Путівник по дубайської метро

Тетяна Шевченко
26.09.2019

На початку XXI століття стрімке зростання населення і туристів в ОАЕ привели до того, що транспортна система працювала на межі можливостей. Щоб усунути цю проблему і розвантажити дороги, влада країни прийняла рішення про будівництво метрополітену в Дубаї . На сьогоднішній день це одна з найсучасніших і найкращих «підземок» в світі. Якщо ви не знаєте, як орієнтуватися в дубайському метро, впевнені наша стаття допоможе вам розібратися в цьому питанні.

По дорозі до майбутнього: особливості дубайського метро

До особливостей арабського метрополітену, відкритого в 2009 році, відноситься повна автоматизація роботи. Тобто, поїзди курсують без машиністів. Метрополітен складається з двох гілок - червоною і зеленою. Велика частина маршруту проходить над землею, на висоті 10-15 метрів. Це дозволяє під час поїздки побачити красиву панораму міста. Середня швидкість руху становить 40-50 км/год.

Цей популярний вид міського транспорту дозволяє не тільки заощадити гроші, але і швидко, з комфортом дістатися до популярних пам'яток, торгових центрів і міжнародного аеропорту. Години роботи дубайського метро - з 05:00 ранку до півночі, крім четверга і п'ятниці. У четвер воно відкривається на півгодини пізніше, але працює до першої години ночі. У п'ятницю скористатися метрополітеном можна з 13:00.

default_93048-2-3-2.jpg

Склади з п'яти вагонів, діляться на три класи - золотий, для жінок з дітьми, позначений табличкою рожевого кольору, і срібний. Перший знаходиться в головній частині поїзда. Два вагони відведені для жінок і дітей, інші -«срібний»клас.

Золота секція з ефектною обробкою і великими вікнами обладнана 18 шкіряними сидіннями. Інші ж класи відрізняються від золотого простішим оформленням. Жінки можуть користуватися всіма вагонами метро, але чоловікам не дозволяється заходити в жіночу частину. За порушення цього правила передбачено штраф у розмірі 100 AED або 22 USD. Однак, зазвичай, контролери лояльно ставляться до туристів і просять їх пересісти в відповідний вагон на наступній станції.

metro-goroda-dubai-3.jpg

Для проїзду в метро потрібно купити червону (NOL Red) або срібну (NOL Silver) карту. Якщо ж ви хочете їздити в вагонах«золотого»класу, потрібно проїзний NOL Gold.

NOL Red - це не поповнюється карта, розрахована на 10 поїздок на протязі 90 днів. По закінченню цього терміну, вона деактивується. Ціна проїзного складає 2 AED або 0,5 USD. Мінімальна вартість проїзду в дубайському метро - від 4 AED або 1 USD в межах однієї зони. Максимальна ціна - 8,5 AED (2,3 USD) в разі багаторазового проїзду протягом дня.

Якщо ви плануєте часто користуватися послугами метрополітену, вигідно купити поповнюваний проїзний NOL Silver, який дійсний протягом 5 років. Його ціна становить 25 AED або 7 USD, але 19 AED вже є на рахунку і можуть використовуватися для оплати проїзду. Разові поїздки по срібній карті обійдуться дешевше, ніж по червоній - від 3 AED або 0,8 USD. Також можна поповнити проїзний на 50 AED (14 USD) і протягом тижня необмежено користуватися однією зоною в метро.

Багато туристів не знають як купити квиток в дубайському метро. Придбати проїзний і покласти на нього гроші можна в спеціальних автоматах, які розташовані на вокзалах і станціях, а також в аеропорту.

metro_dubai_03-2-2.jpg

Правильний маршрут: як дістатися до потрібного місця на метро?

Червона лінія дубайського метро складається з 29 станцій. Загальна протяжність гілки становить 52 км. Вибравши її, ви зможете легко дістатися до Бурдж Халіфа, Дубай Молла, доїхавши до станції Burj Khalifa. Якщо ж захочете відвідати зоопарк, вирушайте до Emirates Tower.

Зелена гілка метро довжиною 22 км складається з 20 станцій. На станції Al Ras цієї лінії, розташований золотий ринок.

Назви станцій додатково пронумеровані. Однак, звертайте увагу не тільки на цифри, а й колір гілки.

metro-8-2-2-min.jpg

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!