Метро як пам`ятка або в яких містах варто спуститися під землю

Олександра Ткаченко
30.08.2017

Протягом багатьох десятиліть підземний транспорт вважається зручним і надійним видом транспорту. Лондонська підземка, також відома як «труба», пару років тому відзначила своє 150-річчя. Випробувана часом, вона вважається не тільки найстарішої системою підземного повідомлення, але і найбільш розгалуженою в світі.

Що ж щодо інших країн?

Метро.jpg

У метро Копенгагена працює монорельсова система, яка бере пасажирів 24 години на добу.

Метро Сан-Паулу протяжністю всього лише 74 км, пропускає в день 3,3 мільйона пасажирів.

А в метро Монреаля мандрівник зустріне чистоту і порядок.

Але де найзручніший підземний транспорт в світі?

1. Гонконг

Хвалебні оди гонконгському метро ллються з вуст кожного мандрівника, який хоч раз користувався цією системою повідомлення. Зручне, чисте, комфортабельне, дешеве метро з'єднує навіть віддалені куточки міста - від Уон Чаю до сіл Тай По. На кожній станції лунає безкоштовний Wi-Fi. Тут є зручності для людей з обмеженими можливостями: пандуси, таблички з написами на шрифті Брайля. Усередині станцій розташовані численні магазини, банки, закусочні і навіть громадські туалети. Тут немає розкладу - поїзди курсують кожні кілька хвилин, в годину-пік - трохи частіше.

гонконг.jpg

Можливо, ця підземка зручніше сервісу Airport Express, з відправленням кожні 10 хвилин або близько того.

Також існує Octopus карта - напевно, найзручніша платіжна транспортна система, яка використовується також в місцевих магазинах, ресторанах та інших місцях. А на сайті метро є інформація про одноденні маршрути для гонконгських туристів, охочих зайнятися шопінгом або відкрити для себе місцеву культуру.

Дивно, як це метро, протяжністю 211 км і 150-ма станціями, так легко справляється з 3,4 млн. Пасажирів щодня.

2. Сеул

Метро Сеула управляється трьома різними компаніями, дві з яких - державні. У день через підземку, що складається з 9-ти ліній, проходить близько 7 мільйонів пасажирів.


сеул.jpg

Це одна з небагатьох систем підземного повідомлення, в якій ловить стільниковий зв'язок і працює Wi-Fi. Також поїзди оснащені телевізорами і кондиціонерами. А в період холодів включається підігрів сидінь.

Єдиний недолік - метро закривається дуже рано, близько опівночі по буднях.

3. Сінгапур

Після об'єднання декількох транзитних компаній в 2000 році, пасажиропотік Сінгапурського метро виріс до 600 мільйонів пасажирів на рік.


Сінгапур.jpg

Тут відмінно ховатися від знемагає спеки, насолоджуючись прохолодою кондиціонерів.

Єдиний недолік - це відсутність на деяких станціях терміналів поповнення шляховий карти, що означає довгі черги для бажаючих купити квиток в касі.

4. Лондон

Лондонська труба стала першою в світі підземкою, відкритої в 1863 році. Мало що змінилося з тих пір. Єдине - сьогодні вагони обладнані кондиціонерами, а роутери роздають інтернет.

Але в місті немає більш дешевого транспорту!

Лондон_1.jpg

Жителі міста люблять бурчати з приводу підземки, але тим не менше кожен рік лондонським метро користується більше 1 млрд. Пасажирів!

5. Париж

Метро столиці Франції щільне: на 14 лініях розташоване 245 станцій, в сумі складових 87 кв. км. Здається, парижани не дуже полюбляють подорожувати на своїх двох.

паріж_5.jpg

Паризьке метро входить в топ-5 найбільш жвавих підземок у світі. У рік обслуговується близько 1,5 млрд. Пасажирів в рік.

6. Мадрид

У Мадриді розташована одна з найдовших підземних систем - протяжністю 294 км. Наземна мережа становить ще 386 км.

Підземка Мадрида обслуговує близько 1,5 млрд. Пасажирів в рік. Вона складається з 21 лінії і 396 станцій. Це вражає, враховуючи, що населення Мадрида налічує всього 6,5 мільйона людей.

Мадрід.jpg

Станції тут настільки великі, що тут проводяться публічні заходи, наприклад, такі як Фітнес фестиваль. У 2011 році свято привернуло 2600 відвідувачів. Також одна станція вміщує 200 кв. м. археологічного музею.

Тут встановлено тисячі шістсот п'ятьдесят шість ескалаторів, більше, ніж в будь-якому іншому метро світу.


Про те, які ще міста варто відвідати в Іспанії, читайте тут !


7. Нью-Йорк

Дивно, але метро в Нью-Йорку працює 24 години на добу. Всі лінії в цьому місті-дублюються. Навіть якщо відбуваються ремонтні роботи, тільки один шлях виведений з експлуатації.

Нью-йорк.jpg

Також метро Нью-Йорка підтримує вуличних музикантів.

8. Токіо

Система повідомлень Токіо давно стала легендою. Супершвидка і суперлегка, і ще дуже пунктуальна.

За деякими оцінками, пропускна здатність 102 ліній поїздів становить 14 млрд. Пасажирів в рік.

токіо_1.jpg

Мандрівники будуть приємно здивовані дуже зручною навігацією. Єдине, ні в якому разі не розмовляйте по телефону під час руху транспорту. Це вважається поганим тоном.

Джерело.

Попередня стаття Наступна стаття
Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах або підписуйтесь на розсилку!
Ми надсилаємо цікаві статті всього раз на тиждень.
Підписуйтесь на розсилку і отримайте книгу про подорожі!