5 найменш відомих чудес античного світу

За матеріалами BBC travel
06.04.2017

У той час як відомі історичні пам'ятники щорічно привертають мільйони мандрівників, античні чудеса, про які піде мова, віддалені від популярних туристичних маршрутів. У сьогоднішній підбірці - вражаючі споруди невідомих древніх архітекторів, які збереглися до наших днів.

Доісторична група островів Мікронезії, підземне місто Анатолії, ліванський храм з кам'яних блоків, настільки величезних, що залишається загадкою, як їх переміщали - про ці та інші чудеса читайте далі.

Підземне царство Деринкую (Туреччина)

У 750 км від Стамбула розташований стародавній багатоярусний місто Деринкую. Це найбільша система печер з коли-небудь побудованих вручну, що залишилася на поверхні землі. Місто стародавньої Анатолії (сучасної Туреччини) вражає розвиненою інфраструктурою. Школи, стайні, церкви - і все це вирізане з м'якого вулканічного каменю на 60 м, а місцями на 85 м під поверхнею землі.


Тури до Туреччини


Побудований між VII і VIII століттям до нашої ери, підземний комплекс служив фортецею від нападів мародерства армій. Хоча Деринкую був задуманий як тимчасовий притулок, його планування вражає: близько 600 наземних дверей для входу, 15 000 вентиляційних каналів, щоб забезпечити приплив свіжого повітря, складна мережа переходів, тунелів, коридорів, а також виноробні і льохи. Загальна територія античного міста розрахована так, щоб тут могли розташується 20 000 чоловік з домашньою худобою та продовольством.

дерінкую_1.jpg

Підземне місто знаходиться у відмінному стані і його можна подивитися під час туристичних екскурсій. Мандрівникам слід взяти на замітку, що для його вивчення потрібно буде подолати безліч ступенів.

Доісторичний Нан-Мадол (Мікронезія)

Таємничий плавучий місто Нан-Мадол включає 92 штучних острівця, розділених мережею каналів. Він розташований в центрі Тихого океану на 3 600 км від Філіппін поблизу острова Понпеї. Тож не дивно, що до міста важко добиратися туристам.

нан мадол.jpg

Нан-Мадол виник між 1285 і 1485 роками, за часів правління династії Сауделер. Цілком ймовірно, він слугував резиденцією еліти, а кожен острівець мав своє призначення. Тут є майданчик для побудови каное, кухня, лазарет для хворих. Все це, по припущенням Террі Ньюман, який відвідав незвичайне місто двічі, було покрито навісом з пальм і соломи. Мандрівник порівняв мікронезійской місто з храмом Ангкор Ват, назвавши Нан-Мадол примітивним зразком святині в зарослих джунглях, але не менш вражаючим своєю архітектурою і загадковим минулим.

Релігійний місто Баальбек (Ліван)

Розташований на сході долини Бекаа, місто Баальбек був заселений 9 000 років тому. В різний час він привертав увагу римлян, фінікійців, греків. Баальбек був використаний як релігійний об'єкт, де збереглися більшість будівель. Тут споруджені монументальні храми, присвячені богам - Вакху (Діонісу), Венері і Юпітера. Мандрівниця Елла Райан коментує, що храм Вакха перевищує своїми розмірами Парфенон в Греції.

баалбек.jpg

У сусідньому святилище Юпітера збереглося 5 з 54 коринфських колон - 22 метри у висоту і 2 метри в ширину. Фундамент храму закладений з мегалітів - величезних окремих будівельних блоків. Як кожен блок був вирізаний і переміщений на це місце - залишається загадкою. За припущеннями Райан будівельники того часу могли використовувати римські крани, що складаються з лебідки, мотузки і блоку зі шківами.

Купол Ньюгрейндж, графство Міт (Ірландія)

Ньюгрейндж - велетенський купол, піднімається над рівниною в графстві Міт в Ірландії. Він був зведений в період неоліту, приблизно в 3200 р. До н.е. е. Стародавня споруда займає особливе місце в ірландському фольклорі і вважається однією з найважливіших мегалітичні будівель в Європі.

ньюгрендж.jpg

Курган з трав'яним покриттям являє собою чергуються шару землі і каменю. Прикрашений фасадом з білого кварцу, доданим в період реконструкції в 1970-х роках, Ньюгрейндж входить в число Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розміри купола вражають - 76 м в діаметрі і 12 м у висоту. Всередині будівлі прокладений прохід, який тягнеться на 19 м і закінчується трьома невеликими камерами з древніми похованнями.

Скельна архітектура - Аджанта і Еллора (Індія)

Розташовані недалеко від міста Аурангабад в штаті Махараштра, споруди Еллори визнані вершиною індійської скельної архітектури. Їх історія починається між VI і IX століттями - 34 печери вирізали в передній частині каменю на пагорбах Чаранандрі. Ці місця насамперед цінуються за наявність древніх картин і скульптур, які визнані шедеврами буддійського і індійського мистецтва. Еллора - будинок для Кайлас, храму, висіченого з цільного каменю.

еллора.jpg

Приблизно в 100 км на північний схід знаходяться печери Аджанти, які історик Вільям Далрімпл називає одним з великих чудес стародавнього світу. Величезні печери створили в скелях між II і VII століттями як обитель буддійських храмів, молитовних залів та гуртожитків.

Аджанта 2.jpg

Хоча багато картин і фрески постраждали від часу, все ще можна розгледіти колишню красу навіть після 1500 років її існування!

За матеріалами BBC travel

Фото - BBC travel

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!