Слідами історії: пам`ятки Єгипту

Тетяна Шевченко
24.10.2018
Помилково вважають, що всі туристи їдуть в Єгипет , щоб зайнятися дайвінгом, насолодитися теплим Червоним морем і відпочити в готелі за системою «All inclusive». Єгипет славиться не тільки багатим підводним світом, різноманітністю смачної їжі, упорядкованими пляжами, але ще і масою історичних місць.

У Кемет, як називали єгиптяни свою державу в старовину, збереглося безліч найдавніших пам'яток архітектури, міст-музеїв під відкритим небом, храмів і культових споруд. Пропонуємо ознайомитися з основними пам'ятками країни, які представляють особливу цінність для єгипетського народу.

піраміди Гізи

Великі єгипетські піраміди - головна визначна пам'ятка, яку бажає побачити кожен відпочивальник. Місце поховання фараонів розташоване в передмісті Каїра на плато Гіза, в однойменному місті Ель-Гіза.

Храмовий комплекс складається з декількох споруд і кладовищ:

- гробниці Хафра (136 м), Менкаура (61 м) і Хеопса (146 м);
- храми, що ведуть до усипальниць єгипетських правителів;
- «піраміди-супутники» з покійними дружинами;
- чотири некрополя з похованням родичів і придворних фараонів;

- статуя Великого Сфінкса (висотою 20 м і довжиною 73 м).

Піраміди Гізи є одним з Семи Чудес Древнього світу.


piramidygizy.jpg

Стародавнє місто-музей Луксор

Луксор - найбільша загадка Єгипту і один з найбільших музеїв під відкритим небом. На території арабського культурного центру розташована велика кількість старовинних монументів і пам'яток.
Раннє на території Луксора перебували Фіви - столиця античного Єгипту, іменована в стародавні Уасет. Сучасний Луксор ділиться на дві зони, розділені Нілом. На західній стороні знаходиться місто живих, а на східній розташоване місто мертвих.
luksor.jpg

На правому березі споруджено два відомих храму - Карнакський і Луксорський, об'єднані між собою Алеєю Сфінксів. Обидві святі обителі, зведені на честь бога Амон-Ра. У кожному з храмів є зали з гігантських 16-метрових колон, прикрашених кольоровим панно до самого верху. На березі священного озера з південного боку пантеону встановлено гранітну статую шанованого єгиптянами жука-скарабея.

На протилежному боці Нілу розташована Долина Фараонів, де знаходиться понад 50 гробниць єгипетських правителів, в тому числі і Тутанхамона. Фараонні дружини поховані в Долині цариць. Найкрасивішою могилою вважається гробниця Нефертарі. Дістатися в Луксор з Хургади , Макаді Бей або Сафага можна автобусом. А зі столиці Єгипту комфортніше їхати на поїзді.

4dba97c656df9.jpg

Олександрія

Велике місто на середземноморському узбережжі, де туристи можуть подивитися на красиву мечеть Абу-ель Абасса з 73-метровим мінаретом. Тут же розташований Гідробіологічний музей з 50 акваріумами, в яких мешкають представітеляі фауни Червоного і Середземного моря, річки Ніл.

В Олександрії відновлена старовинна бібліотека, заснована в III в. до н. е. Олександром Македонським. Історичною значимістю володіє і Фаросский маяк, що входить з список 7-ми чудес світу. Серед цікавих місць можна виділити також Національний музей, римський амфітеатр, катакомби Ком ель-Шукафа, Греко-римський і музей ювелірних прикрас.


9185048451_028ad7b456_k-1024x768.jpg


кольоровий каньйон

Дивовижна пам'ятка Кольоровий каньйон знаходиться в 150 км від курортного міста Шарм-ель-Шейх . Незвичайне природне утворення з'явилося після сильної сейсмічної грози, які розділили гору Синай. Опади і вітру розмили 5-ти кілометрову тріщину, яка в результаті стала популярним екскурсійним місцем. На всій протяжності каньйону туристи можуть спостерігати райдужні переходи квітів на і химерні обриси скель висотою до 80 метрів, які формують кам'яний коридор різної ширини.

1488458828_can1.jpg

Гора Мойсея

Гора Мойсея має безліч імен - Синай, Джембель-Муса, Хорив. За біблійними переказами на цьому місці Бог заповідав пророку свої святі заповіді. Потрапити на її вершину можна двома шляхами - через Сходи покаяння з 3750 ступенів (короткий шлях) і по верблюжої стежці, яка простягається на 8 км по спіралі (довга дорога). Завершується сходження Сходами черниць, що складається з 750 ступенів.
Уздовж туристичної траєкторії встановлені лавки і тенти, де можна перекусити і втамувати спрагу. Підйом на гірський пік триває близько 3 годин. На горі знаходиться каплиця Богородиці, храм пророка Іллі в печерах і мечеть Мохаммеда.


гора-Моисея_1.jpg
Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!