Старовинна фортеця Аккерман в Білгород-Дністровському

Тетяна Шевченко
24.06.2020

Плануючи літні канікули на чорноморському узбережжі, багато туристів заздалегідь вивчають на карті цікаві локації поблизу обраного курорту, куди можна відправитися на екскурсію. Якщо ваш вибір припав на один з селищ Одеської області, обов'язково виділіть час на поїздку до середньовічної фортеці Аккерман - одному з найбільших і найбільш збережених фортифікаційних споруд в країні. Про те, чому історична пам'ятка заслуговує на увагу кожного українця, і як дістатися до фортеці Аккерман, розповідаємо в нашій статті.

Історична довідка

Історія будівництва Аккерманській фортеці почалася в XIII столітті. Монгольський хан Берке наказав звести оборонну споруду на території Дністровського лиману, який тоді належав Золотій Орді. Однак уже в середині XIV століття право на користування фортецею отримали молдавани. Незабаром будівля перейшла у володіння турків і кілька століть входило до складу Османської імперії. Тоді ж форт і був названий Аккерман, що означає«білийкамінь».Примітно, що споруда дійсно побудовано з вапняку. Деякі будівлі мають свої унікальні імена, наприклад на території ви знайдете вежі Пушкіна і Овідія. За часів Російської імперії, уряд відправив Пушкіна у вигнання в Кишинів-на думку царів, його вірші носили революційний посил. Через три роки заслання, Пушкін відвідав Білгород-Дністровський, де написав свій відомий твір-послання«До Овідія». Легенди про фортеці Аккерман свідчать, що давньоримський поет дійсно жив в цих краях. Важко сказати, правда це чи лише здогадки, але лиман біля Аккермана називається Овідій, а в 40 км від форту розташований місто Овідіополь.

DSC_3640-3-2-2-3.jpg

Де погуляти на території фортеці?

Тим, вирішив відправитися в Білгород-Дністровський, радимо виділити на прогулянку по міцності не менше 3-4 годин. Адже масштаби оборонного форту дійсно вражають! Загальна площа Аккермана - 9 га. Висота стін становить від 5 до 15 метрів, а їх товщина може досягати 5 метрів. До наших днів збереглися 26 з 34 спочатку побудованих веж, територія в свою чергу розділена на цитадель, гарнізонний, цивільний і портовий двори. Зайдіть в кожну з старовинних будівель, зробіть фото фортеці Аккерман і чудових пейзажів, які відкриваються з вершини форту, а після вирушайте подивитися на справжній лицарський турнір. Для відвідувачів фортеці регулярно проводяться історичні середньовічні бої, ремісничі майстер-класи, виступають популярні фолк-колективи. Мандрівники з дітьми, які сумніваються чи варто їхати на екскурсію, можуть не переживати, що їх дитина занудьгує. Юних туристів точно зацікавлять історії про драконів і замку, які повідає гід. Крім того, на території є дитячий майданчик, лучний і арбалетний тири, пропонуються прогулянки на конях та інші розваги. Позитивні емоції від відмінно проведеного часу всією сім'єю гарантовані!

Доїхати до форту можна на машині, автобусі або електричці. Головна відправна точка - Одеса. З одеського автовокзалу до Білгород-Дністровському регулярно ходять маршрутки. На зручніше - № 560. доїдьте до кінцевої станції, далі пройдіться пішки вздовж парку, після чого поверніть на вул. Дзержинського. Звідти буде видно фортецю. Тим, хто збирається добиратися на автомобілі, потрібно курсувати по трасі Н-33 (їдете до Затоки, після чого повертаєте направо.)

DSC_3635-2-min.jpg

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!