Чому єгипетські піраміди вважаються чудом світу?

Тетяна Шевченко
07.08.2019

Туристи, які вирушили на відпочинок в Єгипет , разом з можливістю провести відпустку на березі моря отримують приємний бонус - шанс познайомитися з одними з найстаріших і знаменитих споруд світу, історія яких оповита безліччю загадок і легенд.

Давайте розберемося, чому єгипетські піраміди вважаються чудом світу.

Кам'яні гори: коли з'явилися піраміди Єгипту?

Незважаючи на свій солідний вік (майже п'ять тисячоліть!), Єгипетські піраміди прекрасно збереглися до теперішнього часу. Щодо історії їх створення, існує багато здогадок, наприклад що будівлі були створені атлантами. Але офіційна версія залишається незмінною: гігантські усипальниці неподалік від Каїра звели древні єгиптяни.

Аж до кінця XIX століття, піраміди Гізи залишалися найвищими спорудами в світі, поки у Франції не побудували Ейфелеву вежу. Крім того, це єдине з Семи чудес Стародавнього Світу, повністю збережена до наших днів. Точніше, такого звання удостоєно лише одна споруда знаменитого комплексу - піраміда Хеопса, вона ж Велика піраміда Гізи. Її початкова висота становила майже 150 метрів, а розмір підстави (одного боку) - 230 метрів. Вага споруди понад шість мільйонів тонн! Тільки уявіть собі скільки зусиль і витрат було витрачено на їх будівництво і ви точно не здивуєтеся, чому єгипетські піраміди перші з Семи чудес світу.

1407945177_piramida-heopsa_1-2.jpg

Як і хто будував піраміди?

З огляду на вік і масштаб пірамід, вражає і те, що зводилися ці споруди повністю вручну. На будівництво кожної усипальниці було потрібно близько 20 років і 100 тисяч робочих. За розповідями давньогрецького історика Геродота, для установки двотонних кам'яних брил, використовувалася канати з папірусу і дерев'яний важіль, а будівельників міняли кожні три місяці. Скільки людей померло або було покалічено під вагою зірвалися кам'яних блоків - велика загадка.

Після того, як стіни піраміди були зведені (їх ми бачимо сьогодні), на її ступені встановили білі облицювальні блоки, які потім відполірували. За часів фараонів кам'яниці «виблискували» під жарким африканським сонцем, але до сьогодні блискуча краса, на жаль, не збереглася - в ході сильного землетрусу облицювання обвалилася, оголивши кам'яний «скелет» пірамід.

1541148220115856084-2.jpg

Загадки пірамід Гізи

У конструкції пірамід Єгипту приховано безліч загадок, розгадати які сучасним вченим не під силу навіть за допомогою цифрового обладнання. Але завдяки цим дивні особливості будівель, відпадають всі питання, чому єгипетські піраміди - це чудо світу, під стати не збереглися Олександрійському маяку і «висячим садам» Семіраміди, статуї Зевса, храму Артеміди і Колос Родоський.

Перша загадка стосується точності зведення споруд і вибору точки в повітрі, у напрямку якої велося будівництво. Зрушення навіть на пару градусів привів би до плачевних наслідків, але розрахунки єгипетських інженерів виявилися бездоганними. Але це ще не все!

Абат Море, керівник Буржской обсерваторії, в свій час встановив, що при множенні висоти піраміди на мільйон виходить цифра, приблизно дорівнює відстані від Землі до Сонця. А саме, 148 210 000 км. Він же стверджував, що при додаванні довжин сторін підстави піраміди і наступному розподілі суми на подвоєну висоту споруди можна отримати значення числа «Пі». Ось такі вони, дивовижні піраміди Єгипту, які варто побачити кожному!

viewImage.php1234-2-3.jpg

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!