Рейси для екстремалів: найстрашніші злітно-посадочні смуги

Олена Буравцова
18.04.2017

Для тих, хто перетинає земну кулю у справах або під час відпустки як мінімум кілька разів на рік, політ не представляє нічого дивного. Бронювання квитків, здача багажу, паспортний контроль, транзитна зона - все буденно і вже давно знайоме.

Складно пригадати, яким він був - ваш перший політ. Може у вас перехоплювало подих, бігали «мурашки» по шкірі, а можливо - вам хотілося радісно бігати по салону, але попереджає погляд стюардеси не дав мрії стати реальністю?

Як би там не було, випробувати ейфорію від літака знову можна, купивши квиток на один з рейсів, про які ми вам сьогодні розповімо. Навіть якщо на польотах ви «собаку з'їли», злітно-посадочні смуги з нашої вибірки змусять вас понервувати.

Аеропорт North Front, Гібралтар (Великобританія)

North Front знаходиться на відстані півкілометра від центру міста. Аеропорт примітний тим, що його злітно-посадкову смугу перетинає автомобільне шосе. Таке зонування тутешніх територій викликано зовсім екстремальними настроями місцевих жителів або інженерів-будівельників.

Острів, на якому розташувався аеропорт, займає площу всього в 6,8 квадратних кілометрів. Через брак простору через смугу для розгону літака проходить міське шосе Вінстона Черчилля, де потік транспорту досить жвавий.


До слова, власники аеропорту - Міністерство оборони Великобританії. Воно використовує літаки у військових цілях, а також дозволяє цивільні перевезення в Іспанію і по території свого царства.

Аеропорт North Front, Гібралтар.jpg

Аеропорт Принцеси Джуліани (Нідераланди)

Аеропорт Принцеси Джуліани знаходиться на острові Сен-Мартен. Його побудували ще за часів Другої світової війни і поступово зробили інтернаціональним, а території поруч обросли готелями. У 2007 році він прийняв рекордну кількість пасажирів - 104 літака із загальним числом 1,7 мільйона чоловік.

Через те, що злітна смуга складає всього 2 130 метрів, літаки «набирають розбіг» в ста метрах від моря і пляжу Махо, де загоряють туристи. Повітряні кораблі пролітають над їх головами за все в 20 метрах! Відпочиваючі можуть зробити Селфі на тлі летить повз літака, який пілот садить виключно за допомогою ручного управління. Справа в тому, що аеропорт не обладнаний системою автоматичної посадки, що змушує одночасно побоюватися і захоплюватися капітанами літаків, які направляють повітряне судно на посадку власноруч.

Аеропорт Принцеси Джуліани.jpg

Аеропорт Куршевель (Франція)

Ще один аеропорт, який потрапив в список екстремальних - французький Куршевель. Це місце включили в Книгу рекордів Гіннеса як одну з найнебезпечніших трас для розгону літаків через гористій місцевості і короткою злітної смуги - всього 525 метрів. Для порівняння - смуги інших аеропортів світу можуть досягати три кілометри в довжину.


Екскурсії між перельотами, IMAX, масаж: «дивацтва» аеропортів


До всього іншого, ця територія розташована під нахилом на 18,5 градусів, що теж викликає труднощі при зльоті та посадці. Не дивно, що до пілотів літаків на маршрутах в Куршевель пред'являють особливі вимоги, наприклад, наявність спеціальної ліцензії.

куршевель.jpg

Аеропорт Паро (Бутан)

Місто Паро, що належить королівству Бутан, розташований в величних Гімалаях. Шлях до Країни Громового Дракона, як називають Бутан місцеві, лежить через повітряні ворота з небезпечної злітно-посадковою смугою. Єдиний міжнародний аеропорт Паро облаштували у вузькій долині на висоті 2 225 метрів над рівнем моря серед гострих піків Гімалаїв.

Садити літаки в цих землях дозволено обмеженій кількості фахівців. Тільки вісім пілотів, які входять в екіпаж національної авіакомпанії Druk Air мають право здійснювати маневри серед тутешніх гірських вершин. Воно й не дивно: капітанам повітряних суден потрібно проявити всі свої вміння, щоб літак не зачепився за скелі при зльоті та посадці в долині.


Цим землям характерна вітряна погода, що змушує пілотів робити посадку і здійснювати зліт в південному напрямку. На території аеропорту також немає світлосигнального обладнання, тому він працює тільки в світлий час доби.

Аеропорт Funchal, Мадейра (Португалія)

Злітно-посадкова смуга аеропорту Funchal закінчується ... обривом. Здавалося б, що на рельєфній поверхні острова обладнати майданчик, зручну для шасі літаків, абсолютно нереально. Однак аеропорт тут побудували і навіть розкреслили дві злітно-посадочні смуги.


Порівнюйте ціни і плануйте ваш маршрут - авіаквитки в будь-яку точку світу!


Складні роботи на гористій місцевості провела компанія Andrade Gutierrez, яка неодноразово отримувала призи в мостобудуванні. Частина траси інженери винесли над поверхнею океану. Майданчик для розгону і посадки літаків підтримують металеві несучі конструкції, встановлені в воді.


Хоча в складну конструкцію експерти вклали максимум функціональності, пілотам все ж доводиться здійснювати складні маневри. Перед заходом на посадку повітряне судно потрібно направити на гори, а в останній момент змінити напрямок польоту і зайти на посадкову смугу.

аеропорт Funchal.jpg

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!