерня, яка подобається дітям.

podv1_1.jpg


Найцінніший і цікавий експонат музею - затонулий в Середземному морі торговий корабель завдовжки до 15 м, що датується ХIV століттям до нашої ери.

ворота Міндоса


Головний вхід в античний місто Галікарнас, нинішній Бодрум, захищали ворота Міндоса, які були в IV ст. до н.е. частиною кріпосних стін, що оточують поселення. Збереглися окремі фрагменти цієї споруди. До сих пір турецька влада ведуть розкопки і роботи по відновленню воріт.

vorota4_1.jpg

Споруда була три потужні і міцні вежі з каменю, які не зміг відразу здолати навіть великий полководець Олександр Македонський. Любителям історії буде цікаво розглянути залишки гробниць недалеко від воріт і мозаїчні фрагменти, що залишилися з давніх часів.

театр Бодрума


Чудовий вид на місто відкривається з Амфітеатру, розташованого на горі. Споруда відновлена в наш час. Комплекс складається з сцени, місць для глядачів і майданчики для хору. У стародавні часи амфітеатр вміщував до 13000 глядачів.

amfiteatr-bodruma_1.jpg

На нижніх рядах досі збереглися мармурові плити, якими облицьовували сходинки, вироблення на схилі гори. Туристи, які відвідують Бодрум влітку, насолодяться концертами і виставами, що проходять в театрі, і зможуть представити, як це було за часів Галикарнаса.

старе місто


Любителів східної екзотики і старовини вразить Старе місто, з вузькими брукованими і звивистими пішохідними вуличками і красивою набережною.

bodrum-mugla-ili - 739558-1.jpg

Побілені кам'яні котеджі в заростях винограду, як на листівці, стануть прекрасним фоном для фотографій на пам'ять, а численні кафе і бутіки послаблять туристів після тривалих прогулянок по древньому району. Ця частина міста нагадує ще ту рибальське село, з якої виріс сучасний Бодрум.


Більше пропозицій до Туреччини дивіться тут !


мавзолей


Мавзолей, побудований на честь Мавсола, жорстокого правителя Галикарнаса, архітекторами Сатиром і Піфіем, ще за життя тирана, в давнину вважався одним з семи чудес світу. Скульптори Скопас і Леохар прикрасили фасад статуями, найбільша з яких, колісниця з восседающими в ній Мавсола і його дружиною, досягала трьох метрів у висоту. Сам мавзолей разом з фігурами височів на 46 м над містом.

mavzolei2_3.jpg


Зараз туристи побачать купи мармуру і залишки колишнього дива. Але саме велич мавзолею не знищили ні землетрус, ні лицарі-госпітальєри, що використали каміння споруди для будівництва Замку Святого Петра.


Джерело.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!